II Liga

W bardzo odmłodzonym składzie dzisiaj zespół Gwiazdy wystąpił w turnieju Siemion Cup. W hali kompleksu Michał pojawiło się pięć seniorskich zespołów futsalowych, które na zakończenie sezonu rozegrały turniej. Rywalizowano systemem każdy z każdym. Rudzianie zagrał zawodnikami można powiedzieć U21 - młodzież która w części z powodzeniem radzi sobie w seniorach także dzisiaj grała dobrze. Kolejne trzy wygrane 3-1 z GKS Tychy, 3-0 z GSF Gliwice i 8-3 z Sośnica Gliwice zapewniły Gwieździe wygraną w turnieju. W ostatnim mecz Gwiazda przegrała jednak 1-6 z FC 2016 Siemianowice Śląskie. Dodajmy, że najlepszym bramkarzem turnieju został Jan Biskup. Trenerzy Noga i Kujawa dali wolne większości zawodników podstawowego składu, którzy przygotowują się do środowego meczu barażowego.

Już w najbliższą niedzielę (27.05), w hali KS "Michał" odbędzie się FUTSAL SIEMION CUP - turniej futsalowy z udziałem drużyn z naszego regionu - Gwiazdy Ruda Śląska, GSF Gliwice, Sośnicay Gliwice, GKS Futsal Tychy oraz gospodarza FC 2016 Siemianowice. Początek rywalizacji od godziny 9.30, zespoły rozgrywać będą turniej systemem każdy z każdym. Futsalowe emocje na wysokim poziomie gwarantowane, wstęp wolny, serdecznie wszystkich zapraszamy w imieniu organizatorów.

Ze względu na udział Gwiazdy w barażach o Ekstraklasę w turnieju reprezentować nas będzie drugi zespół. Duet trenerski Noga i Kujawa będzie miał okazję zobaczyć w jakiej formie są nasi młodzi zawodnicy.

Wydział Szkolenia i Wydział Futsalu ŚL.ZPN w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich trenerów futsalu do uczestnictwa w warsztatach szkoleniowych.

Warsztaty są bezpłatne certyfikowane dla trenerów futsalu, objęte patronatem Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN i będą się odbywały zgodnie z poniższym harmonogram:

Data: 20.05.2018 r.

Miejsce:Centrum Szkoleniowo-Sportowe BTS Rekord Bielsko Biała przy ul. Startowej 13.

Ograniczona ilość miejsc: 80

Harmonogram:

Panel teoretyczny:

09.30-10.00. Rejestracja uczestników.

10.00-10.15. Otwarcie warsztatów.

10.15-11.30. „Psychologiczne aspekty futsalu. Wskazówki dla trenerów".Wykładowca : psycholog Grzegorz Więcław

11.30-11.45. „Regeneracja zawodnika po treningu”. Wykładowca: Liliana Miś

12.00-13.15. „Dieta zawodnika w okresie startowym”. Wykładowca: dietetyk Mateusz Gawełczyk

13.15-13.30. Przerwa. Poczęstunek kawowy.

13.30-14.45. Technika indywidualna-specjalna na poziomie międzynarodowym. Wytyczne dla zawodników. Wykładowca: Selekcjoner Reprezentacji Polski Błażej Korczyński

Panel praktyczny:

15.15-16.30. „Prowadzenie ataku szybkiego oraz sposoby poruszania się na parkiecie”. Prowadzący : Selekcjoner Reprezentacji Polski Błażej Korczyński

16.30. Zakończenie warsztatów

Rejestracja: tylko poprzez portal PZPN24, w zakładce „Wydarzenia- kursy, licencje&  konferencje”. W dniu warsztatów nie będzie możliwości dopisania się do listy uczestników.

Wszyscy zainteresowani trenerzy, którzy nie posiadają aktywnego konta na portalu PZPN24 proszeni są o założenie w/w konta.

Celem ułatwienia założenia konta przedstawiamy link do filmu instruktażowego:

W ostatnim spotkaniu tegorocznej edycji Future Sport Śląska 2 liga futsalu rezerwy Gwiazdy zagrały w Siemianowicach Śląskich. Rudzianie podobnie jak w pierwszej rundzie zremisowali z rywalami 5-5. Bramki dla naszej drużyny zdobywali - Małek 2, Mrowiec 2 i Czyżewski. Kończymy tegoroczny sezon na ostatnim szóstym miejscu legitymując się 5 punktami na które złożyło się - 1 wygrana, 2 remisy i 7 porażek. Dla trenerów Nogi i Kujawy przede wszystkim druga liga to okazja do grania zawodników, którzy mniej występowali w meczach pierwszej drużyny. Sporo młodych zawodników pojawiało się także w składzie naszej drugiej drużyny. Bez wątpienia pod względem szkoleniowym liga spełniła swoją rolę. Teraz pozostały już tylko rozgrywki 1 ligi futsalu, które powoli wkraczają w decydującą fazę.

W przedostatniej kolejce Future Sport Śląska 2 liga futsalu rezerwy Gwiazdy rywalizowały z Sośnicą Gliwice. Szkoda, że rudzianie na pierwszą połowę.... nie dojechali. Bardzo słaba postawa w tej części gry i zasłużone  prowadzenie rywali 3-0. W II połowie sytuacja na parkiecie zmieniła się całkowicie. Z minuty na minutę rosła przewaga Gwiazdy - po trafieniach Kasińskiego i Małka rudzianie już mieli rywali na wyciągnięcie ręki, ale ... zabrakło zimniej krwi i tego by spotkanie potrwało 1-2 minutę dłużej bo gospodarze bronili się rozpaczliwie. Nie mniej jednak to Sośnica zdobywa trzy punkty, a nasze rezerwy na koniec rozgrywek zagrają w Siemianowicach Śląskich.

Rezerwy Gwiazdy zagrały w składzie -  Biskup - Piewko, Widuch, Małek, Kluzek, Czyżewski, Naleśnik, Dynek, Górski, Woźnica, Kasiński

Po emocjonującym spotkaniu lider z Częstochowy pokonał rezerwy Gwiazdy 7-5. Nasz młody zespół postawił wysoko poprzeczkę gościom, których celem jest awans do baraży o grę w 1 lidze futsalu. Bramki dla naszych rezerw zdobywali - znajdujący się ostatnio w bardzo dobrej formie Maciek Małek - trzy trafienia oraz po jednym Mateusz Dynek i Patryk Widuch. Było to ostatnie spotkanie rudzian w tym sezonie Future Sport 2 liga futsalu w Halembie. Nasze rezerwy zagrają jeszcze na wyjazdach w Gliwicach i Siemianowicach Śląskich.

Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej Future Sport Śląska 2 liga futsalu pomiędzy Kamionką Mikołów i drugim zespołem Gwiazdy miało podobny przebieg do pierwszego meczu który odbył się w Halembie. DO przerwy kibice w Mikołowie oglądali wyrównane spotkanie zakończone remisem 1-1. Bramkę dla rudzian zdobył Małek. W II połowie wyższość rywali nie podlegała dyskusji i miejscowi pokonali nasz młody zespół ostatecznie aż 7-2. Drugiego gola dla Gwiazdy zdobył Widuch.