II Liga

W związku z nowym grafikiem obowiązującym w hali od września zapraszamy na treningi w poniedziałki o 20.30. Zapraszamy zawodników z roczników 1999 - 2004 na treningi futsalowe.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z roczników 1999, 2000, 2001, 2002 i 2003 na treningi futsalu do naszej drugiej drużyny seniorów oraz drużyn, które grać będą w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu.

Niestety porażką 9-6 zakończył sezon drugi zespół Gwiazdy. W niedzielne popołudnie rudzianie w nieco okrojonym składzie pojechali do doświadczonego rywala. Mecz miał dość nieoczekiwany przebieg bowiem wprawdzie gospodarz szybko objęli prowadzenie to jednak w I połowie młodzież (dzisiaj średnia wieku 17,5 roku) zagrała po profesorsku. Wynik 5-2 dla nas mówi sam za siebie. Niestety chyba chłopcy zbyt szybko uwierzyli w wygraną - Bongo ruszyło do ataków - dokonało zmiany w bramce i już w 26 minucie prowadziło 6-5! Od tego momentu trwała wymiana ciosów na parkiecie, ale skuteczniejsi byli zawodnicy Bongo, którzy zasłużenie wygrali 9-6. Bramki dla Gwiazdy zdobywali - Paweł Grzywaczewski i Jan Biskup po 1 oraz Hubert Szaraniec 4.

Kończymy sezon na szóstym miejscu w tabeli.

W niedzielę o 17.00 rozpocznie się ostatni mecz naszej drugiej drużyny w rozgrywkach ligowych sezonu 2018/2019. Rezerwy Gwiazda zagrają w Krapkowicach z miejscowym Bongo. W tabeli Gwiazda zajmuje siódme miejsce a rywale plasują się oczko wyżej. Niezależnie od wyniku spotkania nasza sytuacja w tabeli już się nie zmieni. Do Krapkowic podobnie jak w kilku ostatnich spotkaniach pojedziemy w bardzo młodym składzie, tym bardziej że w tym samym czasie o ligowe punkty rywalizuje także nasz pierwszy zespół.

Na pewno o punkty nie będzie łatwo bowiem ekipa Bongo u siebie regularnie punktuje, z drugiej strony rudzianie także zaliczyli cztery wygrane w pięciu ostatnich meczach! Miejmy nadzieję, że młodzież Gwiazdy zwycięsko zakończy bieżące rozgrywki, które na pewno były bardziej udane w naszym wykonaniu niż poprzednie. Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas...

W ostatnim spotkaniu we własnej hali w tym sezonie zespół rezerw Gwiazdy pokonał 5-4 Kmicica Częstochowa. Młodzi rudzianie odbili sobie porażkę z Sośnicą w środku tygodnia i zdobyli trzy punkty. W ten sposób zbliżyli się do zajęcia szóstego miejsca na koniec rozgrywek. Bramki dla Gwiazdy zdobywali - Gładkowski 2, Wojciuch, Grzywaczewski i Naleśnik.

 

Do końca sezonu pozostały nam dwa wyjazdowe spotkania - w Gliwicach i Krapkowicach.

W środę odbyło się w Halembie zaległe spotkanie II ligi śląsko - opolskiej. Niestety przegrywamy z Sośnicą Gliwice 2-8. Nasza młodzież w pierwszej połowie (2-2) zagrała jak równy z równym i doświadczeni rywale mieli sporo problemów z tej części gry. Niestety w 29 i 30 minucie szybko stracone bramki przez nasze rezerwy podcięły nam skrzydła. W kolejnych minutach trwała już tylko nasza egzekucja.

Na pewno wynik za wysoki (2-8), ale rywale zasłużyli na trzy punkty.

Bramki dla naszej drużyny zdobyli - Gładkowski i Szaraniec.

W niedzielę o 19.30 zagramy z sąsiadem w tabeli - Kmicicem Częstochowa. Będzie to ostatnie spotkanie rezerw u siebie w tym sezonie.

Po dwóch wygranych w niedzielne popołudnie nasze rezerwy uległy rywalom. Wicelider FC Siemianowice wygrał 3-0 do przerwy prowadząc 2-0. Wynik mógł być inny gdyby nasz zespół zagrał skuteczniej, albo gdyby bramkarz gości nie bronił dzisiaj "wszystkiego". Zwłaszcza w II połowie goście na pewno wiele mu zawdzięczają. Dla naszej drużyny, która już w piątek w Unisławiu zagra w finałach Mistrzostw Polski U18 była to pożyteczna lekcja, ważne że obyło się bez kontuzji. Gratulujemy doświadczonym rywalom. Dzisiaj nasza młodzież starła się z doświadczonym i ogranym rywalem. Zresztą bramki dla rywali zdobywali byli zawodnicy Ekstraklasy Futsalu - Jagiełło 2 i Włodarek.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN