Aktualności

niedziela, 29 listopad 2020 19:54

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - GKS Futsal Nowiny 2-4 (1-2)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Miło rozpoczęliśmy weekend od skutecznej gry naszej drużyny U19 w eliminacjach MMP - kończymy porażką przy bardzo słabej skuteczności w starciu 1 ligi. W Halembie przegraliśmy z Futsal Nowiny 2-4. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia gości 2-0. W miarę upływu czasu Gwiazda miała spora liczbę okazji do zdobycia bramek - niestety nawet w sytuacji kiedy dwóch naszych zawodników miało przed sobą tylko bramkarza rywali nie zdobyliśmy bramki. Kontaktowego gola zdobył Tkacz.

W II połowie liczyliśmy, że szybkie doprowadzenie do remisu - niestety to rywale dość szybko bo już w 25 minucie prowadzili 1-4!  Od tego momentu rudzianie cały czas atakowali - graliśmy dzisiaj na bardzo słabej skuteczności. Nadzieję dała nam druga bramka Tkacza, ale do było wszystko. Chwilę później nie wykorzystaliśmy krótkiego rzutu karnego i właściwie było jasne, że nie damy rady zdobyć nawet punktu.

Przed nami dwa wyjazdy - do Bochni i Lublina.

piątek, 27 listopad 2020 21:00

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - GKS Futsal Nowiny - Niedziela Godz. 16.00

W niedzielę o 16.00 Gwiazda podejmuje ekipę GKS Futsal Nowiny i będzie to ostatnie spotkanie ligowe rudzian w tym roku kalendarzowym w hali w Halembie. Dla naszej drużyny to trudny weekend - większość zespołu zagra bowiem w sobotę w trudnym turnieju eliminacyjnym MMP U19, a w niedzielę czeka nas istotne spotkanie o punkty.

Na szczęście wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do walki - niektórzy na dwóch frontach!

poniedziałek, 23 listopad 2020 18:00

1 liga PLF - AZS AWF Profi Sport Wrocław - Gwiazda Ruda Śląska 1-3 (0-3)

Cenne trzy punkty zespół Gwiazdy wywiózł z Wrocławia. Wprawdzie nasi rywale do tej pory nie zdobyli punktu w rozgrywkach to śmiało można powiedzieć, że kwestą czasu jest, kiedy odniosą pierwszą wygraną. Początek mecz należał do Gwiazdy - kiedy w 4 minucie Tkacz a chwilę później Grzywaczewski zdobyli bramki dla Gwiazdy wydawało się, że będzie ''lekko, łatwo i przyjemnie." Niestety z minuty na minutę rywale mieli coraz większą przewagę - świetnie bronił Lawacz (m.in. także dwa przedłużone rzuty karne w tej połowie). Gwiazda oczywiście miała swoje okazje, ale prowadzenie trochę rozluźniło nasze poczynania, na szczęście po akcji Siadula na 0-3 podwyższył Grzybowski.

Gwiazda zamiast zdobyć kolejne bramki i ''zamknąć mecz'' pozwoliła rywalom na zdobycie bramki tuż po zmianie stron. Akademicy cały czas atakowali jednak nie byli w stanie zdobyć goli. W sumie po ciężkim boju zdobywamy 3 punkty po raz pierwszy tracąc tylko jedną bramkę w meczu.

Do końca pierwszej rundy pozostały nam spotkania u siebie z Futsal Nowiny i na wyjeździe z BSF Bochnia. Zdobycie punktów w tych spotkaniach jest bardzo istotne w walce o pozostanie w lidze. Dodajmy, że w tym sezonie wyjątkowo może do 2 ligi zdegradowanych zostać aż 5 drużyn!

sobota, 21 listopad 2020 11:15

1 liga PLF - AZS AWF Profi Sport Wrocław - Gwiazda Ruda Śląska - Niedziela Godz. 18.00

W niedzielę o 18.00 we Wrocławiu zagramy kolejny mecz o pierwszoligowe punkty. Naszym rywalem będzie AZS AWF Profi Sport Wrocław. Niestety patrząc w tabelę dla jednej i drugiej drużyny to bardzo istotny pojedynek. Rywale walczą o pierwsze punkty w lidze i zmniejszenie dystansu do .... Gwiazdy, która zajmuje miejsce tuż na strefą spadkową. Nasz zespól zagrał dobry, niestety przegrany mecz z liderem przed tygodniem - teraz czas na punkty i przesunięcie się do środka tabeli. Po raz pierwszy od dłuższego czasu zagramy w pełnym zestawieniu i w kadrze znalazła się kolejna dwójka pierwszoligowych debiutantów. Zespół zapowiada walkę o trzy punkty!

Niestety gospodarze nie planują transmisji video ze spotkania. Na naszym profilu https://www.facebook.com/SRSGwiazda przeprowadzimy relację tekstową ze spotkania.

niedziela, 15 listopad 2020 12:30

Bramki ze spotkania Gwiazda - Górnik Polkowice

Zachęcamy do zasubskrybowania naszego kanału wraz z dzwoneczkiem, by nie przegapić nadchodzących wydarzeń i filmików dotyczących SRS Gwiazda.

Zapraszamy do obejrzenia bramek ze spotkania Gwiazda Ruda Śląska - Górnik Polkowice - 8 kolejka 1 ligi PLF.

niedziela, 15 listopad 2020 10:34

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Górnik Polkowice 3-4 (2-2)

Gwiazda przegrała z liderem 3-4 - Górnik Polkowice odniósł 8 kolejne zwycięstwo w rozgrywkach. Po meczu na pewno rudzianie czują niedosyt bo nie byli gorszym zespołem w sobotnim pojedynku. Górnik rozpoczął pewnie spotkanie i prowadził 2-0. Z minuty na minutę rudzianie zaczęli przejmować inicjatywę i odrabiać straty. Do przerwy mieliśmy remis 2-2 po trafieniach Miłonia i Siadula dla Gwiazdy. Po zmianie stron pierwsze minuty dalej należały do Gwiazdy - jednak... po przypadkowym trafieniu naszego zawodnika goście ponownie objęli prowadzenie, szybko Gwiazda odpowiedziała i ponownie Siadul doprowadził do wyrównania. Kiedy wydawało się, że rudzianie zdobędą kolejne gole rywale po szybkiej kontrze wyszli na prowadzenie 4-3. Końcówka meczu należała już do rywali, którzy umiejętnie utrzymywali się przy piłce a Gwiazda miała kłopot z wykończeniem akcji. Na pewno zespół zasłużył na pochwały za walkę, szkoda straty punktów bo z przebiegu meczu remis byłby sprawiedliwy. Teraz skupiamy się już myślami nad kolejnym rywalem, gdzie musimy zdobyć komplet punktów.

Już o 18.00 starcie z liderem 1 ligi futsalu. Gwiazda - Górnik Polkowice!

Zapraszamy do oglądania!

Link do transmisji

piątek, 13 listopad 2020 16:17

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Górnik Polkowice - Sobota Godz. 18.00

W sobotę o godzinie 18.00 Gwiazda podejmuje lidera rozgrywek - ekipę Górnika Polkowice.

Mecz odbędzie się bez udziału publiczności - przeprowadzimy transmisję na naszym kanale YouTube - zachęcamy do oglądania wydarzenia