Aktualności

piątek, 20 marzec 2020 15:26

Tym razem liga odwołana do... 26 kwietnia

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi oraz 3. ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN

Domestic Competition Department

czwartek, 12 marzec 2020 20:41

EF - Rozgrywki futsalowe zawieszone

W nawiązaniu do Uchwały nr III/42 z dnia 12 marca 2020 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad postępowania na wypadek braku możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium RP w sezonie 2019/2020 oraz w związku z decyzją organów państwowych i aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusa COVID - 19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, na podstawie art. 36 § 1 pkt 10) Statutu PZPN, Komisja Ligi Futsal Ekstraklasy Sp. z o.o. zawiesza rozgrywki do 29 marca 2020 roku włącznie.

niedziela, 8 marzec 2020 14:51

EF - Gwiazda Ruda Śląska - MOKS Słoneczny Stok Białystok 1-2 (0-0)

Minimalną porażką zakończyło się spotkanie Gwiazdy z MOKS Słoneczny Stok Białystok. Rudzianie zagrali dobre spotkanie i sprawili faworytowi wiele problemów. Gdyby jeszcze rudzianie zachowali lepszą skuteczność w II połowie rywale nie wyjechaliby z Halemby z kompletem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem - grę prowadził MOKS, ale sytuacji bramkowych pod jedną i drugą bramka było tyle samo. Początek II połowy przyniósł gola gościom. Gwiazda po szybko rozegranym rzucie z autu i precyzyjnym uderzeniu najlepszego w naszym zespole Olafa Białka wyrównała. MOKS drugiego gola zdobył w przypadkowych okolicznościach. Rudzianie mieli kilka sytuacji na doprowadzenie do remisu także grając z lotnym bramkarzem - niestety byli nieskuteczni. Po wyrównanym spotkaniu przegrywamy 1-2.

piątek, 6 marzec 2020 19:26

EF - Gwiazda Ruda Śląska - MOKS Słoneczny Stok Białystok - Sobota Godz. 17.00

Do rozegrania w tym sezonie Ekstraklasy Futsalu pozostało jeszcze 9 kolejek. Kibice futsalu, którzy stęsknili się na meczami w Halembie obejrzą jeszcze aż sześć spotkań - tyle rudzianie rozegrają w roli gospodarzy. Pierwsze starcie już w sobotę 7 marca. O godzinie 17.00 nasz zespół zagra z MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Oczywiście to rywale są faworytem spotkania - zajmują 10 miejsce w tabeli i wygrywając w Halembie zachowają bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

W naszym obozie oczywiście pełna mobilizacja - mimo, że drużyna występuje na zasadach czysto amatorskich to w każdym meczu staramy się walczyć  i stawić czoła rywalom. Przed tygodniem po niezłym występie przegraliśmy 0-3 w Lubawie. Wiadomo, że hala w Halembie jest naszym atutem i czekamy na niespodziankę.

Zapraszamy na spotkanie - od 15.00 w hali odbywać się będzie przedmecz najmłodszych adeptów piłkarskich - tym razem swój mecz pokazowy rozegrają uczniowie klas I i II Szkoły Mistrzostwa Sportowego Ruda Śląska, która już teraz zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty SMS, który odbędzie się 31 marca.

niedziela, 1 marzec 2020 11:07

EF - Constract Lubawa - Gwiazda Ruda Śląska 3-0 (1-0)

W spotkaniu Ekstraklasy Futsalu w Lubawie nie było niespodzianki. Walczący o miejsce w czołowej trójce zespół Constractu pokonał Gwiazdę 3-0. Mimo porażki brawa należą się naszym zawodnikom za ambitną postawę - gospodarze przełamali naszą defensywę dopiero w ostatniej minucie 1 połowy. Szkoda straconej bramki w 24 minucie spotkania na 2-0. Od tego momentu rudzianie zaczęli grać odważniej, na trzy minuty przed końcem wycofaliśmy bramkarza, ale to goście po naszym błędzie trafili po raz trzeci. Dodajmy, że pierwszy raz całe spotkanie w naszej bramce rozegrał Denis Sobecko, którego występ należy uznać za bardzo udany.

W najbliższą sobotę o 17.00 zagramy w Halembie z zespołem z Białegostoku, a już we wtorek nasze rezerwy zagrają po raz ostatni w tym sezonie z Kamionką Mikołów.

niedziela, 16 luty 2020 20:08

EF - Acana Orzeł Jelcz Laskowice - Gwiazda Ruda Śląska 6-1 (3-0)

W niedzielnym spotkaniu Ekstraklasy Futsalu zespół Gwiazdy przegrał w Laskowicach 6-1! Przez cały czas przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Honorowego gola zdobył dla naszego zespołu Mateusz Węgrzyn. Niestety wiadomo, że ''biednemu wiatr w oczy" - podczas rozgrzewki kontuzji doznał Olek Waszka i najpewniej nie zagra w kilku najbliższych spotkaniach. Dodajmy, że w pucharowym spotkaniu w Lublinie kontuzji kolana doznał Jakub Naleśnik, który także wyłączony jest z gry na dłuższy czas. Do składu dołączają więc nasi kolejni młodzi zawodnicy - dzisiaj w Ekstraklasie zadebiutowali - Sobecko, Wojciuch, Duda i Szaraniec.

Następne kolejka za dwa tygodnie - czeka nas ostatni daleki wyjazd w tym sezonie - zagramy w Lubawie.

niedziela, 9 luty 2020 15:12

HPP 1/16 - AZS UMCS Lublin - Gwiazda Ruda Śląska 6-4

W spotkaniu Halowego Pucharu Polski przegrywamy w Lublinie 4-6. Do przerwy nasz zespół prowadził 2-1.

Bramki.

Krystian Michalak (6), Konrad Tarkowski (29), Tomasz Sekrecki (30), Jakub Wankiewicz (32), Łukasz Mietlicki (34), Damian Stelmaszuk (37) - Piotr Hiszpański (16), Bartosz Siadul 2 (20, 38), Mateusz Dynek (39).

sobota, 8 luty 2020 07:52

HPP 1/16 - AZS UMCS Lublin - Gwiazda Ruda Śląska Sobota Godz. 14.00

W sobotę o 14.00 w Lublinie miejscowy AZS UMCS podejmie Gwiazdę Ruda Śląska w 1/16 Halowego Pucharu Polski. Bez wątpienia w naszej sytuacji jest to nie tylko trudny i wymagający przeciwnik, ale także bardzo daleki wyjazd. W spotkaniu zagramy bez kilku doświadczonych zawodników, którzy z różnych powodów zostali w Rudzie Śląskiej. Szansę ponownie otrzymają kolejni młodzi zawodnicy. Mamy nadzieję, że nasz zespół dobrze zaprezentuje się w Lublinie.