Aktualności

środa, 8 lipiec 2020 15:08

Rezygnujemy z gry w Ekstraklasie Futsalu...

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

SRS Gwiazda podjęło decyzję o rezygnacji z prawa gry w Ekstraklasie Futsalu w sezonie 2020/2021.

Celem dla władz klubu jest zebranie budżetu i przygotowanie zespołu na start w rozgrywkach 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu.

wtorek, 2 czerwiec 2020 08:26

Zmarł Piotr Rocki

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Piotr Rocki zmarł w poniedziałek niedługo przed północą. Były piłkarz m.in. Odry Wodzisław Śląski, Górnika Zabrze, Ruchu Radzionków, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Legii Warszawa ale także Gwiazdy Ruda Śląska!. Miał 46 lat.

Piotr Rocki w barwach Gwiazdy zagrał w naszych dwóch sezonach kiedy występowaliśmy w 1 lidzie Polskiej Ligi Futsalu. To w naszym klubie karierę piłkarską rozpoczynali także jego synowie Denis i Kevin.

Rocki trafił do szpitala z powodu pęknięcia tętniaka. Wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej i podłączono do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Od początku lekarze określali jego stan jako bardzo ciężki. W nocy z poniedziałku na wtorek "Rocky" zmarł.

Wyrazy współczucia dla żony i synów.

sobota, 23 maj 2020 13:33

18 zespołów w Ekstraklasie Futsalu

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
W piątek PZPN podjął kolejną decyzję w sprawie rozstrzygnięć na parkietach 1 ligi futsalu. Ostatecznie do Ekstraklasy Futsalu awansują 4 zespoły - pierwsze dwie ekipy z każdej grupy. Tak więc w przyszłym sezonie prawy gry otrzymało 18 zespołów - oto skład
BTS Rekord Bielsko-Biała
KS Constract Lubawa
Gatta Active Futsal Team Zduńska Wola
Clearex Futsal Chorzów
FC Toruń
KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Piast Gliwice - Futsal
AZS UŚ Katowice Futsal Team
GSF Gliwice - Futsal
MOKS Słoneczny Stok Białystok
Klub Sportowy Futsal Leszno
Red Dragons Pniewy
Red Devils Futsal Club Chojnice
Gwiazda Ruda Śląska
KS Gredar Futsal Team Brzeg
Team Lębork
Berland Komprachcice Futsal Team
AZS Uniwersytet Warszawski Wilanów- futsal
czwartek, 21 maj 2020 20:46

Futsal - Powrót do treningu

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Po treningu naszej drużyny na boiskach trawiastych także nasz zespół futsalowy wrócił na parkiet. Przypomnijmy, że drużyna zachowała prawo gry w Ekstraklasie Futsalu. W czerwcu odbędzie się proces licencyjny dla drużyn futsalowych. Aktualnie w planach są dwa zajęcia tygodniowo - we wtorki i czwartki. Wiadomo, że jeszcze nie wszyscy zawodnicy ze względu na pandemię zdecydowali się na udział w zajęciach.

Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 18 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce, przy czym wszystkie drużyny utrzymują się w tych rozgrywkach i przystąpią do nich w sezonie 2020/2021. Mistrzem Polski została więc drużyna Rekordu Bielsko-Biała.

Gratulujemy ekipie Rekordu zasłużonego mistrzostwa.

Na tej podstawie SRS Gwiazda w dalszym ciągu otrzymała prawo gry w Ekstraklasie Futsalu w kolejnym sezonie.

środa, 13 maj 2020 17:13

Na decyzję jeszcze poczekamy

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Jak poinformowała strona Ekstraklasy Futsalu na ostateczną oficjalną decyzję w sprawie rozgrywek jeszcze musimy poczekać. Mamy jednak wypowiedź Prezesa Zbigniewa Bońka.

- Ustaliliśmy, że z Futsal Ekstraklasy w tym roku nikt nie spadnie. Od nowego sezonu dojdą do niej trzy najlepsze drużyny z I ligi - to słowa Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w wywiadzie dla portalu interia.pl.

Decyzje co do rozgrywek futsalowych w Polsce mieliśmy poznać wczoraj, ale nie poznaliśmy. Głos w sprawie futsalu zabrał jednak prezes Boniek. Nie powiedział jednak, w jaki sposób zostaną wyłonione trzy zespoły z pierwszej ligi, które awansują do Futsal Ekstraklasy. Przypomnijmy, że sytuacja w czołówce tabel obu grup pierwszej ligi jest dość skomplikowana.

 Boniek jednak podkreślił, że mają awansować trzy zespoły: tak jak ustaliła Futsal Ekstraklasa. - A w sezonie 2020/2021 spadnie z Futsal Ekstraklasy sześć zespołów, a tylko trzy awansują. Po to, żeby wrócić do składu 14 drużyn - stwierdził Boniek.

 Boniek nie widzi szans na kontynuację obecnego sezonu.

 - Prowadzenie rozgrywek w zamkniętych halach jest znacznie bardziej ryzykowne, niż na otwartym stadionie. Poza tym, nie ma sensu prowadzenie halowych rozgrywek w pełni lata - uważa prezes PZPN.

piątek, 8 maj 2020 08:38

12 maja decyzja w sprawie rozgrywek futsalowych

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

12 maja Polski Związek Piłki Nożnej ma podjąć decyzje związane z sezonem futsalowym.

Przypomnijmy, że kluby Ekstraklasy Futsalu zaproponowały, aby w tym sezonie z ligi nie spadała żadna drużyna a awansować z 1 ligi miałyby 3 zespoły.

Jedno z ciekawszych pytań brzmi: jak widzi rozwiązanie kwestii awansu z pierwszej ligi?

Do Futsal Ekstraklasa miały awansować zespoły z pierwszych miejsc, a w barażach o awans miały wystąpić drużyny z drugich pozycji. Gdyby zainteresowane awansem drużyny miały na czołowych miejscach inną liczbę punktów oraz taką samą liczbę meczów, to sytuacja - w związku z przerwaniem rozgrywek - byłaby dość łatwa do przewidzenia. Ale w obecnej sytuacji?

Przypomnijmy czołówki tabeli w obu ligach (na początku po nazwach zespołów liczba meczów, potem oczywiście zdobyte punkty):

Pierwsza liga, grupa 1:

1. Team Lębork 16 40
2. AZS Uniwersytet Warszawski Wilanów- futsal 15 40

Pierwsza liga, grupa 2:

1. KS Gredar Futsal Team Brzeg 16 35
2. Berland Komprachcice Futsal Team 17 35
3. Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu 17 35

Tak więc działaczy PZPN czeka niełatwa decyzja

sobota, 25 kwiecień 2020 10:40

Co dalej z Ekstraklasą Futsalu

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Spółka Ekstraklasa Futsalu przesłała do  PZPN swoje propozycje dotyczące formy zakończenia bieżącego sezonu oraz propozycji na sezon kolejny. W skrócie utrzymana zostaje kolejność po 18 rozegranych spotkaniach i ze względu na brak możliwości dokończenia sezonu rozgrywki zostają zakończone. Żaden z zespołów jednak ma nie spaść. Z 1 ligi z kolei mają awansować 3 zespoły - w sezonie 2020/2021 ma w Ekstraklasie przejściowo wystąpić 17 drużyn.

Czytaj dalej całość oświadczenia. 

Strona 1 z 6
© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj