Aktualności

poniedziałek, 8 marzec 2021 15:50

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Heiro Rzeszów 7-8 (4-5)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W niedzielnym spotkanie przegrywamy z Heiro Rzeszów 7-8. Goście prowadzili od początku spotkania - na początku 2 połowy już nawet 4-6. Udało się na 3,5 minuty przed końcem objąć prowadzenie 7-6, mimo że nie wykorzystaliśmy krótkiego rzutu karnego oraz przedłużonego rzutu karnego z ... 7 metra! Rywale wyrównali po katastrofalnym błędzie przy wyprowadzeniu piłki z defensywy a 90 sekund do końca po rzucie karnym za przypadkowe zagranie ręką zdobyli zwycięskiego gola. Po meczu drużyn grających praktycznie bez defensywy lepsi goście.

Bramki dla Gwiazdy zdobyli - Kasprzyk 2, Grzywaczewski, Kravets, Wojciuch, Jagodziński i Bąk.

Za tydzień gramy w Polkowicach z liderem tabeli.

sobota, 6 marzec 2021 10:47

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Heiro Rzeszów - Niedziela Godz. 16.00

Po dwutygodniowej przerwie wracamy na pierwszoligowe parkiety. Drużyny mają do rozegrania sześć kolejek - nadal trwa zacięta walka o bezpośredni awans oraz prawo gry w barażu o Ekstraklasę. Ciekawie jest także w dolnej części tabeli, gdzie realny może być spadek nawet czterech drużyn.

Gwiazda walczy więc o przesunięcie się w tabeli chociaż o jedną pozycję - nasi bezpośredni rywale - GKS Tychy i Unia Tarnów zagrają między sobą, więc jest szansa do zmniejszenie dystansu przynajmniej do jednej z drużyn. Przed nami jednak trudny mecz z drużyną Heiro.

Mamy nadzieję, że nasza młodzież na fali ostatniego sukcesu kolejny raz zapunktuje. Mecz będzie można obejrzeć live na naszym kanale YT.

niedziela, 21 luty 2021 10:37

1 liga PLF - FK Stal Mielec - Gwiazda Ruda Śląska 5-9 (2-7)

Ważne trzy punkty zdobyli nasi seniorzy. Odpowiednia koncentracja przed spotkaniem i dobra gra dały w I połowie prowadzenie 7-2 chociaż wynik powinien być jeszcze wyższy. Rywalem w 16 minucie zdecydowali się już na grę z lotnym bramkarzem, którą kontynuowali przez całą drugą połowę.

Gwiazda z kolei w II połowie nieco zmieniła skład już z myślą o zbliżających się finałach MMP U19, które w przyszłym tygodniu odbędą się w Bielsku-Białej. Rywale cały czas w przewadze groźnie atakowali - Gwiazda z kolei nie potrafiła skończyć stwarzanych sytuacji. Stal doprowadziła do stanu 4-7. Tymczasem na 6 minut przed końcem po akcji ratunkowej zawodnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę. Gwiazda zaczęła grac w przewadze i ... straciła bramkę na 5-7! Przez moment zrobiło się nerwowo. Ale szybko zdobyta bramka na 5-8 praktycznie przesądziła statecznie wygraną a wynik udało się jeszcze poprawić.

W sumie dominacja w I połowie i trochę kłopotów w II części gry, ale zasłużona wygrana i dopisujemy drugie z rzędu trzy punkty!.

Bramki dla Gwiazdy zdobywali - Gielza 2, Siadul 2, Gładkowski 2 oraz Grzywaczewski, Świerczyński i Kravets.

sobota, 20 luty 2021 13:22

1 liga PLF - FK Stal Mielec - Gwiazda Ruda Śląska - Sobota 19.30

W sobotę o 19.30 w Mielcu miejscowa Stal podejmuje Gwiazdę Ruda Śląska. Obydwa zespoły przystąpią do spotkania podbudowane zwycięstwami w ostatniej ligowej kolejce. Jeden i drugi zespół cały czas liczy na dobre miejsce w tabeli dające utrzymanie w lidze. Przypominamy, że spaść mogą nawet cztery ekipy - dla gospodarzy w przypadku braku wygranej sytuacja będzie już bardzo trudna, dla rudzian także starta punktów z bezpośrednimi rywalami może okazać się bolesna w skutkach.

Zapowiada się ciekawe widowisko tym bardziej, że w pierwszym meczu tych drużyn w Halembie padły aż 23 bramki co jest rekordem ligi. Zobaczymy czy dzisiaj także zespoły nastawią się przede wszystkim na grę ofensywną!?

wtorek, 16 luty 2021 09:09

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Unia Tarnów 6-4 (3-3)

W spotkaniu Polskiej Ligi Futsalu zespół Gwiazdy pokonał Unię Tarnów 6-4 rewanżując się rywalom za porażkę w takich samych rozmiarach w 1 rundzie.

Bramki dla Gwiazdy zdobywali - Bąk 2, Gielza, Grzybowski, Jagodziński i Siadul.

W kolejnym spotkaniu w sobotę zagramy ze Stalą Mielec.

niedziela, 14 luty 2021 13:17

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Unia Tarnów - Niedziela Godz. 16.00

Przypominamy, że o 16.00 w hali w Halembie nasi seniorzy rozpoczną spotkanie ligowe z Unią Tarnów. Wyjątkowo dzisiaj nie będzie transmisji ze spotkania.
Wynik na bieżąco będzie podawany w komentarzach na naszym profilu Fb

sobota, 13 luty 2021 17:25

W niedzielę o 16.00 zagramy pierwsze w tym roku spotkanie jako gospodarz w hali w Halembie.
Rywalem będzie Unia Tarnów, która ma 7 punktów więcej od naszej drużyny.
Jeżeli Gwiazda myśli o awansie w tabeli to już jeden z ostatnich dzwonków na rozpoczęcie pościgu m.in. za ekipą z Tarnowa.
Po porażkach w Tychach i Gliwicach jutro liczą się tylko trzy punkty!
niedziela, 7 luty 2021 19:37

1 liga PLF - Sośnica Gliwice - Gwiazda Ruda Śląska 9-4 (4-2)

Drugie tegoroczne derby Śląska niestety ponownie przegrywamy - doświadczony zespół Sośnicy Gliwice okazał sie lepszy wygrywając 9-4. Dobra I połowa w naszym wykonaniu - w II części gry zagraliśmy słabijej w obronie i bardzo słabo w ofensywie. Cieszy liczba stwarzanych sytuacji bramkowych - martwi słabiutka skuteczność. Bramki dla Gwiazdy zdobyli - Siadul, Bąk, Gielza i Kravets.

Za tydzień w niedzielę o 16.00 zagramy w Halembie z UniąTarnów.