Aktualności

niedziela, 19 styczeń 2020 11:03

EF - Gwiazda Ruda Śląska - GSF Gliwice 0-3

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W spotkaniu 15 kolejki Ekstraklasy Futsalu zespół Gwiazdy Ruda Śląska przegrał z GSF Gliwice 0-3. W 4 minucie po przypadkowym zagraniu piłki ręką sędzia podyktował rzut karny i goście prowadzili 1-0. Mimo, że to goście prowadzili grę w meczu rudzianie mieli swoje sytuacje - obronną ręką wychodził z nich ... nasz były bramkarz Dawid Barteczka. W końcówce I połowie goście po jeden z nielicznych kontr prowadzili 2-0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił - ambitnie grający nasz zespół miał swoje sytuacje, podobnie jak goście. Ostatecznie GSF wygrał 3-0.

Wiadomym było, że po ubytkach kadrowych nasz zespół w każdym spotkaniu czeka trudna walka o punkty. Szkoda zwłaszcza niewykorzystanych sytuacji bramkowych i własnych błędów po których straciliśmy gole.

Za tydzień czeka nas daleki wyjazd do Chojnic.

piątek, 17 styczeń 2020 20:07

EF - Gwiazda Ruda Śląska - GSF Gliwice - Sobota Godz. 17.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W sobotę o 17.00 w Hali MOSiR odbędzie się spotkanie Ekstraklasy Futsalu pomiędzy Gwiazdą Ruda Śląska i GSF Gliwice. Przypomnijmy, że ze względu na brak finansowania sportu młodzieżowego i seniorskiego przez Miasto Ruda Śląska nasz klub musiał rozwiązać kontrakty ze wszystkimi zawodnikami drużyny seniorów. W związku z tym nastąpiły spore zmiany kadrowe. Trenerowi, kierownikowi oraz zawodnikom, którzy pozostali w klubie oraz młodzieży na pewno należą się podziękowania i wsparcie w najbliższych spotkaniach. Liczymy, że zawodnicy ponownie pokażą nasz ''rudzki charakter''.

Nasi rywale sezon rozpoczęli rewelacyjnie, jednak później nastąpiła lekka zadyszka drużyny z Gliwic. W ostatnich czterech spotkania GSF regularnie punktuje i patrząc na sytuację w obydwu klubach na pewno jest faworytem sobotnich derbów.

Mimo wszystko zapraszamy na mecz i do dopingu naszej drużyny...

wtorek, 14 styczeń 2020 21:42

EF - W sobotę rozpoczynamy rundę rewanżową

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W miniony weekend ruszyła runda rewanżowa Ekstraklasy Futsalu. Na prośbę naszych rywali ekipy Red Devils Chojnice wyraziliśmy zgodę na zmianę terminu spotkania. Mecz został przełożony na 25 stycznia. Tak więc rundę rewanżową rozpoczniemy w sobotę o 17.00 w Hali MOSiR w Halembie. Naszym rywalem będzie zespół GSF Gliwice. Czekają nas śląskie derby. Zapraszamy już dzisiaj sympatyków futsalu i zachęcamy do wsparcia naszej młodej drużyny, która po ostatnich zawirowaniach związanych z sytuacją klubów sportowych w mieście potrzebuje dopingu.

Mamy też dobrą informację - będzie już czynne główne wejście na halę od strony Aqudromu.

niedziela, 12 styczeń 2020 16:03

HPP - Zagramy w ... Lublinie

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Dzisiaj w Głogówku podczas MMP U16 dziewczyn odbyło się losowanie 2 rundy Halowego Pucharu Polski. W lutym zagramy w drugiej rundzie z AZS UMCS Lublin. Nasi rywale są na wysokim 3 miejscu w tabeli 1 ligi grupy południowej i walczą o awans do Ekstraklasy Futsalu. Mecze tej rundy powinny się odbyć 8-9 lutego.

Zwycięzca tej pary w kolejnej rundzie zagra ze zwycięzcą spotkania NEXX Goczałkowice Zdrój - Profi Sport Wrocław.

Niestety los dla naszego klubu biorąc pod uwagę daleki wyjazd i koszty z nim związane nie był szczęśliwy.

niedziela, 5 styczeń 2020 19:33

HPP 1/32 - Pływalnia KOS Kazimierza Wielka - Gwiazda Ruda Śląska 1-3 (0-1)

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Ekipa Gwiazdy Ruda Śląska pokonała w 1/32 Halowego Pucharu Polski zespół Pływalnia KOS Kazimierza Wielka 3-1. Bramki dla naszego zespołu zdobywali - Patryk Widuch 2 oraz Mateusz Dynek. Rudzianie zagrali dzisiaj składem, które średnia wieku wynosiła 20 lat. W ten sposób awansowaliśmy do 1/16 Pucharu Polski. Gratulujemy naszym zawodnikom i trenerowi wygranej.

Wkrótce więcej informacji o naszej sytuacji dotyczącej drużyny seniorów związanej z brakiem dofinansowania sportu przez Miasto Ruda Śląska.

niedziela, 29 grudzień 2019 14:08

1/32 HPP - Pływalnia KOS Kazimierza Wielka - Gwiazda Ruda Śląska

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

5 stycznia o godz. 18.00 zagramy w 1/32 Halowego Pucharu Polski. Naszym rywalem będzie drużyna Pływalnia KOS Kazimierza Wielka. Zwycięzca awansuje do 1/16 rozgrywek.

Nasi rywale wygrali w turnieju finałowym Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

środa, 25 grudzień 2019 13:27

HPP - Puchar Polski - zagramy w Kaziemierzy Wielkiej

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Poznaliśmy rywali w 1/32 Halowego Pucharu Polski. 6 stycznia zagramy z zespołem Pływalnia KOS Kazimierza Wielka. Ten zespół wygrał rozgrywki na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. W eliminacjach startowało aż 15 zespołów. Dodajmy, że nasi rywale to czołowy zespół Powiatowej Ligi Futsalu. W bieżącej edycji rozgrywek występuje w nich aż 38 zespołów podzielonych na cztery ligi. Czekamy jeszcze na oficjlalną informację odnośnie godziny rozpoczęcie spotkania.

piątek, 13 grudzień 2019 20:56

HPP - Puchar Polski - zagramy 6 stycznia!

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że Puchar Polski w Futsalu w sezonie 2019/2020 w I fazie odbędzie się  z podziałem makroregionalnym wg. losowania 1. rundy Pucharu Polski.

SRS Gwiazda trafiła do grupy 4.

Makroregion 4

Zwycięzcy eliminacji w następujących Związkach Wojewódzkich:

Małopolski ZPN, Świętokrzyski ZPN, Lubelski ZPN, Podkarpacki ZPN

Drużyny:

GKS Futsal Nowiny, BSF Bochnia, Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój, AZS UMCS, Heiro Rzeszów, Gwiazda Ruda Śląska

 

Termin obligatoryjny rozegrania 1 rundy Halowego Pucharu Polski to 6 stycznia 2019.

Losowanie odbędzie się 22 grudnia podczas turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U20.

Strona 1 z 3
© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj