SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

Rusza XVI sezon Ekstraklasy

Arcyciekawy pojedynek Cleareksu Chorzów z FC Nova Katowice rozpocznie rozgrywki Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu w sezonie 2009/10! Interesujące spotkanie zapowiada się również w Szczecinie, gdzie tamtejsza Pogoń 04 zmierzy się z Hurtapem Łęczyca.

Zdaniem wielu fachowców szesnasty sezon futsalowej Ekstraklasy będzie niezwykle interesujący. Kandydatów do zdobycia tytułu ma być trzech - broniący trofeum Hurtap Łęczyca, solidnie wzmocniona Akademia Futsal Club Pniewy oraz FC Nova Katowice, który powstał z połączenia dwóch najlepszych śląskich klubów - Jango oraz PA Nova.

Czy jakikolwiek zespół będzie w stanie pokrzyżować szyki murowanym kandydatom do medalów mistrzostw Polski? Na pewno poważnie o tym myślą w Cleareksie Chorzów, który ma za sobą jeden z najgorszych sezonów w historii klubu. Namieszać mogą również Kupczyk Darkomp Kraków oraz GKS Jachym Tychy.

Niewiadomą pozostaje postawa AZS WSEZ Grembach Zgierz oraz Pogoni 04 Szczecin, którzy o utrzymanie musieli walczyć w meczach barażowych. W tym sezonie będzie tak samo, czy może piłkarze ze Zgierza i Szczecina powalczą o coś więcej?

Spośród trzech beniaminków i Gwiazdy Ruda Śląska, która ostatecznie zachowała status pierwszoligowca, najsilniejszy wydaje się Rekord Bielsko-Biała. Wszystko zweryfikują jednak parkiety, na których w piątek o godzinie 19.30 zostanie zainaugurowany nowy sezon!

Program 1. kolejki Ekstraklasy PLF 2009/10:

11.09, 19.30: Clearex Chorzów - FC Nova Katowice,

12.09, 17.00: Rekord Bielsko-Biała - TPH Polkowice,

12.09, 18.00: AZS WSEZ Grembach Zgierz - GKS Jachym Tychy,

12.09, 18.30: Kupczyk Darkomp Kraków - Gwiazda Ruda Śląska,

12.09, 19.00: KS Marwit Toruń - Akademia Futsal Club Pniewy,

13.09, 18.00: Pogoń 04 Szczecin - Hurtap Łęczyca.

Źródło - www.futsal-polska.pl

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN