SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

Sparingi

W ramach przygotowań do kolejnych spotkań ligowych zespół seniorów Gwiazdy dzisiaj zmierzył się z Inplulsem Alpol Siemianowice. W spotkaniu kontrolnym rozegranym na parkiecie rywali Gwiazda zremisowała 4-4. Grano 3 x 20 minut. Bramki dla rudzian zdobywali - Jasiński, Rabczak, Łągiewka i Satora. Obydwa zespoły podeszły do gry bardzo poważnie  i prestiżowo - efekt to m.in. trzy żółte kartki i jedna czerwona. Mimo, że na całe szczęście obyło się bez kontuzji to jednak przed meczem we wtorek w Chorzowie w naszym obozie panuje spora nerwowość. Z powodu kontuzji nie zagrali dzisiaj Grzegorz Zięcik i Tomasz Cielesta (bronił Michał Widuch z zespołu juniorów) oraz Artur Rakowski. Z powodów osobistych nie zagrał również Mirosław Miozga.
Dodajmy, że obydwa zespoły zagrają w najbliższym czasie z Cleareksem Chorzów. Gwiazda już we wtorek o 17.00 w lidze, natomiast Inpuls na początku maja w kolejnej rundzie Pucharu Polski.
Swoje spotkania sparingowe rozgrywały również nasze zespoły trampkarzy - ekipa rocznika 1997 pokonała 4-1 Wawel Wirek, a rocznik 1996 uległ 1-8 MKS Zaborze.
W kolejnym spotkaniu towarzyskim ekipa rocznika 1997 zmierzyła się rewanżowo z Wawelem Wirek. Na obiekcie w Nowym Bytomiu Gwiazda wygrała 9-2. Niestety w sobotnim spotkaniu w starciu z zawodnikiem "Wawelu" złamania z przemieszczeniem obojczyka doznał czołowy zawodnik naszego zespołu DAWID PTAK. "PTICY" życzymy szybkiej rehabilitacji i powrotu na boisko.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN