SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Gwiazda przed sezonem

Po półtora miesięcznych przygotowaniach w najbliższy weekend rozpoczną zmagania zawodnicy naszej seniorskiej drużyny futsalowej. Po minionym rozgrywkach doszło do kilku zmian personalnych - na ławce trenerskiej pojawi się po raz pierwszy w historii duet - dwójka młodych trenerów Bartłomiej Noga i Łukasz Kujawa będą prowadzili seniorów w tych rozgrywkach. Z drużyną pożegnało się kilku doświadczonych zawodników z czołowym strzelcem ligi Sebastianem Gielzą na czele. Wszystkim raz jeszcze dziękujemy za grę w naszych barwach i życzymy dalszej udanej kariery na boiskach trawiastych.

Trenerzy z jednej strony zdecydowali się wprowadzić do zespołu młodych zawodników, którzy ogrywali się na szczeblu II ligi w minionym sezonie, a z drugiej do kadry dołączyło kilku nowych zawodników. O miejsce w bramce po odejściu Aleksandra Waszki (Piast Gliwice) walczy trójka zawodników - Barteczka, Płaczek oraz nowy nabytek Tomek Cielesta, który przed kilku laty już w barwach Gwiazdy występował. Dzisiaj do gry została także potwierdzona dwójka doświadczonych graczy - Marcin Brysz i Rafał Górny, którzy w minionym sezonie walczyli o punkty w zespole z Pyskowic. Ponownie w barwach Gwiazdy zagra także Michał Tkacz.

Warto wspomnieć, że władze Gwiazdy przygotowują jeszcze jedną niespodziankę transferową - trwa bowiem załatwianie formalności obcokrajowca grającego ostatnio w lidze łotewskiej! Póki co oczekiwany jest certyfikat zawodnika.

Dodajmy, że po raz pierwszy w historii klubu nasi zawodnicy mogą łączyć grę w hali z gra na trawie w barwach Gwiazdy - część zawodników zdecydowała się bowiem występować także na szczeblu klasy B w barwach naszego klubu. 

Więcej o przygotowaniach do sezonu oraz nowościach w 1 lidze Polskiej Ligi Futsalu dowiecie się z 1 odcinka Magazynu TV, który co tydzień będzie prezentował najciekawsze wydarzenia ligowe i bramki z parkietów 1 ligi. Pierwszy odcinek dostępny tutaj https://youtu.be/TcrMdb6ZnGQ Materiał realizuje patron medialny naszego klubu - Sfera TV. Sponsorem technicznym całych rozgrywek została firma Masita.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN