SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Heiro Rzeszów 4-2 (2-1)

Gospodarze byli faworytem spotkania i ostatecznie zgarnęli trzy punkty, ale to chyba dzisiaj najważniejsza wiadomość dnia w Halembie. Mogą jeszcze cieszyć trafienia sprowadzonych zawodników przed sezonem podobnie jak kilka udanych interwencji Tomka Cielesty. Niestety gra i skuteczność rudzian pozostawiają wiele do życzenia. Debiutujący duet trenerski Kujawa - Noga ma zatem sporo do analizy bo forma Gwiazdy jest daleka od ideału. A mecz - rozpoczął się od ataków gospodarzy - kilka groźnych strzałów, akcji i wreszcie po akcji Brysza piłka odbiła się od zawodnika gości i miejscowi prowadzili 1-0, chwilę później Piewko podwyższył na 2-0 i wydawało się , że rudzianie zmiotą rywali z parkietu. Tymczasem po bardzo ładnym uderzeniu Heiro zdobyło kontaktowego gola.

Po zianie strony rudzianie atakowali ale dobrze bronił bramkarz rywali a Gwiazda była wyjątkowo  nieskuteczna. Tymczasem w 31 minucie po składnej akcji Krawczyk doprowadził do wyrównania. Chwilę później dwie kluczowe interwencje zaliczył Cielesta ratując Gwiazdę przed utratą trzeciej bramki. W 35 minucie błąd bramkarza Heiro wykorzystał Górny, a w 38 minucie wynik ustalił Brysz. Rywale próbowali grać z lotnym bramkarzem ale bez efektu bramkowego.

Cieszą punkty na inaugurację i ... właściwie tyle...

SRS Gwiazda Ruda Śląska – Heiro Rzeszów 4:2 (2:1)

Bramki - Piewko, Górny, Brysz i samobójcza

Gwiazda: Cielesta – Piewko, Hiszpański, Jagodziński, Piasecki – Barteczka, Brysz, Hyży, Działach, Górny, Grzybek, Naleśnik, Tkacz