SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Sobota 15.00 Gwiazda Ruda Śląska - Berland Komprachcice

W sobotę o godzinie 15.00 w ramach trzeciej kolejki 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu zespół Gwiazdy podejmuje Berland Komprachcice. Obydwa zespoły są w zupełnie innych nastrojach po starcie rozgrywek. Rywale przegrali obydwa pojedynki, ale mają bardzo trudny terminarz rozgrywek - po porażce w Laskowicach oraz u siebie z Odrą teraz przejadą do Halemby. Przed sezonem nasi sobotni goście byli uważani za jednych z kandydatów do walki o medale. Strata punktów w Rudzie Śląskiej może spowodować, że Berland będzie miał już 9 punktów straty do czołówki tabeli. A nasza ekipa? Po słabym występie przeciw Heiro, znacznie lepiej spisała się przed tygodniem w Lublinie. Dwa mecze sześć punktów to bardzo udany start Gwiazdy. W sobotę szansa na kolejne punkty.

Trenerzy Noga i Kujawa będą mieli nieco większe pole manewru jeśli chodzi o kadrę meczową niż przed tygodniem, ale z drugiej strony młodzież w starciu z akademikami spisała się bardzo dobrze. Ostateczna kadra zespołu zostanie ustalona po piątkowym treningu.

Tradycyjnie przed spotkaniem odbędzie się przedmecz chłopców z roczników 2011-2012-2013 - zbiórka o 13.15 - gramy do 14.30. Później nasi najmłodsi wyprowadzą zespoły seniorskie na parkiet.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN