SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Berland Komprachcice 2-1 (1-0)

W trzecim spotkaniu Gwiazda zdobywa po raz trzeci komplet punktów. W 40 minucie spotkania po rozegranym rzucie wolnym do siatki gościł trafił ... Jarek Piewko! Ten moment rozstrzygnął o losach tego pojedynku, w którym rudzianie ponownie zagrali niestety poniżej swoich możliwości, zwłaszcza w I połowie meczu. Początek zdecydowanie należał do gości którzy seryjnie marnowali sytuacje - dopiero po kilku minutach gry gospodarze zaczęli się budzić. W 14 minucie w zamieszaniu piłkę do własnej bramki skierował Costin. Gwiazda objęła prowadzenie mimo że do tego momentu nie oddała żadnego strzału w światło bramki rywali!

Po przerwie Gwiazda zagrała już lepiej a emocji nie brakowało. Niestety w II połowie także kilka decyzji sędziowskich wzbudziło sporo nerwowości w jednej i drugiej drużynie. W 32 minucie właśnie po jednej z takich sytuacji goście wykonywali przedłużony rzut karny - pewnie obronił jednak Barteczka, który ponownie należał do najlepszych zawodników w zespole Gwiazdy. W 37 minucie goście wreszcie zdobyli gola na którego na pewno zasłużyli. Szkoda, bo rudzianie zmarnowali wcześniej kilka bramkowych okazji. Wreszcie nadeszła 40 minuta.... i punkty pozostały w Halembie.

Rudzianie po 3 kolejkach mają 9 punktów i jadę w sobotę po kolejne do ... Łodzi.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN