SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - GKS Futsal Tychy - Gwiazda Ruda Śląska 6-2 (1-1)

Pierwszą porażkę ponieśli zawodnicy Gwiazdy w rozgrywkach 1 ligi futsalu. W derbach Śląska lepsi okazali się zawodnicy tyskiego GKS wygrywając 6-2. Spotkanie miało wyrównany przebieg tyszanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie na które rudzianie byli w stanie odpowiedzieć trafieniami Hyżego i Brysza. W 37 minucie GKS zdobył trzecią bramkę. Trenerzy Gwiazdy postanowili wycofać bramkarza i ... w ciągu nieco ponad minuty rywale zdobyli trzy bramki. Na pewno wynik nie oddaje przebiegu spotkania. Jeden i drugi zespół może żałować niewykorzystanych okazji, szkoda że kilka zawodników Gwiazdy w tym spotkaniu zagrało poniżej swoich możliwości.

Po tej porażce rudzianie są grupie czterech zespołów z dorobkiem 15 punktów. Już w niedzielę jeden z meczy jesieni w Halembie! Do Rudy Śląskiej przyjeżdża jeden z faworytów rozgrywek Orzeł Acana Jelcz Laskowice.