SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Orzeł Acana Jelcz-Laskowice 3-5 (1-0)

Pierwszą porażkę we własnej hali w Halembie a drugą w rozgrywkach poniósł zespół Gwiazdy. Rudzianie po emocjonującym spotkaniu przegrali 3-5 - po raz drugi z rzędu o naszej porażce decydowały ostatnie minuty spotkania. Pierwsza połowa należała do gospodarzy a sugerując się bramkowymi sytuacjami Gwiazda powinna prowadzić różnicą trzech bramek. Było jednak tylko 1-0 po trafieniu Górnego, który w I połowie był motorem napędowym akcji gospodarzy. Druga połowa niestety dla rudzian rozpoczęła się fatalnie już po 6 minutach goście prowadzili 2-1 a błędy jakie popełniali nasi zawodnicy nie powinny się zdarzyć nawet na spotkaniach juniorów. Goście objęli nawet prowadzenie 3-1, ale rudzianie z minuty na minutę stwarzali kolejne sytuacje - kiedy po trafieniach Piaseckiego i Hyżego mieliśmy remis 3-3 wydawało się, że Gwiazda ''dobije rywala''. Niestety po jednej z kontr goście trafili na 4-3. Podobnie jak w Tychach w przewadze zamiast strzelić tracimy gola i przegrywamy 3-5. Wyraźny brak koncentracji w II połowie i błędy indywidualne zadecydowały, że Orzeł zgarnął trzy punkty.

Sytuacja w tabeli nie jest dla Gwiazdy zła bowiem mamy trzy punkty starty do prowadzącego duetu, ale martwi druga z rzędu porażka z zespołami z górnej części tabeli. W nadchodzący weekend liga pauzuje, a za dwa tygodnie zagramy w Opolu z Odrą.