SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Liga pauzuje, Gwiazda się wzmacnia

Ze względu na turnieje eliminacyjne Młodzieżowych Mistrzostw Polski U20 w ten weekend nie odbywają się rozgrywki ligowe 1 ligi futsalu. Rudzianie mają więc czas na odbudowę formy, chociaż właściwie bardziej w sferze mentalnej po dwóch ostatnich porażkach. Rozgrywki w I rundzie wkroczyły w decydującą fazę i Gwiazda myśląc o czołowych miejscach musi zacząć wygrywać z bezpośrednimi rywalami w tabeli. Tym bardziej, że nasz zespół w najbliższych kolejkach zagra z dwoma rewelacyjnie spisującymi się beniaminkami czyli Odrą Opole na wyjeździe i GSF Gliwice w Halembie. Sztab szkoleniowy i zawodnicy stawiają jasny cel - zdobycie sześciu punktów w tych dwóch pojedynkach!

Tymczasem mimo że sezon trwa Gwiazda już wzmacnia się myśląc o rundzie rewanżowej! Do naszego klubu wraca Bartosz Siadul - jeden z najskuteczniejszych zawodników Gwiazdy w minionych sezonach. Wprawdzie ostatnie dwa lata Bartosz spędził w innych klubach, a ostatnio grał w lidze niemieckiej to jednak właśnie w naszym klubie i halembskiej hali czuł się chyba najlepiej! Zgodnie z przepisami Bartosz w 1 lidze zagra dopiero od rundy rewanżowej i starcia w Rzeszowie to jednak trenuje z zespołem i grać będzie w ... drugiej drużynie Gwiazdy w 2 lidze futsalu, gdzie mógł zostać jeszcze zgłoszony przed starciem rozgrywek. W tym tygodniu dotarł certyfikat z Niemiec i już w przyszłą niedzielę Bartek walczyć będzie w Częstochowie w barwach Gwiazdy. Liczymy na skuteczność Bartka w rundzie rewanżowej, bowiem skuteczność póki co nie jest naszą mocną stroną   

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN