SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - GSF Gliwice 4-4 (1-1)

Niestety w czwartym kolejnym spotkaniu nie potrafimy odnieść zwycięstwa. Po dwóch porażkach i bezbramkowym remisie z Odrą Opole w niedzielny wieczór remisujemy 4-4 z wiceliderem GSF Gliwice. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, chociaż ostatnie trzy minuty na pewno są promocją futsalu. Szkoda, że tylko końcówka była bardzo emocjonująca.

Tradycyjnie już początek spotkanie należał do rywali chociaż  GSF nie stwarzał sobie stuprocentowych sytuacji. Nasz zespół z trudem dochodził do sytuacji – chyba najgroźniejsze były dwa uderzenia z dystansu… Barteczki.

Rywale bramkę zdobywają po … rzucie rożnym Gwiazdy i szybkiej kontrze – w 15 minucie było 0-1. W końcówce 1 połowy po raz pierwszy na parkiecie pojawił się… Sebastian Gielza, który w minionym sezonie należał do najlepszych zawodników 1 ligi – jeden z pierwszych kontaktów z piłką zakończył się uderzeniem w słupek i Górny z najbliższej odległości wyrównał na 1-1.

Po zmianie stron w 27 minucie Gielza podwyższył na 2-1. Gwiazda miała kolejne sytuacje, nie wykorzystała ich niejako tradycyjnie i tradycyjnie rywale wyrównali w 37 minucie. Wtedy rozpoczął się prawdziwy mecz – na 2-3 kapitalnie trafił Bugajak, w 39 minucie po równie ładnej akcji wyrównuje Gielza. Kilkanaście sekund później GSF miał rzut rożny – piłka nieszczęśliwie trafiła w Piaseckiego i rywale z niczego zdobyli bramkę na 3-4. Gwieździe nie dał jednak przegrać niezawodny Gielza, który ponownie trafił i było 4-4.

Podsumowując można stwierdzić, że Gwiazda straciła kolejne punkty i dystans do pozostałych ekip. Kibice zastanawiali się jedynie, co by było gdyby Gielza nie pojawił się na parkiecie dopiero w końcówce 1 połowy?