SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Gwiazda Ruda Śląska - Remedium Hybryd Novitech Pyskowice - Sobota Godz. 18.00

Szybko minął sezon 2017/2018 w Polskiej Lidze Futsalu. W sobotę o 18.00 rozpocznie się ostatnia kolejka rozgrywek - Gwiazda w Halembie podejmować będzie zespół z Pyskowic. Rywale przyjeżdżają do Rudy Śląskiej już z zapewniona degradacją do drugiej ligi ale z chęcią pożegnania się z honorem z rozgrywkami 1 ligi. Rudzianie z kolei czekają już na okazję do rewanżu za niespodziewana porażkę w I rundzie rozgrywek, która ... najprawdopodobniej kosztować będzie zespół brak bezpośredniego awansu do Ekstraklasy Futsalu! Patrząc na dyspozycję rudzian to na pewno powinniśmy oczekiwać popisów strzeleckich - w ostatnich trzech spotkaniach zawodnicy Gwiazdy zdobyli w sumie 24 bramki!

Dodajmy, że Gwiazda ma zagwarantowany udział w barażach o awans do Ekstraklasy Futsalu. Wiadomo bowiem że rudzianie zajmą co najmniej drugie miejsce w rozgrywkach. Istnieje jeszcze teoretyczna szansa na mistrzostwo ale Gwiazda nie tylko musi wygrać z Pyskowicami, ale także liczyć na porażkę lidera Acana Orła Jelcz Laskowice, który podejmuje ekipę z Lublina. Ten scenariusz wydaje się być jednak mało prawdopodobny i rudzianie raczej myślami są już przy poniedziałkowym losowaniu pary barażowej - czekamy bowiem na informację nie tylko z kim zagramy (rozstrzygnięcie w sobotę) ale także kto będzie gospodarzem pierwszego meczu.

Zapraszamy do hali w Halembie - na naszym profilu fb dzisiaj zabawa na typowanie wyniku sobotniego spotkania. Już wkrótce

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN