SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Spotkanie przed inauguracją sezonu

Tak właśnie prezentuje nowy model piłki Masita, którą będą rozgrywane zbliżające się rozgrywki 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu. W sobotę w Bełchatowie przy okazji spotkania o Superpuchar Polski odbyło się spotkanie prezesów klubów 1 ligi z Komisją Futsalu i Piłki Plażowej PZPN. Przewodniczący Komisji Adam Kaźmierczak wraz z władzami firmy Masita przedstawił nowy model piłki oraz zmiany w regulaminie rozgrywek 1 ligi. Przypomnijmy, że w związku z powiększeniem w sezonie 2019/2020 Ekstraklasy do 14 zespołów zmieniły się zasady awansu. Bezpośrednio awansują mistrzostwie dwóch grup 1 ligi. Wicemistrzowie rozegrają baraż między sobą a jego zwycięzca także awansuje. Przegrany barażu stanie przed jeszcze jedną szansę na grę w Ekstraklasie zagra bowiem kolejny baraż z ostatnim zespołem Ekstraklasy Futsalu bieżących rozgrywek.

W czasie kiedy obradowali prezesi 1 ligi trwało także spotkanie dotyczące nowych interpretacji przepisów gry w futsal - spotkanie z udziałem czołowych sędziów w Polsce oraz szefa sędziów w UEFA przeznaczone było dla sztabów szkoleniowych klubów Ekstraklasy i 1 ligi PLF.

SRS Gwiazda na spotkaniu była reprezentowana przez prezesa Arkadiusza Grzywaczewskiego , trenera Bartłomieja Nogę i nowego kierownika drużyn seniorskich Macieja Naleśnika.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN