SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

Teraz awans - rozmowa z Arielem Piaseckim kapitanem futsalowej Gwiazdy

Maciek Naleśnik: Dzisiaj jest z nami kapitan Gwiazdy, człowiek-instytucja Ariel Piasecki! Dzień dobry!

Ariel Piasecki: Dzień dobry!

M.N.: Mamy już połowę września, ale futsalowe wakacje kończą się dopiero za kilka dni. Jak minął Ci czas od zakończenia sezonu?

A.P.: Dość szybko. Rundę zakończyliśmy na początku czerwca, dla mnie był to najdłuższy sezon w dotychczasowej przygodzie z futsalem. Wakacji nie było dużo bo tylko około miesiąca, lecz był to wystarczający czas, aby nabrać sił na nowy sezon.

M.N.: Końcówka sierpnia to w twoim przypadku nie były tylko treningi. Nie chcesz się czymś pochwalić?

A.P.: Koniec wakacji był dla mnie intensywny pod każdym względem, ale najważniejsze było narodzenie się Aleksandra, mojego drugiego synka.

M.N.: Wracając już do futsalu, najdłuższy sezon w twojej karierze choć nie zakończył się po waszej myśli, mimo wszystko był całkiem udany. Jak ty go oceniasz?

A.P.: Przed sezonem awans był naszym celem, niestety w trakcie pierwszej rundy mocno sobie go skomplikowaliśmy. Druga runda była prawie bezbłędna w naszym wykonaniu i znowu myśli o awansie stawały się coraz śmielsze. W barażach z każdym kolejnym meczem apetyt na awans rósł, niestety nie sprostaliśmy zadaniu w ostatnim meczu i te marzenia musieliśmy przenieść na obecny sezon. Kampania 2017/2018 była bardzo długa ze względu właśnie na baraże, ale w tym roku planujemy sezon skończyć wcześniej, oczywiście świętując awans do Futsal Ekstraklasy.

M.N.: Jak myślisz, czego zabrakło w tym jednym jedynym meczu? Pech, stres, zła dyspozycja dnia czy może coś jeszcze innego?

A.P.: Myślę że każdego z czynników wyżej wymienionych. Do tego doszły dwie kontuzje kluczowych zawodników (Michał Hyży i Piotr Hiszpański). Przed rewanżem w Gdańsku mieliśmy wszystko w naszych rękach, niestety zabrakło tego pierwiastka wyrachowania i wysoka porażka przekreśliła nasze szanse na awans.

M.N.: W tym sezonie łatwiej jest się dostać do Futsal Ekstraklasy. Jak myślisz, które drużyny będą rozdawać karty w pierwszej lidze i utrudnić wam awans?

A.P.: Awans do Futsal Ekstraklasy nigdy nie jest łatwy. Trzeba zostawić na parkiecie sporo serca w każdym meczu. Myślę że łatwiej nie będzie, bo w każdym sezonie rodzi się nowy czarny koń rozgrywek. Przed sezonem na papierze bardzo mocno wygląda ekipa z Gliwic, lecz nie można zapomnieć o takich drużynach jak Tychy, Opole czy Polkowice, które mają w swoich szeregach wielu doświadczonych zawodników. O nas nie wspomnę, bo mocno wierzę, że sami sobie utorujemy drogę do Futsal Ekstraklasy i nie będziemy musieli oglądać się na nikogo innego.

M.N.: A jak jako kapitan oceniasz kadrę zespołu? Dużo się zmieniło od początku zeszłego sezonu, według ciebie na plus czy na minus?

A.P.: Myślę że kadrę mamy mocniejszą, oczywiście pod warunkiem, że każdy z zawodników będzie w pełni formy i będą go omijać kontuzje. Doszło trzech doświadczonych zawodników, odszedł jeden zawodnik notabene do Futsal Ekstraklasy, więc myślę że dozbroiliśmy się na ten sezon. Więcej klasowych zawodników to większą konkurencja w zespole, która tylko pozytywnie wpływa na rywalizację i podnosi umiejętności każdego z nas

M.N.: Może sam chciałbyś poruszyć jakąś kwestię? Kogoś pozdrowić? Może jakieś przesłanie do drużyny?

A.P.: Myślę że nastawienie drużyny przed sezonem jest bardzo dobre, specjalnie nie trzeba ich motywować. Każdy wie co ma zrobić aby awansować. Pozdrowić chciałem serdecznego kolegę Pawła Dąbrowskiego słowami Z PANEM BOGIEM.

Chciałbym także zaprosić kibiców na pierwszy mecz sezonu. W najbliższą niedzielę na hali w Rudzie Śląskiej zmierzymy się z Remedium!

M.N.: Oczywiście dołączamy się do zaproszenia! Dodam tylko że początek meczu jest zaplanowany na godzinę 16:00. A Tobie Ariel dziękuje za poświęcony czas! Do zobaczenia na hali!

A.P.: Dzięki wielkie i widzimy się w niedzielę !!!

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN