SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - SRS Gwiazda Ruda Śląska - GSF Gliwice 2-1 (0-0)

To miał być trudny mecz i był. Dla naszych rywali, ale i dla nas dodatkowo trudny bowiem w dniu spotkania zmarł Jerzy Wojewódzki - człowiek ikona nie tylko gliwickiego ale i całego futsalu. Mecz rozpoczął się od ''minuty ciszy'' a potem rozpoczęła się walka. Pierwsze minuty należały dla Gwiazdy, świetnie bronił jednak Groszak. W miarę upływu czasu najpierw gra się wyrównała a końcówka należała już do gości. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0-0.

Po zmianie stron kibice szybko doczekali się bramek. W 23 minucie na szarżę zdecydował się Kamil Kmiecik - minął dwóch rywali, bramkarza GSF i spokojnie nad interweniującymi obrońcami trafił do siatki. Akcja meczu i pierwsza bramka dla naszych barw. Niestety dwie minuty później Cygnarowski wyrównał na 1-1. Na parkiecie trwała walka ale to nieoczekiwanie Gwiazda bardziej nastawiała się na grę z kontry niż rywale, którzy zaczęli dominować na parkiecie w Halembie. Dobrze bronił Barteczka i pewnie rudzianie grali w defensywie czekając na swoją szansę. No i doczekali się - po rzucie rożnym dla GSF piłkę złapał Barteczka szybko uruchomił Siadula, który na ekipę GSF ma patent. Pokonał Groszaka i Gwiazda prowadziła 2-1.

GSF postawił wszystko na jedna kartę - ostatnie minuty grając z Groszakiem w roli rozgrywającego - gospodarze ''dowieźli'' jednak prowadzenie do końca meczu. Na pewno w sobotę ważniejsze były punkty niż styl. Za tydzień kolejne derby i ciężki bój w Tychach.