SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - GKS Futsal Tychy - Gwiazda Ruda Śląska Niedziela Godz. 15.00

W 3 kolejce 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu zagramy w niedzielę (godz. 15.00) z GKS Futsal Tychy. Będzie to pierwsze wyjazdowe spotkanie naszej drużyny w tym sezonie. Gwiazda i Tychy to dwa zespoły, które w pierwszych dwóch kolejkach zgromadziły komplet punktów. Tyszanie najpierw pokonali beniaminka z Polkowic a następnie w dramatycznych okolicznościach wygrali w Nowinach. W spotkaniu wyjazdowym Tyszanie otrzymali 9 żółtych kartek , grali także w osłabieniu po czerwonych kartkach, przegrywali już 2-5 i ostatecznie wygrali 6-5! To świadczy że zespół jest mocny fizycznie oraz mentalnie. Rudzian czeka ciężka przeprawa - dodajmy, że w ostatnich latach w Tychach wygraliśmy tylko raz (2-1 w 2013 roku). Pozostałe spotkania derbowe w Tychach niestety przegrywaliśmy.

Po dwóch derbowych wygranych Gwiazda chce wygrać kolejne starcie tym razem wyjazdowe. Wszyscy zawodnicy są gotowi do gry - zapowiada się po raz kolejny bardzo ciekawy mecz.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN