SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - GKS Futsal Tychy - Gwiazda Ruda Śląska 4-1 (0-1)

Pierwszej porażki doznał nasz zespół seniorów w 1 lidze futsalu. W meczu dwóch pierwszych zespołów w tabeli lepsi okazali się gospodarze. Wprawdzie w 14 minucie po ładnej akcji bramkę dla Gwiazdy zdobył Siadul to jednak okazało się zbyt mało na zdobycie chociaż punktu. Na początku w II połowie Gwiazda w swoim stylu chciała rozegrać stały fragment gry - niestety piłka po próbie uderzenie Barteczki trafiła do jednego z obrońców gospodarzy, który strzałem z własnej połowy wyrównał. Przez kilka minut trwała na parkiecie wyrównana walka - w 32 i 34 minucie tyszanie wykorzystali błędy w obronie Gwiazdy i zdobyli bramki. Po wycofaniu bramkarza tyszanie niejako tradycyjnie także ustalają wynik na 4-1. Rudzianie dzisiaj zagrali słabo, hala w Tychach nam ''wybitnie nie leży'' i ponownie w tym sezonie wracamy do Halemby bez punktów.

Kolejne mecz w najbliższą sobotę w Halembie o 19.00 z Berlandem Komprachcice.