SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - SRS Gwiazda Ruda Śląska - Berland Komprachcice 1-5 (0-2)

Gorycz porażki musieli dzisiaj przełknąć kibice Gwiazdy. Rudzianie chyba jednak niespodziewanie przegrali z Berlandem Komprachcice. Tym bardziej że rywale wygrali aż 5-1. Początek spotkania nie zwiastował dramatu - przez 15 minut rudzianie atakowali, ale świetnie bronił bramkarz gości. Inna sprawa, że Gwiazda czystych sytuacji miała zaledwie kilka. W 15 minucie błąd Piaseckiego wykorzystali rywale, a minutę później po kontrze było już 0-2. Po zmianie stron Gwiazda ruszyła do ataku tymczasem w 22 minucie po kolejnej kontrze było już 0-3. Nasi zawodnicy nie tylko wyglądali na zagubionych, ale tak się na parkiecie zachowywali. Wprawdzie w 36 minucie Mrowiec zdobył gola na 1-3, to jednak w 40 minucie goście zdobyli jeszcze dwie bramki.

Niestety ten mecz potwierdził, że początek sezonu nie jest dobry w wykonaniu naszej drużyny - w czterech meczach zgromadziliśmy tylko 6 punktów. Co gorsza gra także pozostawia wiele do życzenia. Liczymy że ekipa przełamie się już w kolejnym meczu.