SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - AZS UMCS Lublin - SRS Gwiazda Ruda Śląska 2-4 (0-1)

Ważne patrząc na układ ligowej tabeli zwycięstwo odnieśli nasi zawodnicy w Lublinie. Gwiazda pokonała AZS UMCS w Lublinie 4-2. I połowa meczu zakończyła się ... samobójczym golem naszej drużyny i miejscowi schodzili do szatni z prowadzeniem 1-0. AZS wygrał trzy spotkania z rzędu i był na dobrej drodze do kolejnej wygranej. Tymczasem między 22 i 25 minutą najskuteczniejszy zawodnik Gwiazdy - Mateusz Mrowiec zaliczył klasycznego hat tricka. Gwiazda wyszła na prowadzenie 3-1 a kiedy Jagodziński (trzy bramki w ostatnich dwóch meczach po powrocie po kontuzji) podwyższył na 4-1 było właściwie po emocjach. W końcówce gospodarze zdołali zdobyć drugiego gola, ale trzy punkty jadą do Rudy Śląskiej.

Za tydzień liga ma przerwę bowiem są eliminacje MMP U20, my zagramy dopiero 18 listopada w Halembie w Heiro Rzeszów.