SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Maxfarbex Buskowinaka Busko Zdrój - Gwiazda Ruda Śląska 3-6 (2-1)

Po raz pierwszy w historii ekipa Gwiazdy rywalizowała o punkty z zespołem Maxfarbex Buskowinaka. Licznie wypełniona hala niosła w pierwszych minutach gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 2-1. Nasz zespół w I części gry zaprezentował się słabo. Po zmianie stron rudzianie zmotywowani w szatni ruszyli do ataków. Po sześciu minutach gry Gwiazdy już prowadziła 4-2! Rudzianie zaczęli dominować na parkiecie punktując rywali, którzy ograniczali się do wyprowadzania groźnych kontr. Gwiazda ostatecznie pokonała rywali 6-3 i pewnie zdobyła kolejne punkty pozostając w ścisłej czołówce tabeli.

Za tydzień w niedzielę hitowo zapowiadające się spotkanie - do Halemby przyjedzie KGHM Metraco Górnik Polkowice.