SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

Halowy Puchar Polski w futsalu 2018/2019

W minionym tygodniu odbyło się losowanie 1/32 Halowego Pucharu Polski. Na tym etapie do rozgrywek przystępują zespoły 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu. Wiadomo już że SRS Gwiazda uda się w daleki wyjazd na lubelszczyznę. Póki co jednak nie został jeszcze wyłoniony w eliminacjach okręgowych zespół, z którymi zagramy już w weekend 5/6 stycznia 2019 roku. Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie w nowym roku kalendarzowym naszej drużyny.

Jak co roku także do Halowego Pucharu Polski zgłosił się inny rudzki zespół - Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasz Dom". Rudzianie, którzy specjalizują się w pucharowych niespodziankach zagrają w niedzielę 23 grudnia w finale wojewódzkim na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. "Nasz Dom" zagra z gospodarzami GKS Futsal Pawłowice, Irex-Gaz Chorzów oraz drużyną Zamkowiec Toszek. Drużyną rozpoczną rywalizację o 9.00 - turniej zostanie systemem ''każdy z każdym''. Zwycięzca awansuje na szczebel centralny i właśnie 5 lub 6 stycznia zagra jako gospodarz z Górnikiem KGHM Metaco Polkowice.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN