SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1/16 HPP - Gwiazda Ruda Śląska - Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój 3-6

W 1/16 Halowego Pucharu Polski zespół Gwiazdy przegrał 3-6 z drużyną Maxfarbex Buskowianka  Busko Zdrój. Trenerzy Gwiazdy wystawili w tym spotkaniu skład daleki od optymalnego dając pograć w większym wymiarze wielu zmiennikom. Mimo to po trzech trafieniach Bartosza Siadula do 32 minuty miejscowi prowadzili 3-0. W tym momencie goście zaczęli grać z lotnym bramkarzem i zdołali doprowadzić do remisu w regulaminowym czasie gry. W dogrywce rywale szybko zdobyli bramkę i to Gwiazda zmuszona była grać w przewadze. Niestety w ostatniej minucie Maxfarbex zdobył dwie bramki i wygrał 6-3.

W przyszłą niedzielę o 18.00 Gwiazda zagra mecz ligowy z GKS Tychy, natomiast już już o 19.15 drugi zespół Gwiazdy rozegra ligowe spotkanie z Kamionką Mikołów.