SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - SRS Gwiazda Ruda Śląska - FK Odra Opole Niedziela Godz. 17.30

Przed nami niedziela z Gwiazdą w hali MOSiR w Halembie!.

Rozpoczynamy już po 8.00 - na parkiecie pojawi się 10 drużyn rocznika 2011/2012 w kończącym cykl Gwiazda Cup 2019 turnieju. Oprócz sportowej rywalizacji na uczestników turnieju i rodziców czeka sporo atrakcji - m.in. loteria i licytacja ciekawych artykułów sportowych. Licytacje piłek odbywały się już w tygodniu w mediach społecznościowych.

Po zakończeniu turnieju ok. 15.45 rozpoczną się przygotowania do spotkania ligowego naszych seniorów. Rudzianie walczący cały czas o awans do Ekstraklasy zagrają z FK Odra Opole. Rywale walczą o utrzymanie w lidze, a nasze spotkania z ekipami z Opola i okolic zawsze należały do trudnych i niewygodnych. Liczymy jednak na trzy punkty. Wiadomo już, że z powodu kontuzji do końca sezonu na parkiecie nie pojawi się już Jakub Haase, ale pozostali zawodnicy są do dyspozycji naszego duetu trenerskiego. Mecz rozpocznie się o 17.30.

To jednak nie koniec. Bowiem tuż po pierwszej drużynie swój ostatni mecz w sezonie w roli gospodarzy rozegrają także nasze rezerwy. Do Halemby przyjeżdża Kmicic Częstochowa. Można powiedzieć, że będzie to mecz o 6 miejsce w tabeli, bowiem obydwa zespoły zgromadziły do tej pory taką samą liczbę punktów. Mecz rozpocznie się o 19.30!

Sporo dziać się będzie w niedzielę w hali w Halembie - dla części naszej załogi ten weekend to prawdziwe wyzwanie - dzisiaj bowiem w Restauracji Parkowa odbędzie się już po raz szósty doroczny Bal Gwiazdy!!!

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN