SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - SRS Gwiazda Ruda Śląska - AZS UMCS Lublin 4-2 (3-1)

Zasłużone zwycięstwo odniósł zespół Gwiazdy, który pokonał akademików z Lublina 4-2. W I połowie goście grali bardzo zachowawczo - rudzianie praktycznie nie schodzili z połowy rywali. Już 2 minucie Kmiecik zdobył gola. Tymczasem w 4 minucie na strzał z połowy boiska zdecydował się Barteczka - piłkę złapał bramkarz gości i trafił spod własnej bramki! Gwiazda jednak przeważała - zdobyła tylko dwie bramki - Barański ładną ''podcinką'' zdobył swojego gola a po szybkiej kontrze jeden z gości trafił do swojej bramki.

Po zmianie stron AZS zagrał odważniej i mecz się wyrównał. Goście coraz bardziej się odkrywali a rudzianie... marnowali kolejne akcje. Wreszcie trafili rywale i na moment zrobiło się nerwowo. Trwał jednak festiwal nieskuteczności naszej drużyny i pech rywali, którzy dwukrotnie trafili w słupek. Wreszcie bramka Siadula na 4-2 przesądziła o losach spotkania.

Za tydzień czeka nas bardzo trudny pojedynek w Rzeszowie.