SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - SRS Gwiazda Ruda Śląska - Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój 7-2 (2-0)

Trzy punkty zdobyte i awans do drugie miejsce w tabeli. Gwiazda po zwycięstwie 7-2 nad Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój jest coraz bliżej zajęcia miejsca premiowanego grą w barażach o Ekstraklasę Futsalu.

Dzisiaj przed meczem na pakiecie pojawiły się cheerleaderki Gwiazdy a zawodników na parkiet wyprowadzili przedszkolacy z Miejskiego Przedszkola numer 39 z Halemby. Gwiazda wygrała wysoko, ale jak zwykle trochę mankamentów w naszej grze było. Na pewno wpływ na przebieg meczu miał fakt, że rywale przyjechali w mocno okrojonym składzie. Mimo to kilka razy poważnie zagrozili naszej bramce. Do przerwy po dwóch trafieniach Hyżego prowadziliśmy 2-0. Na 3-0 w 30 minucie podwyższył Mrowiec. Rywale z rzutu karnego zdołali trafić na 1-3. Odpowiedział Mrowiec na 4-1. Goście grali z lotnym bramkarzem - w ten sposób zdobyli jednego gola ale ... stracili trzy - na listę strzelców wpisali się Kujawa, Małek i Gładkowski.

Za tydzień w sobotę w Polkowicach zagramy o baraż. Miejscowy Górnik jest trzeci i ma do Gwiazdy punkt straty.