SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - KGHM Metraco Górnik Polkowice - Gwiazda Ruda Śląska Sobota Godz. 17.00

Przed zespołami 1 ligi futsalu przedostatnia kolejka rozgrywek. Już w piątkowy wieczór awans do Ekstraklasy może zapewnić sobie GSF Gliwice, która zagra w Busku z Maxfarbexem. Gliwiczanie na pewno już dziś chcą przypieczętować awans do grona najlepszych zespołów w kraju.

Trwa walka o drugie miejsce premiowane grą w barażach o awans do Ekstraklasy. Jutro w sobotę druga aktualnie w tabeli Gwiazda zagra z trzecim Górnikiem Polkowice. Gwiazda ma punkt przewagi nad rywalem, ale to chyba Górnik w sobote wystąpi w roli faworyta - po pierwsze okazał się lepszy w Halembie a po drugie tylko wygrana da tej drużynie szansę na wicemistrzostwo. Rudzianie z kolei wygrywając  mecz zapewnią sobie miejsce w barażach. Niestety już w ostatnim meczu nie zagraliśmy w pełnym składzie - kontuzjowani są Piasecki, Siadul i Haase. Trochę przypomina się sytuacja z minionego sezonu , ale miejmy nadzieję że tym razem z innym skutkiem zakończymy sezon.

Dodajmy, że ostatnia kolejka została przeniesiona i odbędzie się za dwa tygodnie! Niewykluczone że ostatnie mecze zadecydują o miejscach na podium - Gwiazda zagra u siebie z Futsal Nowiny, a Polkowice zagrają w ... Gliwicach z GSF!

Zapowiada się emocjonująca końcówka sezonu...

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN