SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - KGHM Metraco Górnik Polkowice - Gwiazda Ruda Śląska 2-6 (0-4)

Wygraną 6-2 nad KGHM Górnik Polkowice ekipa Gwiazdy zapewniła sobie co najmniej wicemistrzostwo 1 ligi i prawo gry w barażach o Ekstraklasę Futsalu. Do zakończenia ligi pozostała jedna kolejka - lider GSF Gliwice u siebie zagra z ekipą z Polkowic. Gliwiczanie do zdobycia mistrzostwa potrzebują jednego punktu. Gwiazda z kolei w ostatnim meczu zagra z Futsal Nowiny.

W sobotę rudzianie w I połowie zdominowali rywala. Duża determinacja naszych zawodników i dobra skuteczność dały nam wysokie prowadzenie. Rozpoczął strzelanie Jagodziński, swoje bramki dwie bramki zdobył Kmiecik a jedną po kolejnym silnym uderzeniu Michał Hyży.

Po zmianie stron polkowiczanie próbowali atakować ale świetnie bronił Waszka oraz cały zespół. Rudzianie wyprowadzali cały czas groźne kontrataki. Rywale nie byli w stanie zdobyć gola grając także z lotnym bramkarzem. W 34 minucie Barański sprytnym strzałem z rzutu wolnego a minutę później Węgrzyn pozbawiali miejscowych złudzeń. Gwiazda prowadziła 6-0 i była bliska kolejnych goli... W 39 i 40 minucie Górnik wykorzystał już rozluźnienie naszych zawodników korygując wynik na 2-6.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN