SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

1 liga PLF - Sparing

Długi majowy weekend seniorzy Gwiazdy zakończyli rozegraniem sparing z ekstraklasowym AZS Uniwersytet Śląski Katowice. Grano 3 x 25 minut. Mecz zakończył się wygraną Gwiazdy 6-3 (tercje 1-1, 1-0, 4-2). Bramki dla naszej drużyny zdobywali - Hyży, Brysz, Dynek, Widuch, Gładkowski i Małek. Co warte podkreślenia po raz pierwszy w tym sezonie na parkiecie - wprawdzie w meczu sparingowym - pojawił się Mateusz Dynek, który przeszedł dwa zabiegi związane z kontuzją kolana. Powrót udany zakończony zdobyciem bramki.

W tym tygodniu rudzianie trenować będą już tylko pod kątem pierwszego meczu barażowego - przypominamy o 17.00 w niedzielę w Halembie gramy o awans do Ekstraklasy Futsalu - rywalem Constract Lubawa.