SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

Baraż o Ekstraklasę Futsalu - Gwiazda Ruda Śląska - Constract Lubawa 2-2 (0-1)

Remisem 2-2 zakończyło się pierwsze spotkanie barażowe pomiędzy Gwiazdą i Constractem Lubawa. Rewanż w sobotę o 18.00 w Lubawie.

Niewątpliwie akcja promocyjna klubu oraz stawka spotkania wpłynęła na frekwencję - dzisiaj mecz w Halembie obserwowało ponad 500 widzów - już dawno w Halembie hala nie była wypełniona praktycznie w komplecie!

Już przed spotkaniem na najmłodszych czekały atrakcje m.in. malowanie twarzy, nowe szaliki klubowe i wata cukrowa.

Mecz w I połowie trochę rozczarował - trwało wzajemne badanie rywali. Nieco więcej sytuacji mieli goście i to oni w 19 minucie objęli prowadzenie. Gwiazda miała dwie bramkowe okazje niewykorzystane przez Piaseckiego.

W II połowie zobaczyliśmy już wszystko to co w futsalu najlepsze - w 22 minucie wyrównał Hyży. Goście zaczęli się gubić a rudzianie stwarzali kolejne bramkowe okazje. W 34 minucie w kontrowersyjnej sytuacji podczas interwencji poza polem karnym i zderzeniu się z zawodnikiem gości Waszka ujrzał czerwoną kartkę! Gwiazda wybroniła się grając w osłabieniu a później po akcji Kmiecika Siadul trafił na 2-1! Moment później znowu zawrzało na parkiecie i trybunach bowiem doszło pod bramką gości do podobnego zdarzenia po którym Waszka wyleciał z boiska. Tym razem sędziowie nie dopatrzyli się faulu bramkarza Lubawy. W 38 minucie Gwiazda mogła prowadzić 2-1 ale przedłużonego karnego nie wykorzystał zazwyczaj niezawodny Michał Hyży.

W wreszcie w ostatniej minucie rywale dość szczęśliwie trafiają na 2-2. Zgodnie z przewidywaniami rozstrzygnięcie dwumeczu nastąpi w Lubawie, która na pewno po pierwszym meczu jest w korzystniejszej sytuacji.

Dziękujemy sponsorom i przede wszystkim publiczności za wsparcie - jesteśmy przekonani, że dzisiaj wiele osób przekonało się do futsalu i na pewno wybiorą się ponownie na mecze Gwiazdy.