SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

Baraż o Ekstraklasę Futsalu - Constract Lubawa - Gwiazda Ruda Śląska 3-5 (po dogrywce)

To był niesamowity mecz. Rewanż Gwiazdy z Constractem trwał aż 50 minut efektywnego czasu gry - o wygranej zadecydowała dogrywka!

Osoby, które oglądały pierwszy mecz mogły mieć złudzenie ''że to już było''. W rewanżu w I połowie Gwiazda praktycznie nie istniała - gospodarze dominowali na parkiecie i wynik 1-0 do przerwy dla Constractu był najniższą karą za najsłabiej rozegraną połowę Gwiazdy w tym sezonie! Specjalne podziękowania należą się Dawidowi Barteczce , którego interwencje utrzymały "nas w grze."

W II połowie rudzianie wreszcie zaczęli zagrażać bramce miejscowych. Rozpoczął Mateusz Mrowiec, który kapitalnym strzałem w okienko w 23 minucie wyrównała na 1-1. Odpowiedź miejscowych była nie niemal natychmiastowa - w 25 minucie błąd naszej obrony i wypełniona po brzegi hala w Lubawie znowu oszalała z radości.

Do 39 minuty trwała walka na parkiecie - wydawało się, że miejscowi kontrolują to co dzieje się na parkiecie, ale Gwiazda zagrała z lotnym bramkarzem i chyba po raz pierwszy w tym sezonie grając w ten sposób zdobyła gola - bohaterem został Jakub Naleśnik. 2-2 i dogrywka.

Gospodarze zaczęli grać coraz bardziej nerwowo, a rudzianie czuli się pewniej. W ostatniej minucie I połowy dogrywki Paweł Barański strzelił przepięknego gola - jednego z ważniejszych w karierze i Gwiazda prowadziła 3-2! W ciągu pięciu minut II połowy dogrywki Constract potrzebował już dwóch bramek do awans. Gwiazda grała jednak od 38 minuty z 5 przewinieniami. No i w 38 stało się. Wprawdzie pierwszy przedłożony karny wybronił Barteczka to jednak chwilę później po kolejnym faulu miejscowi doprowadzili do remisu!

W końcówce wyszło jednak doświadczenie rudzian - po kontrach zimną krew pokazała Mateusz Mrowiec - 39 i 40 minuta i Gwiazda wygrywa 5-3 awansując do Ekstraklasy Futsalu!!!