SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

Puchar Śląska w futsalu i Superpuchar Polski

1 września o godzinie 19.00 na parkiecie hali mysłowickiego MOSiR-u spotykają się mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała z finalistą Pucharu Polski Piastem Gliwice, który w wiosennym dwumeczu musiał uznać wyższość bielszczan. 27 kwietnia w Gliwicach podopieczni Andrzeja Szłapy wygrali bowiem 7:2, a w 1-majowym rewanżu w Cygańskim Lesie przypieczętowali zdobycie trofeum remisem 4:4.

Jako wstęp do emocji związanych z Superpucharem rozegrany zostanie, co roku organizowany przez Komisję Futsalu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Puchar Śląska. W mysłowickiej hali w sobotę w fazie grupowej zmierzą się:
o godz. 11.00: Gwiazda Ruda Śląska – Sośnica Gliwice, o godz. 12.00 GKS Tychy – AZS Uniwersytet Śląski Katowice, o godz. 13.00 Sośnica – GSF Gliwice, o godz. 14.00 FC Siemianowice – AZS UŚ, o godz. 15.00 Gwiazda – GSF Gliwice, o godz. 16.00 GKS Tychy – FC Siemianowice.

W niedzielę przyjdzie czas na mecze decydujące o ostatecznej kolejności: o godz. 13.30 o V miejsce zagrają drużyny, które zajęły 3 miejsce w grupach, o godz. 14.20 o III miejsce zmierzą się zespoły, które zajęły 2 miejsce w grupach, a o godz. 15.10 mistrzowie grup rozpoczną finał.