SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

EF - Gwiazda Ruda Śląska - Red Devils Chojnice 1-1 (1-1)

Remisem 1-1 zakończyło się spotkanie 1 kolejki pomiędzy Gwiazdą Ruda Śląska i Red Devils Chojnice. W I połowie na pewno stroną przeważającą była Gwiazda - z kilku sytuacji prowadzenie dla naszej drużyny zdobył Michał Hyży. Wydawało się, że rywale nie są w stanie nam zagrozić - niestety strata piłki przy wyprowadzeni kontry na własnej połowie zakończyła się stratą gola. W II połowie przez pierwsze pięć minut toczyła się jeszcze wyrównana gra, ale później zarysowała się przewaga gości, a rudzianie czekali tylko na kontry. Bohaterem spotkania był Aleksander Waszka - nowy kapitan Gwiazdy obronił kilka groźnych strzałów w tym przedłożony rzut karny. W sumie remis sprawiedliwy, ale zwłaszcza po pierwszej połowie pozostał niedosyt. Rudzianie w następnej kolejce zagrają w Gliwicach z GSF.