Aktualności

niedziela, 29 grudzień 2019 14:05

Klasa A - Statystycznie cz. 2

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W pierwszej części podsumowania naszego zespołu występującego w klasie "A" trener zespołu przedstawił strzelców bramek w rundzie jesiennej. Dzisiaj Michał Grzywaczewski podsumował swoich zawodników "minuta po minucie". Występ każdego zawodnika był zapisywany  minutowo i wiemy ile każdy z jego podopiecznych przebywał na boisku. Czas gry był liczony do 90 minuty. Zdaniem trenera ilość występów nie jest dla niego ważny ponieważ zawodnicy z różnych przyczyn opuszczali mecze ligowe. Przyczyn nieobecności było kilka.

wtorek, 24 grudzień 2019 14:07

Klasa A - Statystycznie cz. 1

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Po pierwszej rundzie rozgrywek klasy "A" nasi seniorzy zajmują 9 miejsce. W tym historycznym sezonie po pewnym awansie z niższej ligi było dużo optymizmu jednak doświadczone i ograne zespoły w "Serie A" szybko sprowadziły nasz zespół do obecnej pozycji w tabeli. Jednak gdyby nie tracone bramki w ostatnich minutach gry to nasi piłkarze mogli by pokusić się o walkę o czołowe pozycje w klasie "A".

niedziela, 8 grudzień 2019 10:16

Klasa A - Seniorzy charytatywnie

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Seniorzy "Gwiazdy", w ramach roztrenowania wzięli udział w charytatywnym turnieju piłki nożnej, który odbywał się na orliku "Pordzika Arena" a celem była zbiórka pieniędzy na rzecz akcji charytatywnej "Postawmy Franciszka na nogi". Warto dodać, że całe wpisowe nasi zawodnicy pokryli ze swoich "kieszeni" w ten sposób dołączając się do zbiórki pieniędzy. Najważniejszy był udział jednak należy też wspomnieć o wynikach naszego zespołu na zmrożonej sztucznej murawie w Bykowinie. Drużyna w składzie Cieśliński, Ligendza, Lein, Dziadzik, Osuch, Wycisk, Duda oraz trener zespołu Michał Grzywaczewski, który również czynnie uczestniczył w piłkarskich zmaganiach zajęli "I" miejsce wygrywając w meczu finałowym po rzutach karnych. Warto dodać, że w drużynie przeciwnej z którą nasi chłopcy zagrali w finale wystąpił Mateusz Bąk wychowanek "Gwiazdy" i trenera Michała Grzywaczewskiego. "Mati" obecnie broni barw czwartoligowego "AKS" Mikołów. Denis "Cielak" Cieśliński został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a Tomasz "Dziadek" Dziadzik był najlepszym strzelcem tej imprezy.
Nasi zawodnicy jeszcze w przyszłym tygodniu w  środę zaliczą jednostkę treningową, która będzie ostatnią w tym roku. Natomiast akumulatory na nową rundę nasz zespół zacznie ładować w połowie stycznia.

sobota, 30 listopad 2019 22:03

Klasa A - Sparing z Paniówkami

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Po środowym sparingu z rezerwami "Podlesianki" dzień później nasza młodzież występująca w klasach "A" i "B" rozegrala kolejny mecz kontrolny, a przeciwnikiem była czołowa ekipa zabrzańskiej klasy "A" "Tempo" Paniówki. Rywal bardzo wymagający tym bardziej cieszy wygrana naszego zespołu 3:2. Tak jak w środowym spotkaniu nasz zespół w meczu z "Tempem" zaprezentował się bardzo dobrze walcząc i nie odpuszczając na całej długości i szerokości boiska rywalowi. Z pewnością był to bardzo pożyteczny sprawdzian dla naszej młodej drużyny. Dzisiaj "pierwsze skrzypce" na boisku w Nowym Bytomiu grał Denis Wardzichowski... oby tak na wiosnę przeniósł formę z dzisiejszego spotkania. Może zmiana fryzury miała na to wpływ bo Denis był bardziej opływowy w swoich kształtach i z dwa kilogramy ubyło po wizycie u fryzjera -:)

Bramki dla naszego zespołu zdobyli : WARDZICHOWSKI DENIS 2, GĄSIOR PRZEMYSŁAW 1.

Skład zespołu:
LIGENDZA - ZAWOLIK, DWORACZEK, ZDZIECH, TOMECKI, OSUCH, WARDZICHOWSKI, GĄSIOR, STUDNIK, CEROŃ, TALAGA, MILER, GRZYWACZEWSKI MICHAŁ, ZAWODNIK TESTOWANY.

środa, 27 listopad 2019 22:39

Klasa A - Sparing

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Seniorzy występujący w klasie "A" na boisku w Nowym Bytomiu rozegrali mecz sparingowy z rezerwami "Podlesianki" Katowice. Mimo, że część drużyny uczestniczyła w treningu halowym przygotowując się do eliminacji Mistrzostw Polski to pozostali chłopcy spisali się bardzo dobrze pewnie pokonując rywali 8:3. Mimo iż był to tylko sparing nasz zespół zagrał z pełnym zaangażowaniem, a najlepszym zawodnikiem na boisku, strzelcem czterech goli był Dawid Studnik, który strzelał bramki praktycznie z każdej pozycji na boisku. Już jutro również o godzinie 19:00 kolejny mecz sparingowy z zespołem "Tempa" Paniówki.

Bramki w tym meczu zdobyli :
Studnik 4, Gąsior 2, Breitkopf, Lein.

Na boisku w tym meczu w naszym zespole zagrali :
CIEŚLIŃSKI, ZAWOLIK, LEIN, CHWIEDUK, TOMECKI, STUDNIK, CEROŃ, GĄSIOR, DWORACZEK, BREITKOPF, OSUCH, GRZYWACZEWSKI MICHAŁ, LIGENDZA, MILER.

sobota, 23 listopad 2019 12:24

Klasa A - Dalej w treningu

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Od zakończenia rundy jesiennej w klasie "A" minęły dwa tygodnie jednak dalej w treningu są nasi piłkarze. W prawie każdej innej drużynie po zakończonej rundzie odbywa się okres roztrenowania jednak nasi seniorzy są praktycznie cały czas w normalnym treningu i za bardzo nie wiedzą co to roztrenowanie. Część drużyny przeniosła się na grę w hali, a pozostali trenują wykorzystując bieżnię i boisko w Nowym Bytomiu. W przyszłym tygodniu trener Michał Grzywaczewski zaplanował dwie gry kontrolne. W środę na boisku przy ulicy Czarnoleśnej o godzinie 19:00 nasz zespół rozegra mecz sparingowy z rezerwami "Podlesianki" Katowice, a dzień później również o godzinie 19:00 będziemy rywalizować z "Tempem" Paniówki. Tak więc nasza młodzież dalej pracuje po to by jeszcze lepiej zaprezentować się w rundzie wiosennej.

niedziela, 10 listopad 2019 12:16

Klasa A - Stadion Śląski Chorzów - SRS Gwiazda Ruda Śląska 1-1

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Na zakończenie rundy jesiennej remisujemy z "Stadionem" Chorzów. W pierwszej połowie meczu kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku, a efektem była bramka Tomasza Dziadzika w 24 minucie meczu. Na drugą połowę nasz zespół wyszedł chyba za bardzo rozluźniony. Dużo strat w środku boiska jak i w formacji defensywnej skutkował straconą bramką w 57 minucie spotkania. Niestety do nie najlepszej gry w 65 minucie dołożyliśmy czerwoną kartkę Tomasza Chwieduka, który po własnym błędzie zaliczył "czerwień". Od tego momentu gospodarze stwarzali sobie dogodne sytuacje bramkowe jednak piłka nie trafiła do naszej bramki. Jeszcze w 91 minucie po strzale zawodnika "Stadionu" piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Denisa Cieślińskiego.
Rundę jesienną kończymy trzema meczami bez porażki i po dobrze przepracowanej zimie w marcu 2020 roku mamy nadzieję, że podtrzymamy dobrą passę i w pierwszym meczu wyjazdowym w rywalizacji z "Kolejarzem" Katowice i zdobędziemy kolejne punkty do ligowej tabeli. Teraz przed naszym zespołem przerwa zimowa jednak jak wiemy większość zawodników przenosi się na grę w hali.

"STADION" CHORZÓW - "GWIAZDA" 1:1 (0:1)

0:1 - 24 min - Dziadzik Tomasz
1:1 - 57 min - ----------------‐-----‐----

Czerwona kartka: Tomasz Chwieduk.

SKŁAD GWIAZDY:

CIEŚLIŃSKI DENIS - WOJCIUCH KAMIL (55' WITEK MAREK), LEIN ŁUKASZ (K), CHWIEDUK TOMASZ, DUDA DANIEL, TALAGA BARTOSZ, WARDZICHOWSKI DENIS, DZIADZIK TOMASZ, GRZYWACZEWSKI WIKTOR, GĄSIOR PRZEMYSŁAW (65' WYCISK MATEUSZ), SZARANIEC HUBERT.

czwartek, 7 listopad 2019 20:07

Klasa A - Stadion Śląski Chorzów - SRS Gwiazda Ruda Śląska - Sobota Godz. 11.00

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

W sobotę o godzinie 11:00 seniorzy występujący w klasie "A" rozegrają ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. W meczu wyjazdowym nasz zespół zmierzy się w Chorzowie z ekipą "Stadionu Śląskiego". Rywale podobnie jak my grają w serie "A" młodzieżą i zobaczymy jak zaprezentuje się nasz zespół właśnie grając z rywalem o podobnych "parametrach wiekowych -:)". Nasi piłkarze po ostatnich dwóch zwycięstwach z rzędu jak stwierdzili będą chcieli w Chorzowie zdobyć kolejne trzy punkty aby przed rundą rewanżową mieć lepszą pozycję startową. Niestety w naszej drużynie jest czterech zawodników chorych i nie wiadomo czy będą zdolni do gry w sobotę. Tak więc czekamy na ostatni występ naszej młodzieży i miejmy nadzieję, że punkty pojadą do Rudy Śląskiej.

Strona 1 z 2

Szukaj

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj