Aktualności

Kolejny mecz kontrolny rozegrali nasi piłkarze występujący w klasie "A". W pierwszym sparingu grając jako gość przegrywamy z "Wyzwoleniem" Chorzów 0:2. Była to pierwsza porażka naszego zespołu w tym roku kalendarzowym. W poprzednich potyczkach nasz zespół odniósł jedno zwycięstwo oraz trzy razy remisował.

 

Kolejny sprawdzian naszego zespołu to mecz z liderem klasy "B" "Kamionką" Mikołów. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 na boisku w Nowym Bytomiu przy ulicy Czarnoleśnej.

sobota, 20 luty 2021 16:17

Klasa A - Sparing - "GWIAZDA" - "BURZA" BOROWA WIEŚ 4:4 (2:1)

Napisał: byle kaj, byle kaj

Kolejny mecz sparingowy rozegrali nasi seniorzy grający na boiskach trawiastych. W poprzednich meczach padało dużo goli. Wygrana 2:1, dwa remisy 3:3 i 4:4. Dzisiaj nasza drużyna podejmowała trzecią drużynę zabrzańskiej ligi okręgowej "Burzę" Borowa Wieś.

sobota, 13 luty 2021 18:53

Klasa A - Zimowe derbowe granie

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Seniorzy "Gwiazdy" występujący na boiskach klasy "A" w ostatnim czasie nie tylko trenowali ale również rozegrali serię meczy kontrolnych z zespołami... z Rudy Śląskiej. Kolejno pokonali "Jastrząb" 2:1 po golach Jagodzińskiego i Wardzichowskiego następnie zremisowali z "Uranią" 3:3 (bramki: Wardzichowski, Kordyjak, Dworaczek) i kończąc rywalizację "Rudzką" zaliczyli remis z "Wawelem" Wirek 4:4 (bramki : Kordyjak, Lesik, Byrski, Wardzichowski). Po uzyskanych wynikach przez nasz zespół z nadzieją można patrzeć w przyszłość i miejmy nadzieję, że forma w okresie przygotowawczym będzie ciągle wzrastać i pod koniec marca będzie optymalna, która przełoży się na punkty w rundzie wiosennej. Warto dodać, że zawodnikiem który trafiał do bramki rywali  w każdym z tych meczy był Denis Wardzichowski... trzy mecze trzy gole. Następny mecz kontrolny nasi seniorzy rozegrają 20 lutego o godzinie 13:00 na boisku w Nowym Bytomiu, a przeciwnikiem będzie silna ekipa "Burza" Borowa Wieś.

piątek, 8 styczeń 2021 08:33

Klasa A - Plan sparingów

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski
Seniorzy "Gwiazdy" występujący w klasie "A" przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną w drugiej połowie stycznia. W tym okresie trener zespołu Michał Grzywaczewski zaplanował serię gier kontrolnych. Mecze poza jednym wyjątkiem (Wyzwolenie) zostaną rozegrane na boisku w Nowym Bytomiu przy ulicy Czarnoleśnej. Poniżej pełny wykaz spotkań towarzyskich :
23.01.2021 - sobota - godzina 15:00 - "Ostoja" Żelisławice
30.01.2021 - sobota - godzina 11:00 - "Tempo" Paniówki
13.02.2021 - sobota - godzina 11:00 - "Wawel" Wirek
20.02.2021 - sobota - godzina 13:00 - "Burza" Borowa Wieś
27.02.2021 - sobota - godzina do ustalenia - "Wyzwolenie" Chorzów (wyjazd)
06.03.2021 - sobota - godzina 11:00 - "Kamionka" Mikołów
13.03.2021 - sobota - godzina 9:00 - przeciwnik do ustalenia oraz zaległe ligowe spotkanie z "Ruchem II" Chorzów.
czwartek, 31 grudzień 2020 18:27

Klasa A - PÓŁ ŻATREM PÓŁ SERIO - część 4 ostatnia

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

"Myślałem, że news o minutach spędzonych na boisku, wykaz bramek i asyst  będzie ostatnią częścią rozdziału podsumowania rundy jesiennej w tym roku. Jednak po konsultacji smile z drużyną należy jeszcze wspomnieć o osobie wyjątkowej w naszym zespole. Piłkarzu, którego każdy z nas lubi i szanuje... czyli Wojtek Miler. Mimo, że Wojtek na boiskach klasy "A" spędził zaledwie 5 minut to jego obecność jest bardzo ważna w funkcjonowaniu naszej ekipy. Jest trening strzelecki, gierka nie ma bramkarza to Wojtas jest już przygotowany i wyciąga rękawiczki bramkarskie z torby. Nie wspominając o przygotowaniu sprzętu do treningu bo gdyby nie Wojtek to chyba musielibyśmy trenować bez piłek tongue-out Teraz trochę humoru związanego z bohaterem tej relacji. Śmiało można by napisać, że temat tego newsa powinien brzmieć "Wyzwolenie Wojciecha M." Bo właśnie w tych meczach najpierw kontrolnym potem mistrzowskim Wojtek "zagrał pierwsze skrzypce". W sparingu w Chorzowie z "Wyzwoleniem" zagraliśmy z różnych przyczyn w "11". Niestety bo 25 minutach "nogi Wojtasa odmówiły posłuszeństwa i ledwo dobiegał do przerwy. Pytam : która noga Cię boli ? ... Odpowiedź OBIE surprised
Trochę mnie to rozbawiło jednak nie mając wyjścia ubrałem plastikowe korki od Wojtka o dwa numery za małe i zagrałem 45 minut. Po meczu podszedł do mnie Wojtek i mówi ... ja się wypisuje... trochę mnie to rozbawiło bo tak się mówiło w trampkarzachlaughing. W następnym tygodniu przychodzę na trening a Wojtas już siedzi w szatni... to się nazywa charakter. Mecz z "Wyzwoleniem" numer 2 tym razem mistrzowski. Wygrywamy 4:1 w 85 minucie meczu. Myślę, dam zagrać te ostatnie minuty Wojtkowi. Patrzę na niego, a on popija herbatkę z termosu. Herbatkę, którą z pewnością zrobiła mu jego żona. Wchodzi na boisko i już po minucie mógł strzelić gola głową jednak piłka przeleciała za wysoko. Pamiętam jak "Wardzich" skomentował... Wojtas baseny zamknięte to tak nie skacztongue-out 89 minuta akcję lewą stroną boiska przeprowadził Studi dośrodkował a akcję celnym strzałem głową zamknął Wojciech Miler... szał na ławce nawet pamiętam, że prezes złapał się za głowę. Po meczu były oczywiście gratulacje ale również padło hasło... Wojtek za tą bramkę musisz kratę postawić i na ostatni mecz przyniósł dwie... szacunlaughing

"Wojtek prosił żeby wspomnieć o akcji meczu z Hetmanem. Wtedy to Bartosz T. jadąc od połowy boiska sam na sam z bramkarzem tak się rozpędził, że gdyby nie piłko chwyty za bramką  to mógłby zatrzymać się na Burlochu w Orzegowiefoot-in-mouth"

TAK ŻE DRUŻONO PAMIĘTAJMY I SZANUJMY SIĘ NA WZAJEM BO KAŻDY JEST POTRZEBNY I KAŻDY DOKŁADA CEGIEŁKĘ W FUNKCJONOWANIE NASZEJ DRUŻYNY!!!

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU I PODWOJENIA PUNKTÓW Z RUNDY JESIENNEJ DRUŻYNO!!!!!!


                                                                                                      Trener
                                                                                        Michał Grzywaczewski

Z końcem roku nadszedł czas na kolejne podsumowanie rundy jesiennej seniorów występujących w Serie "A". Ostatnie podsumowanie dotyczy ilości rozegranych minut na boiskach w tej rundzie jak i najlepszych strzelców i asystentów na jesień 2020. 

sobota, 12 grudzień 2020 11:26

Klasa A PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ - część 2

Napisał: Alakuku

W drugiej części podsumowania rundy jesiennej przedstawiamy klasyfikację punktową którą prowadzi trener zespołu Michał Grzywaczewski. Wiadomo, że za zwycięstwo trener w klasyfikacji punktowej  ufundował "kistę" !!!

Mimo zakończenia rozgrywek seniorzy Klasy "A" są dalej w treningu. Dzisiaj rozegrali mecz sparingowy z zespołem występującym w czwartej lidze "Śląskiem" Świętochłowice. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:1.

Szukaj

Kontakt

Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Gwiazda" Ruda Śląska

ul. Burszki 7, 41-706 Ruda Śląska

tel. 504 197 289

e-mail : gwiazda@srsgwiazda.pl

Najnowsze informacje

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj