Aktualności

W samo niedzielne południe o godzinie 12:00 nasz zespół rozegra mecz wyjazdowym z zespołem "Niebieskich" na boisku kompleksu sportowego "Kresy". Ostatnie zwycięstwo może wpłynie pozytywnie na nasz zespół, który po wygranej z zespołem rezerw "Siemianowiczanki" trochę się uspokoił bo po pierwszych czterech kolejkach podczas treningów dało się wyczuć, że brak zwycięstwa był odczuwalny i nerwowość meczowa sprawiła, że mamy tylko cztery punkty, a patrząc na indywidualne umiejętności naszych zawodników wiemy, że ten zespół stać na wiele więcej. 

niedziela, 20 września 2020 10:06

Klasa A - DRUŻYNA W STATYSTYKACH PO "V" KOLEJCE

Napisał: Hani

Za nami już "V" kolejka rozgrywek w katowickiej klasie "A". W tym sezonie trener Michał Grzywaczewski trochę dla zabawy, trochę dla pokazania kto i jak pracuje na boisku postanowił przyznawać punkty za poszczególne mecze ligowe. Po pięciu spotkaniach liderem z 27 punktami jest Kamil Wojciuch, natomiast najwięcej minut na boisku dokładnie 425 spędził również Kamil Wojciuch. Jednak kilku zawodników cały czas goni i "depcze po piętach" Kamilowi.

sobota, 19 września 2020 14:37

Klasa A - "GWIAZDA" - "SIEMANOWICZANKA II" 2:1 (0:0)

Napisał: Hani

Pierwszej zwycięstwo w bieżących rozgrywkach odnieśli seniorzy występujący w klasie "A" pokonując na boisku w Nowym Bytomiu rezerwy "Siemianowiczanki" 2:1. Bohaterem spotkania został wprowadzony do gry w 62 minucie meczu przez trenera Michała Grzywaczewskiego Dawid Lesik, który był autorem obu goli.

piątek, 18 września 2020 20:28

Klasa A - Sobota Godz. 11.00 Gwiazda Ruda Śląska - MKS II Siemianowiczanka

Napisał: Arkadiusz Grzywaczewski

Inaczej niż zawsze zaczniemy zapowiedź naszego jutrzejszego meczu, który odbędzie się na boisku w Nowym Bytomiu o godzinie 11:00 z zespołem rezerw "Siemianowiczanki". Może nawet nie będzie to zapowiedź...

"Podczas czwartkowego treningu nasz kapitan TOMASZ DZIADZIK poinformował mnie, że przed środowym meczem  w Chorzowie zmarła jego matka, a mimo to popularny "Dziadzek" zagrał pełne 90 minut. Z pewnością szacunek dla Tomka i wyrazy współczucia w moim imieniu od Całego Stowarzyszenia, kierowników i chłopaków z zespołu. Z wiadomych przyczyn jutro "Dziadzia" będzie nieobecny na boisku w Nowym Bytomiu. Myślę, że dla bardzo lubianego Tomka jak i ś.p. jego Matki, która z pewnością cały czas mu kibicowała i go wspierała nasza drużyna zagra dobre spotkanie i zgarniając trzy punkty zadedykuje upragnione zwycięstwo właśnie całej rodzinie Dziadzik. Całej bo również tata Tomka często pojawia się na naszych meczach przyjeżdzając  znakiem rozpoznawczym Fiatem 125. Niestety dzisiaj bez statystyk bo ciężko pisać jak w oku łza się kręci" - trener Michał Grzywaczewski.

środa, 16 września 2020 19:45

"STADION" CHORZÓW - "GWIAZDA" 4:2 (1:2)

Napisał: Hani

Bez zwycięstwa pozostaje nasza drużyna seniorów występująca w klasie "A". W zamykającym meczu "IV" kolejki przegrywamy w Chorzowie 4:2.

niedziela, 6 września 2020 10:07

KLASA "A" W STATYSTYKACH

Napisał: hannawald

KLASA "A" W STATYSTYKACH" :

 

PUNKTACJA MECZOWA :

19 - WÓJCIK MARCIN

17 - DWORACZEK MAKSYMILIAN

16 - CHWIEDUK TOMASZ

16 - DZIADZIK TOMASZ

16 - WOJCIUCH KAMIL

14 - BYRSKI KAROL

12 - SIADUL BARTOSZ

11 - WARDZICHOWSKI DENIS

10 - TALAGA BARTOSZ

10 - KOWALSKI MACIEJ

9 - JAGODZIŃSKI DANIEL

9 - TOMECKI KAROL

9 - SZOŁTYSIK DOMINIK

6 - SZARANIEC HUNERT

6 - ZDZIECH JAROSŁAW

4 - LESIK DAWID

4 - WYPIOR RADOSŁAW

3 - STUDNIK DAWID

2 - KORDYJAK NIKODEM

2 - DZIAŁACH WOJCIECH

"MINUTA PO MINUCIE"

BYRSKI KAROL - 242 MIN NA BOISKU

CEROŃ DENIS - 13

CHWIEDUK TOMASZ - 242

DWORACZEK MAKSYMILIAN - 197

DZIADZIK TOMASZ - 270

DZIAŁACH WOJCIECH - 26

JAGODZIŃSKI DANIEL - 155

KOWALSKI MACIEJ - 145

LESIK DAWID  - 70

SIADUL BARTOSZ - 180

STUDNIK DAWID - 90

SZARANIEC HUBERT - 110

SZOŁTYSIK DOMINIK - 72

TALAGA BARTOSZ - 170

TOMECKI KAROL  - 80

WARDZICHOWSKI DENIS - 215

WOJCIUCH KAMIL - 245

WYPIOR RADOSŁAW - 45

ZDZIECH JAROSŁAW - 90

WÓJCIK MARCIN  - 270

KORDYJAK NIKODEM  - 30

 

"ASYSTY:"

1 - WARDZICHOWSKI DENIS

 1- ZDZIECH JAROSŁAW

"BRAMKI:"

2 - SIADUL BARTOSZ

KARTKI "ŻÓŁTE I CZERWONE" :

DWORACZEK MAKSYMILIAN - 2 ŻÓŁTE KARTKI (CZERWONA KARTKA) [JÓZEFKA]

DZIADZIK TOMASZ - 2 ŻÓŁTE KARTKI [JASTRZĄB, SZOPIENICE]

BYRSKI KAROL - 1 ŻÓŁTA KARTKA [SZOPIENICE]

 

 

sobota, 5 września 2020 15:01

Klasa A - Mecz ksero... GWIAZDA - UKS SZOPIENICE 0:4 (0:1)

Napisał: hannawald

Co łączy daty 18 września 2019 roku i 5 września 2020 roku... tylko jedno dwie wysokie porażki z zespołem "Szopienic". Porażki, które nie powinny się zdarzyć. Prawie rok temu po dobrej naszej pierwszej połowie meczu przegrywamy po 90 minutach 0:5 w Szopienicach. Dzisiaj mecz ksero. Dobre nasze pierwsze 45 minut, a w drugiej połowie dostajemy cztery bramki i znowu nasza młodzież musi schodzić po meczu z opuszczonymi głowami. Co prawda dzisiaj rywale zdobyli bramkę w 35 minucie ale nasz zespół marnował doskonałe sytuacje bramkowe, a konkretnie aktywny w ofensywie Bartosz Talaga. W dwóch sytuacjach uderzył niecelnie, a raz piłka obiła słupek. Niestety w przerwie meczu kontuzję zgłosił środkowy obrońca Maksymilian Dworaczek, a w 63 minucie drugi "stoper" Tomasz Chwieduk musiał z kontuzją zejść z boiska. Z pewnością te straty w defensywie zaważyły na końcowy wynik. Niestety dzisiaj rezerwowi nie "dali tego" czego oczekiwał od nich trener Michał Grzywaczewski. Po stracie gola w 78 minucie spotkania na 0:2 nasz zespół musiał zaryzykować i zaczął atakować większą liczbą zawodników czego efektem były gole z kontry dla rywali. Szkoda naszej młodzieży bo "chcieć a móc" to za mało żeby pokonać doświadczony i cwaniacko grający zespół rywali.

W naszym zespole najlepszym zawodnikiem bez wątpienia był słynący ze swojej pokory Kamil Wojciuch, który bardzo dobrze pracował w linii defensywnej. Szkoda, że niektórzy nasi piłkarze... może raczej zawodnicy jedni dużo mówią, jedni tylko się kłócą a pożytku na boisku z nich żadnego. Szkoda że dzisiaj w naszym zespole nie mógł zagrać Bartosz Siadul, który z pewnością mógłby kilka razy uciec obrońcom z Szopienic.

Cóż, trudno ten mecz trzeba wymazać z pamięci i skoncentrować się na kolejnym który zagramy 16 września na boisku w Chorzowie z zespołem "Stadionu". Do tego spotkania jest 11 dni i nasi zawodnicy powinni wyleczyć kontuzję oraz co niektórzy przemyśleć swoje fatalne zachowanie przed meczem jak i w jego trakcie bo niektórych sytuacji życiowych trener zespołu od przyszłego tygodnia nie będzie akceptował.

"GWIAZDA"  -  UKS "SZOPIENICE"    0:4  (0:2)

0:1 - 35 min - --------

43 minuta - żółta kartka - KAROL BYRSKI

65 minuta - zółta kartka - TOMASZ DZIADZIK

0:2 - 78 min - -------

0:3 - 88 min - -------

0:4 - 89 min - -------

Sędziował : Karch Kamil (Ruda Śląska)

PIŁKARZ MECZU : KAMIL WOJCIUCH

 

SKŁAD "GWIAZDY" :

WÓJCIK - 6, WOJCIUCH - 7, DWORACZEK - 5 (45' SZARANIEC - 1), KOWALSKI - 4 (70 - TOMECKI - 1), CHWIEDUK - 4 (65 - SZOŁTYSIK - 2), BYRSKI - 5 (77' CEROŃ - 1), WARDZICHOWSKI - 3, DZIADZIKkpt - 5, STUDNIK - 3, TALAGA - 4, JAGODZIŃSKI - 3 (65 - WYPIOR - 1).

czwartek, 3 września 2020 21:15

Klasa A - "GWIAZDA" - UKS "SZOPIENICE" Sobota - godzina 11:00

Napisał: Hani

W sobotę "III" kolejka w klasie "A". Nasi seniorzy o godzinie 11:00 na boisku w Nowym Bytomiu będą podejmować zespół z Szopienic. Z pewnością nasz zespół grając w roli gospodarza będzie chciał zdobyć pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Strona 1 z 6

Szukaj

© SRS Gwiazda. Wszelkie prawa zastrzeżone. Stworzone przez iLuks

Szukaj