Klasa A – “GWIAZDA” – “SIEMANOWICZANKA II” 2:1 (0:0)

Pierwszej zwycięstwo w bieżących rozgrywkach odnieśli seniorzy występujący w klasie “A” pokonując na boisku w Nowym Bytomiu rezerwy “Siemianowiczanki” 2:1. Bohaterem spotkania został wprowadzony do gry w 62 minucie meczu przez trenera Michała Grzywaczewskiego Dawid Lesik, który był autorem obu goli.

Przystępując do tego spotkania nasz zespół był bardzo zmotywowany i przed meczem w naszej szatni dało się słyszeć… jak nie dzisiaj to kiedy chcemy wygrać. Może właśnie duża motywacja jak i chęć zwycięstwa sprawiła, że dopiero w ostatnich 10 minutach potrafiliśmy zagrać nieco spokojniej i zdobyć pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Pierwsza połowa spotkania to pełna kontrola naszego zespołu na wydarzenia boiskowe. Nasz zespół stwarzał sobie sytuacje bramkowe jednak nie potrafił zdobyć gola. Po przerwie niestety po kontrze rywali tracimy bramkę i przegrywamy 0:1. Po stracie bramki nasi piłkarze dążyli do wyrównania jednak zbyt duża nerwowość w naszej grze sprawiała, że popełnialiśmy proste błędy. Obraz gry uległ zmianie po… zmianach zrobionych przez trenera zespołu. Na boisku pojawili kolejno się Witek, Lesik i Szołtysik. Właśnie dwójka Szołtysik – Lesik sprawiła, że w 82 minucie wyrównaliśmy rezultat meczu. Świetnie asystował “Szołtys”, a sytuację sam na sam z “zimną krwią” wykorzystał “Leo”. Nie był to jednak koniec emocji na boisku przy ulicy Czarnoleśnej. Nasz zespół dalej dążył do założonego celu z przed spotkania czyli zwycięstwa i dopiął swego w 86 minucie meczu. Lewą stroną pola karnego na przebój ruszył Bartosz Talaga, dośrodkował, obrońcy gości pogubili się i piłka spadła pod nogi Lesika, który jak “chytry lis” tylko czekał na taki prezent i celnym strzałem ustalił rezultat meczu. Z pewnością zdobyliśmy  cenne punkty i miejmy nadzieję, że teraz nasz zespół uwierzy w swoje umiejętności i już za tydzień powalczy o kolejną zdobycz punktową.

Cały zespół dzisiejszą wygraną dedykuje Tomkowi Dziadzikowi, zresztą jak widać na ilustracji do tej relacji. Słowa uznania należą się dzisiaj Karolowi Byrskiemu, który “poświęcił swoją białą niedzielną koszulkę wink” i  przygotował na niej symboliczny napis.

“Widzisz Dziadek jeszcze niedawno chciałeś odejść bo twierdziłeś że koledzy Cię olewają… wiesz o co chodzi. Pamiętaj prawdziwych przyjaciół, kolegów poznaje się w …”… musiałem to napisać – trener.

“GWIAZDA”  –  “SIEMIANOWICZANKA II” SIEMIANOWICE    2:1  (0:0)

0:1 – 49 min – ——

1:1 – 82 min – LESIK DAWID (asysta Szołtysik)

2:1 – 86 min – LESIK DAWID (asysta Talaga)

PIŁKARZE MECZU : KAROL BYRSKI/DAWID LESIK