Klasa A – “GRUNWALD” – “GWIAZDA” 3:1 (2:0)

W ostatnim meczu rundy jesiennej seniorzy występujący w klasie “A” przegrali w meczu derbowym z “Grunwaldem”. Przegrali ale nie musieli…

Przegrywamy w derbach z “Grunwaldem” 1:3. Jednak z przebiegu meczu byliśmy równorzędnym rywalem dla przeciwnika, który mierzy w awans do ligi okręgowej. Trochę szkoda naszych chłopaków bo walczyli i robili wszystko na całym boisku przy ulicy Kłodnickiej aby zdobyć kolejne punkty do ligowej tabeli. Z pewnością kontuzja z 7 minuty meczu Tomasza Dziadzika również miała wpływ na przebieg meczu w pierwszych 45 minutach bo “Dziadek” był odpowiedzialny za środek boiska. W pierwszych 15 minutach nasz zespół stworzył trzy bardzo dogodne sytuacje bramkowe jednak brak skuteczności sprawił, że po pierwszych 45 minutach wygrywali gospodarze, którzy zdobyli gole za sprawą Ogłozy. Druga połowa to wyrównana gra jednak z minuty na minutę to nasz zespół spisywał się lepiej. Zespół “Grunwaldu” z minuty na minutę z naszej perspektywy  “gasł fizycznie”. Szkoda, że bramkę zdobywamy dopiero w 88 minucie. Po podaniu Studnika piłkę w bramce rywali umieścił Marek Witek. Stawiając wszystko na jedną “szalę” bo nawet nasz bramkarz Marcin Wójcik zapędził się pod pole karne “Zielonych” narażamy się na kontrę i w 94 minucie meczu tracimy gola na 1:3 po błędzie jednego z naszych obrońców. W podsumowaniu tego meczu trzeba napisać, że szkoda straconych punktów bo zaprezentowaliśmy dobrą piłkę na boisku w Halembie. Nic… teraz tylko czekać na rewanż w rundzie wiosennej i pierwsze zwycięstwo nad “Zielonymi”.

SKŁAD “GWIAZDY” :

WÓJCIK – 6, CEROŃ – 6 (80′ TOMECKI), CHWIEDUK – 7, ZDZIECH – 6, DWORACZEK (80′ WYPIOR), BYRSKI – 6, SZOŁTYSIK – 7, DZIADZIK n/s (7′ KORDYJAK – 4 – 70′ WARDZICHOWSKI – 3), SIADUL – 3 (45′ WITEK – 5), TALAGA – 6, STUDNIK – 6 (K).