Sparingi Klasa "B" - ostatnie szlify !!!

W tym tygodniu seniorzy występujący w klasie "B" rozegrali dwa mecze kontrolne. W pierwszym meczu zmierzyli się z drużyną juniorów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej. Początek meczu to wyrównana gra jednak z minuty na minutę czy bardziej z bramki na bramkę wzrastała nasza przewaga na boisku w Nowym Bytomiu. Z pewnością należą się słowa uznania dla piłkarzy SMSu, którzy do końca spotkania walczyli aby zdobywać kolejne gole. Końcowy wynik 13:2 dla seniorów "Gwiazdy. Bramki zdobyli Talaga 3, Szaraniec 2, Dworaczek 2, Działach 2, Zdziech, Studnik, Wardzichowski i Duda po jednej.
W drugim meczu kontrolnym spotkaliśmy się z zespołem MKS "Zaborze". To bardzo zacięte i wyrównane spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 5:3 którzy wygraną przypieczętowali w ostatnich minutach gry zdobywając dwa gole. O bardzo zaciętym i twardym boju mogą świadczyć żółte kartki. Sędzia 7 razy musiał wyciągać kartonik z kieszeni. Początek spotkania to dwie niewykorzystane sytuacje "sam na sam" z bramkarzem gości Daniela Dudy. Jednak w 35 minucie wychodzimy na prowadzenie. Po akcji Działach - Duda akcję wykończył Mazur. Z prowadzenia w tym meczu nie cieszyliśmy się długo. 2 minuty później fatalny błąd popełnia kapitan zespołu Bartosz Talaga i goście wyrównują stan meczu. Niestety po tej bramce nasza gra stanęła, a rywale zdobyli dwie kolejne bramki pokonując dobrze broniącego Marcina Ligendze . Na początku drugiej połowy prezentowaliśmy się dużo lepiej od Zaborzan czego efektem były gole zdobyte przez Szarańca i ponownie 15 - letniego Mazura. W końcowej fazie spotkania przy wyrównanej grze bardziej skuteczniejsi byli goście. Był to ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem ligowym z rezerwami "Podlesianki" Katowice, który odbędzie się 2 września na boisku w Katowicach.
Obecnie trwają sprawy formalne z załatwieniem trzech nowych zawodników, którzy z pewnością wzmocnią nasz zespół. W przyszłym tygodniu zaprezentujemy "nowe twarze" w zespole "Gwiazdy".

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN