Klasa B - SRS Gwiazda - Zantka Chorzów 7-1 (3-0)

"i... gitara" tak skomentował strzelenie szóstej bramki dla naszego zespołu w meczu z liderem rozgrywek "Zantką" Chorzów nasz bramkarz Marcin Ligendza i to stwierdzenie w pełni pokazuje obraz gry na boisku w Nowym Bytomiu. Przez całe spotkanie nasza ekipa byał zespołem lepszym i w pełni zasłużył na wysokie zwycięstwo 7:1.

"GWIAZDA"  -  "ZANTKA" CHORZÓW    7:1  (3:0)

WIDZÓW : 50

11' - Daniel Duda po dobrej akcji przenosi piłkę nad bramką rywali.
12' - 1:0 - Bramkę zdobywa Mateusz Mrowiec po asyście Wojciecha Działacha.
17' - 2:0 - Piękne uderzenie Jakuba Naleśnika... asysta ponownie Działach.
19' - Dawid Studnik zdecydował się na strzał, a piłka minimalnie minęła słupek bramki.
20' - Trwa ostrzeliwanie bramki Zantki... tym razem Jagodziński pudłuje.
25' - 3:0 -  Daniel Jagodziński podwyższa prowadzenie.
29' - Pierwsza groźna akcja gości.
32' - "Mrówa" trafia w poprzeczkę, dobitka "Jago" zablokowana przez obrońcę gości.
35' - groźny strzał broni Ligendza.
44' - zmiana w naszym zespole. Za kontuzjowanego Wojciecha Działacha wchodzi Karol Tomecki. Dobry występ Szpili.
47' - 3:1  - bramka dla gości.
48' - zółtą kartką ukarany kapitan zespołu Tomasz Chwieduk
53' - 4:1 - Podwyższamy prowadzenie. Mrowiec niczym Alberto Tomba minął czterech rywali, bramkarza i wjechał z piłką do pustej bramki.
54' - rzut karny dla gości po faulu Leina jednak Marcin Ligendza broni.
55' - na boisku melduje się Denis Wardzichowski zmieniając Daniela Dudę.
57' - 5:1 - gol Piotra Hiszpańskiego, który z spokojem wykończył akcję naszego zespołu.
59' - 6:1 - ponownie "Hiszpan" i lider "na kolanach".
65' - podwójna zmiana w naszym zespole. Schodzą Jagodziński, Wojciuch - wchodzą Dworaczek i Mazur.
74' - świetna akcja Mrowca... niestety nie ma gola.
75' - zmiana w naszym zespole - za zmęczonego Naleśnika, który rozegrał bardzo dobre spotkanie wchodzi zmęczony (nie piłkarsko) Hubert Szaraniec.
81' - Denis Wardzichowski świetnie podaje do Szarańca ten niestety nie zdobywa gola.
85 - ponownie Szaraniec pudłuje w sytuacji "sam na sam".
90' - 7:1 - "gwóźdz do trumny" gości przybija Mrowiec i trzy punkty na koncie "Gwiazdy".

W następnej kolejce nasz zespół wybiera się na boisko przy ulicy Katowickiej w Wirku ,a rywalem będą rezerwy "Wawelu". Miejmy nadzieję, że w kolejnych derbach będziemy tak samo skuteczni jak w trzech poprzednich kolejkach.