Klasa A - TP Jastrząb Bielszowice - Gwiazda Ruda Śląska 2-2 (1-2)

Na ciężkim terenie w meczu derbowym remisujemy w Bielszowicach 2:2. Na początku relacji z tego spotkania należy pochwalić naszych zawodników, którzy włożyli sporo walki i "serducha" w ten mecz. Gdy zbieraliśmy się pod szatnią przed meczem z obozu rywali było słychać "co to za dzieci przyjechały z tej Gwiazdy... a "dzieci " pokazały jak walczy się przez 90 minut na boisku.
Wracając do meczu to dzisiejsze spotkanie bardziej przypominało "walki w klatkach", a nie widowisko piłkarskie. Mnóstwo walki, czasami wręcz, żółte i czerwone kartki, gra na pograniczu faulu to właśnie zobaczyli kibice przy ulicy Sportowców.
W 6 minucie meczu za sprawą Wiktora Grzywaczewskiego obejmujemy prowadzenie. Gospodarze jakby oszołomieni takim przebiegiem spotkania popełniają błąd w 17 minucie. Bramkarz wybijając piłkę trafił swojego obrońcę i piłka znalazła się w bramce. "Jastrząb " jednak nie odpuszczał i w 22 minucie zdobył kontaktowego gola.
Druga część spotkania to niesamowita walka obu zespołów czego efektem były żółte kartki, a w konsekwencji czerwona kartka dla naszego zawodnika Bartosza Talagi. Gospodarze w 60 minucie doprowadzili do remisu. O końcowym wyniku mogły zadecydować dwie sytuacje bramkowe. Najpierw strzał Daniela Dudy instynktownie nogą obronił bramkarz gospodarzy. Natomiast w 85 minucie po strzale głową rywali świetną paradą popisał się nasz bramkarz Denis Cieśliński wybijając piłkę na rzut rożny.
Dalej nasz zespół jest bez wygranej w klasie "A" ale ten remis można uznać za zwycięstwo. Ponieważ mierząc się z bardziej doświadczonym rywalem nasza młodzież walczyła jak równy z równym.
Za tydzień zagramy z zespołem Szopienic i wszyscy zawodnicy wierzą, że w końcu zgarniemy trzy punkty.