Rocznik 2001

W niedzielę w hali MOSiR w Halembie odbędzie kolejny turniej halowy w ramach cyklu Gwiazda Cup. Tym razem rywalizować będą zespoły juniorów młodszych. W niedzielę ekipy rozegrają turniej  systemem każdy z każdym. Początek turnieju o 8.15. W imprezie rywalizować będą:

MOSiR Stal Zabrze 1

MOSiR Stal Zabrze 2

LKS Mizerów

Gwiazda Ruda Śląska

SMS Ruda Śląska

Wyzwolenie Chorzów

Concordia Knurów

Juniorzy - Kolejna turniejowa wygrana
niedziela, 03 grudzień 2017 21:51

Kolejny turniej za nami i kolejne I miejsce. W turnieju brało udział 5 zespołów, system gry każdy z każdym. Zdobywamy komplet punktów. Pierwsze spotkanie bardzo dobre w naszym wykonaniu, w kolejnych meczach rywale stawiają wyżej poprzeczkę lecz z parkietu schodzimy niepokonani. Królem strzelców zostaje Karol Byrski (7 bramek) a najlepszym bramkarzem turnieju zostaje wybrany Marcin Ligendza. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i wszystkim należą się podziękowania za grę i walkę w tym turnieju !! 

Klasyfikacja : 

  1. SMS Gwiazda Ruda Śląska  
  2. KS MOSiR Stal Zabrze II
  3. MSPN Górnik Zabrze
  4. KS MOSiR Stal Zabrze I 
  5. MKS Zaborze Zabrze 

Wyniki : 

SMS Gwiazda - KS MOSiR Stal Zabrze I    5:0  (Wardzichowski, Byrski 2, Gąsior 2)
SMS Gwiazda - MSPN Górnik Zabrze        3:2   (Byrski 2, Gąsior 1)
SMS Gwiazda - MKS Zaborze Zabrze         6:4   (Wardzichowski 1, Byrski 2, Kostoń 3)
SMS Gwiazda - KS MOSiR Stal Zabrze II   3:1   (Wardzichowski 1, Byrski 1 )  

Juniorzy - Ciekawy turniej w Zabrzu
niedziela, 26 listopad 2017 20:37

W sobotnie popołudnie braliśmy udział na turnieju w Zabrzu. W turnieju wystąpiły 4 drużyny. Bardzo fajna forma turnieju - graliśmy 11x11 tak jak w lidze, każdy z każdym. W całym turnieju mimo że okres ligowy zakończyliśmy pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony nie doznając żadnej porażki. Zajmujemy 1 miejsce a królem strzelców został Karol Byrski. 

Wyniki : 

SMS Gwiazda - Sparta Zabrze  2:0      br. Gąsior Przemek , Byrski Karol)
SMS Gwiazda - MSPN Górnik Zabrze 1:1           br .(Hubert Szaraniec)
SMS Gwiazda - KS MOSiR Stal Zabrze 3:0  br.  (Byrski Karol , Studnik Dawid)

Klasyfikacja : 

  1. SMS Gwiazda                       
  2. Sparta Zabrze                         
  3. MSPN Górnik Zabrze            
  4. KS MOSiR Stal Zabrze      

Juniorzy - SMS Gwiazda – GKS Katowice 3:0 (3:0)

niedziela, 19 listopad 2017 15:26

W ostatniej kolejce ligowej juniorów młodszych rocznika 2001/2002 podejmowaliśmy na własnym boisku GKS Katowice. Początek spotkania jak i cała pierwsza połowa to przewaga naszego zespołu w każdej strefie boiska, bardzo dobre poruszanie bez piłki, operowanie futbolówką oraz tworzenie sytuacji w konsekwencji wynik 3:0 do przerwy.  Duga połowa całkiem odmienna, zbyt rozluźnieni co prawda przeciwnik nie zagraża naszej bramce ale po prostu przestaliśmy grać w piłkę i w drugiej połowie nie strzelamy kolejnej bramki. Musimy pamiętać ze mecz składa się z 2 połów. Zmagania ligowe kończymy na 3 miejscu w tabeli i czekamy na wiosnę aby pokusić się o coś więcej.

Bramki zdobyli :

Byrski Karol - 1
Wardzichowski Denis - 2

SMS Gwiazda Ruda Śląska wystąpiła w składzie :

Patryk Mentel (br) – Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, , Gąsior Przemek, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis, Gorzawski Natan, Buk Jakub, Alek Borys, Szaraniec Hubert, Studnik Dawid, Marcin Ligendza, Kuba Opawski, Janik Bartosz, Zawolik Mateusz.

Nie było niespodzianki w spotkaniu ligi juniorów. Walczący jeszcze o drugie miejsce w tabeli zawodnicy Gwiazdy SMS pewnie pokonali najsłabszy w lidze zespół mikołowskiego AKS. Po ''małych'' kłopotach z transportem i krótkiej rozgrzewce rudzianie nie weszli w spotkanie rewelacyjnie. Wprawdzie mieli przewagę od pierwszych minut to jednak do przerwy zdołali tylko raz pokonać bramkarza gospodarzy. Po zmianie stron wyższość naszego zespołu nie podlegała już dyskusji. Bohaterem meczu był Byrski, który zdobył trzy bramki.

Juniorzy - Hetman Katowice - SMS Gwiazda 1:11 (0:8)

poniedziałek, 23 październik 2017 11:21

W sobotę w kolejnej kolejce rewanżowej mierzyliśmy się z drużyną Hetmana Katowice. Cała pierwsza połowa to dominacja naszej drużyny pod każdym względem. Już w  pierwszych minutach tworzymy sytuacje bramkowe i wynik do przerwy 0:8. W drugiej połowie wkradają się momenty rozluźnienia i tracimy jedyną bramkę w tym meczu a sami dokładamy kolejne 3. W tym meczu dokonaliśmy kilka roszad na pozycjach zawodników i napawa to optymizmem. Cieszy postawa chłopaków oraz to, że poszczególni zawodnicy biorą ciężar gry i odpowiedzialność na swoje barki.

Bramki zdobyli :

Studnik Dawid x4
Szaraniec Hubert x3
Byrski Karol 1
Wardzichowski Denis 1
Wojcuch Kamil 1
Gąsior Przemek 1

SMS Gwiazda Ruda Śląska wystąpiła w składzie :

Marcin Ligendza (br) – Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, , Gąsior Przemek, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis, Dworaczek Maksymilian, Wojciuch Kamil, Gorzawski Natan, Buk Jakub, Alek Borys, Szaraniec Hubert, Studnik Dawid.

Juniorzy - SMS Gwiazda - Unia Kosztowy 0:1 (0:0)

niedziela, 15 październik 2017 17:38

W rewanżowym spotkaniu podejmowaliśmy na własnym boisku Unię Kosztowy. Do tego meczu przystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie, w wyjściowej 11 zagrało 2 naszych bramkarzy zarówno Marcin spisał się dobrze między słupkami jak również Patryk grając w polu pokazał się z dobrej strony. Pierwsza połowa dobra w naszym wykonaniu goście nie mają zbyt wiele klarownych sytuacji bramkowych, dobra gra w obronie, mnóstwo walki i twardej gry z obu stron choć często na zbyt wiele sędzia pozwalał drużynie gości. W drugiej połowie momentami oddaliśmy pole gry przeciwnikowi bo widać było jak dużo sił kosztuje to spotkanie chłopaków. Po jednej z akcji gości z bocznego sektora boiska tracimy bramkę i wynik spotkania nie ulega zmianie. Szkoda bo z przebiegu meczu remis byłby sprawiedliwy. Po meczu pozostaje niedosyt lecz jak przegrywamy w takim stylu jak dziś to należy być dumnym z chłopaków bo zostawili serce i dużo zdrowia na boisku !!

SMS Gwiazda Ruda Śląska wystąpiła w składzie :

Marcin Ligendza (br) - Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, Patryk Mentel, Gąsior Przemek, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis, Dworaczek Maksymilian, Wojciuch Kamil, Gorzawski Natan, Buk Jakub, Opawski Jakub

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN