Rocznik 2001

W IV kolejce ligowej Juniorzy SMS Gwiazda podejmowali na swoim boisku AKS Mikołów. Początek spotkania tak jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach tworzymy sytuacje po których powinny padać bramki. W końcu po składnej akcji prowadzimy 1:0 w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania kontrolujemy przebieg spotkania, przeciwnik oddaje pole gry dzięki czemu szczególnie w środkowej strefie mamy dużo swobody i miejsca, brakuje jednak jakości i finalizacji akcji pod bramką przeciwnika. Goście tworzą sobie jedną sytuacje bramkową lecz świetnie w tej sytuacji spisuje się nasz bramkarz. Musimy być skoncentrowani przy kluczowych sytuacjach i wykorzystywać swoje szanse bramkowe gdyż z innym przeciwnikiem może to wyglądać inaczej. Po raz kolejny brawa dla wszystkich chłopaków za walkę i zaangażowanie w całym meczu.

Bramki zdobyli :

Szaraniec Hubert x2
Gorzawski Natan

W tym spotkaniu SMS Gwiazda zagrała w składzie –

Marcin Ligendza (br)  – Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, Zawolik Mateusz, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis,Wojciuch Kamil , Szaraniec Hubert, Dworaczek Maksymilian, Buk Jakub,  Gorzawski Natan, Opawski Jakub, Alek Borys.

Juniorzy SMS Gwiazda doznali dziś pierwszej porażki na wyjeździe z drużyną Unii Kosztowy. Mimo porażki nie czujemy się w tym meczu jak przegrani gdyż nasza gra przez dłuższy okres wyglądała poprawnie, może w pierwszej połowie brakowało klarownych sytuacji bramkowych ale gra mogła się podobać natomiast w II części spotkania okazji bramkowych było na tyle by zdobyć 3pkt. Chłopcy nie odstawali od starszych kolegów drużyny gospodarzy co bardzo cieszy i na pewno w przyszłości zaprocentuje. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Hubert Szaraniec. Gratulacje dla chłopaków za grę do końca spotkania, walkę i zaangażowanie. Kolejne spotkanie ligowe już w czwartek szczegóły w późniejszym czasie.

Marcin Ligendza (br), Patryk Mentel (br) – Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, Zawolik Mateusz, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis,Wojciuch Kamil , Szaraniec Hubert, Dworaczek Maksymilian, Studnik Dawid, Buk Jakub,  Gorzawski Natan, Opawski Jakub

Mecz niedzielny - informacje
sobota, 02 wrzesień 2017 19:13

Niedziela – Juniorzy SMS Gwiazda 02/01

W niedziele mecz na wyjeździe z Unią Kosztowy . Wyjazd z parkingu na Czarnoleśnej o godz. 10:10. Zabieramy legitymacje i niebieskie koszulki treningowe. Stroje meczowe chłopcy dostaną w dniu meczu.

16. Jędrych Mateusz

Od wysokiej wygranej rozpoczął rozgrywki zespół juniorów. SMS Gwiazda Ruda Śląska pokonał w derbach kochłowicką Uranię 10-0. Trener Łukasz Kowalczyk miał dzisiaj do dyspozycji szeroką kadrę zawodników złożonych z chłopaków z roczników 2001 i 2002.

Od początku spotkania SMS Gwiazda dyktował warunki gry na boisku. Pierwszego gola w sezonie zdobył dla zespołu kapitalnym uderzeniem Dawid Studnik, który strzałem z 18 metrów pokonał bramkarza rywali. Gospodarze dalej atakowali – na listę strzelców wpisali się jeszcze Hubert Szaraniec oraz dwukrotnie Denis Wardzichowski. To tylko część z wielu sytuacji, które miał nasz zespół w I połowie.

W II połowie obraz gry się nie zmienił – mimo zmian w składzie – zagrała cała 18-tka powołana na mecz obraz gry się nie zmienił. Bramki zdobyli jeszcze – Szaraniec 2, Wojciuch, Kostoń, Gorzawski i Byrski.

Rywale praktycznie nie byli dzisiaj w stanie zagrozić naszej defensywie kierowanej bardzo dobrze przez nowego kapitana zespołu – Szymona Kostonia.

Tak więc od mocnego uderzenia SMS Gwiazda rozpoczął sezon w juniorach.

Warto jeszcze wyjaśnić, że drużynę tworzą zawodnicy Gwiazdy Ruda Śląska z rocznika 2001 oraz zawodniczy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Ruda Śląska z rocznika 2002. To połączenie z jednej strony pozwoli płynnie wejść w wiek juniora młodszym zawodnikom – dla najlepszych z kolei pojawi się już szansa gry w seniorskim zespole Gwiazdy zgłoszonym po raz pierwszy do rozgrywek Klasy B.

Dlatego też w nadchodzącym sezonie ta drużyna będzie w rozgrywkach pod nazwą SMS GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA

W tym spotkaniu SMS Gwiazda zagrał w składzie -

Marcin Ligendza (br), Patryk Mentel (br) - Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, Zawolik Mateusz, Janik Bartosz, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis, Mryka Szczepan,  Wojciuch Kamil , Szaraniec Hubert, Dworaczek Maksymilian, Studnik Dawid, Buk Jakub,  Gorzawski Natan, Opawski Jakub, Jędrych Mateusz

Gratulacje dla zawodników i trenera – przypominamy o treningach zgodnie z informacjami przekazanymi przez trenera.

PRZED NAMI OSTATNIE DWA AKCENTY TEGO SEZONU...

NAJPIERW W CZWARTEK 22 CZERWCA O GODZINIE 17:15 NA BOISKU W NOWYM BYTOMIU ODBĘDZIE SIĘ TRENING OTWARTY MAJĄCY NA CELU PRZEGLĄD ZAWODNIKÓW, KTÓRZY GRAJĄC DOTYCHCZAS W NASZYM STOWARZYSZENIU BĘDĄ WYSTĘPOWAĆ W PRZYSZŁYM SEZONIE W KLASIE "B". LICZĘ NA FREKWENCJĘ I PROSZĘ O ZABRANIE PIŁEK.

NATOMIAST W PIĄTEK 23 CZERWCA O GODZINIE 16:45 ZBIERAMY SIĘ NA TERENACH RESTAURACJI "PARKOWA" W BIELSZOWICACH (UL. SPORTOWCÓW) GDZIE ODBĘDZIE SIĘ OFICJALNE ZAKOŃCZENIE SEZONU.

TAK WIĘC POŻEGNAMY SIĘ JAKO JUNIORZY, A SPOTKAMY SIĘ PO WAKACJACH JAKO SENIORZY...

Juniorzy - "UNIA" KOSZTOWY - "GWIAZDA" 1:2 (1:1)

niedziela, 11 czerwiec 2017 19:24

Ten ciężki z różnych przyczyn sezon dla naszego zespołu kończymy wyjazdowym zwycięstwem w Kosztowach. W ostatecznej tabeli zajmujemy drugą pozycję tuż za "Józefką" Chorzów. Analizując nasze braki kadrowe zajęcie drugiego miejsca jest wyczynem. Wracając do meczu to spotkanie w pierwszej połowie było wyrównane. W 33 minucie meczu na strzał zdecydował się Daniel Duda i bramkarz gospodarzy musiał wyciągać piłkę z siatki. Gdy wydawało się, że do przerwy będziemy prowadzić dostajemy bramkę do "szatni" i po 40 minutach gry był remis 1:1. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Było dużo walki w środkowej strefie boiska, a stwarzane sytuacje bramkowe były nieudane. W 62 minucie gry na boisku pojawia się nasz rezerwowy bramkarz Paweł Dubiel, który zostaje wpuszczony przez trenera do ataku. Decyzja mogła dziwić, jednak w 77 minucie gry zdobywamy bramkę na 2:1. Gola głową strzela właśnie nie kto inny jak... Paweł Dubiel. Można stwierdzić "wejście smoka"!!! W doliczonym czasie gry, a właściwie już po nim bo była 87 minuta meczu sędzia dyktuje problematyczny rzut karny dla gospodarzy. Intencję strzelca świetnie wyczuł jednak Dawid Mryka, który obronił "jedenastkę". Zgarniamy na zakończenie trzy punkty,a przeciwnicy z Kosztów dalej nie mogą pochwalić się zwycięstwem nad naszym zespołem.

TRENING W WTOREK 13 CZERWCA O GODZINIE 19:30. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO GRY RODZICÓW.

"UNIA" KOSZTOWY  -  "GWIAZDA"      1 : 2   (1:1)

0:1 - 33 min - DUDA DANIEL (bez asysty)

1:1 - 40 min - --------

1:2 - 77 min - DUBIEL PAWEŁ (asysta Szaraniec)

PIŁKARZE MECZU : DAWID MRYKA i PAWEŁ DUBIEL.

SKŁAD ZESPOŁU : Mryka Dawid - 7, Wojciuch Kamil - 7, Sobota Przemysław - 8, Widuch Patryk - 8, Studnik Dawid - 6, Świerczyński Mateusz - 6 (62' Dubiel Paweł - 4), Szaraniec Hubert - 6, Mryka Szczepan - 6, Kowalski Maciej - 5 (55' Kuropatwa Maciej - 3), Joszko Jakub - 6, Duda Daniel  - 7.

OSTATNI AKCENT W KOSZTOWACH...

czwartek, 08 czerwiec 2017 19:13

Ostatnim akcentem tego sezonu będzie dla naszego zespołu mecz wyjazdowy z zespołem "Unii" Kosztowy. Co prawda wygraliśmy pierwsze spotkanie, ale rywal wysoko zawiesił nam poprzeczkę. Również z obozu rywali padają słowa, że w końcu trzeba wygrać z "Gwiazdą". My do tego spotkania podejdźmy skoncentrowani, walcząc o każdą piłkę po prostu róbmy swoje. Fajnie byłoby zwyciężyć kolejny raz z rzędu. Powalczmy... i miejmy nadzieję, że "Johan" nas nie zawiedzie i stawi się na zbiórce przedmeczowej niezależnie od stanu... umysłu ;-) i czy zdąży zamknąć ogródek :-).

Spotykamy się w niedzielę 11 czerwca pod halą sportową w Halembie o godzinie 9:15. Jedziemy busem. Zabieramy standardowo piłki, koszulki treningowe na rozgrzewkę.