Rocznik 2001

Zakończenie roku klas III Gimnazjum SMS
sobota, 23 czerwiec 2018 17:49

Czas szybko mija - wydaje się, że jeszcze całkiem niedawno informowaliśmy o utworzeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej a już pierwsi uczniowie zostali absolwentami Gimnazjum SMS! W minionym tygodniu najpierw w czwartek oficjalnie, a w piątek już bardziej na luzie chłopcy rocznika 2002 kończyli szkołę. Na pewno chłopcy przejdą do historii bowiem byli nie tylko pierwszymi uczniami ale także pierwszymi absolwentami SMS w Rudzie Śląskiej. Po trudach roku szkolnego, egzaminu gimnazjalnego przyszedł czas odpoczynku. Z większością chłopaków pozostaniemy w ścisłym kontakcie bowiem będą kontynuowali kariery piłkarskie w naszych klubach. Część trafiło także w oko trenerów chorzowskiego Ruchu i zabrzańskiego Górnika gdzie będą mogli kontynuować przygodę z piłką.

Juniorzy - SMS Gwiazda Ruda Śląska - GKS Katowice 3:3
poniedziałek, 18 czerwiec 2018 08:21
W ostatniej kolejce juniorów młodszych graliśmy z drużyną GKS Katowice. Chłopcy od początku byli zmotywowani aby zakończyć ligę w dobrym stylu na "własnym" boisku. Przed meczem w  szatni powiedzieliśmy sobie aby po meczu każdy był dumny ze swojej postawy, zostawił zdrowie i serce na boisku nawet jeśli wynik będzie niekorzystny to walczyć do ostatniego gwizdka. Od pierwszych minut jesteśmy skoncentrowani i zmotywowani na boisku. Mamy kontrole na boisku i przeciwnik nie zagraża naszej bramce. Po 2 trafieniach Dawida Studnika wychodzimy na prowadzenie i stwarzamy kolejne 100 % sytuacje lecz wynik nie ulega zmianie. Goście pod koniec  pierwszej połowy zdobywają gola kontaktowego. Widać, że pierwsza połowa kosztowała nas bardzo dużo sił i w drugiej połowie obraz gry się zmienia. Drużyna z Katowic wychodzi na prowadzenie ale nie poddajemy się i zdobywamy bramkę na wyrównanie. Mecz walki, pełen emocji tym bardziej, że kilkanaście ostatnich minut gramy w osłabieniu po czerwonej kartce oraz dokonujemy jedynej wymuszonej zmiany. Rozgrywki ligowe kończymy w środkowe części tabeli ale z przebiegu całego sezonu możemy być dumni z naszej postawy gdyż pokazaliśmy że z teoretycznie lepszą drużyną oraz bardzo okrojonym składem potrafimy postawić się na boisku i dobrze zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie. Wielkie dzięki przede wszystkim dla chłopaków za cały sezon, kierownikowi Bernardowi, rodzicom. Podsumowanie sezonu wkrótce.

Bramki :
Dawid Studnik x2
Karol Byrski 1

SMS Gwiazda Ruda Śląska wystąpiła w składzie :  Marcin Ligendza (br), Patryk Mentel (br), Kostoń Szymon [C], Zawolik Mateusz, Denis Wardzichowski, Denis Ceroń, Karol Byrski, Janik Bartosz, Buk Jakub, Alek Borys, Studnik Dawid, Gorzawski Natan, Gąsior Przemek.

W dzisiejszym spotkaniu podejmowaliśmy w roli gospodarza drużynę Grunwaldu Ruda Śląska. Kolejne derby z drużyną zza miedzy tym bardziej chłopcy byli dodatkowo zmotywowani. Wiedzieliśmy ze nie będzie to łatwe spotkanie tym bardziej ze w drużynie gości wystąpili praktycznie wszyscy zawodnicy którzy na co dzień grają w drużynie seniorskiej. My również mieliśmy do dyspozycji chłopaków z rocznika 2001 i zapowiadało się całkiem dobre spotkanie. Początek spotkania bardzo  wyrównany ale to goście wychodzą na prowadzenie po niepewnej interwencji naszego bramkarza. Strata bramki podziałała jednak mobilizująco na drużynę i staraliśmy się narzucić swój styl gry i  w konsekwencji pod koniec pierwszej  połowy zdobywamy bramkę na wyrównanie. Po przerwie wychodzimy nastawieni na zwycięstwo i prowadzimy 3:1. Goście po rzucie różnym i zamieszaniu pod bramką zdobywają gola kontaktowego ale to my zdobywamy kolejne 2 trafienia i wygrywamy spotkanie. Brawa dla chłopaków przede wszystkim za walkę i zaangażowanie w całym meczu z takim przeciwnikiem. To spotkanie na pewno  zaprocentuje i uświadomi chłopaków ze potrafią grać w piłkę tylko trzeba chcieć i z każdym walczyć jak równy z równym.

Bramki :
Dawid Studnik x3
Denis Ceroń 1

SMS Gwiazda Ruda Śląska wystąpiła w składzie :  Marcin Ligendza (br) ,Szymon Kostoń [C], Zawolik Mateusz, Denis Wardzichowski, Denis Ceroń, Karol Byrski, Janik Bartosz, Buk Jakub, Alek Borys, Studnik Dawid, Max Dworaczek. Kamil Wojciuch, Gorzawski Natan.

Gospodarze stawili się na mecz tylko w dziesięcioosobowym składzie, ale mimo to juniorzy Gwiazdy nie zlekceważyli rywala i od początku meczu narzucili swój styl gry i  po 3 minutach było już 2-0. Kolejne składne akcje przynosiły następne gole, a najlepszą skutecznością mógł pochwalić się Dawid Studnik. Cieszy gra całego zespołu - duża liczba podań, utrzymywanie się przy piłce, akcje skrzydłami, a także strzały z dystansu. Na minus to chwilowe rozprężenie w drugiej połowie kiedy to Pogoń trafiła dwa gole. Brawa dla wszystkich za zaangażowanie od pierwszej minuty meczu i grę do końca mimo wysokiego prowadzenia.

Kostoń Szymon x1

SMS Gwiazda Ruda Śląska wystąpiła w składzie : Patryk Mentel (br), Marcin Ligendza ,Szymon Kostoń [C], Zawolik Mateusz,Przemek Gąsior, Denis Wardzichowski, Denis Ceroń, Karol Byrski, Janik Bartosz, Buk Jakub, Alek Borys, Studnik Dawid, Maksymilian Dworaczek.

Kolejny raz w roli gospodarza rozegraliśmy spotkanie ligowe a przeciwnikiem była drużyna Ruchu Chorzów. Mimo okrojonego składu kolejne dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Przeciwnik wymagający, który przyjechał po 3 punkty ale to my zdobywamy jedyną bramkę w tym meczu i wygrywamy spotkanie. Chłopcy zostawili dużo zdrowia i pokazali charakter na boisku (oby tak w każdym meczu). Z przebiegu całego spotkania powinniśmy zdobyć więcej bramek ale brakowało momentami w kluczowych sytuacjach skuteczności i dokładnego ostatniego podania. Cieszy postawa wiodących zawodników w drużynie, którzy ciężar gry biorą na siebie jak również zawodników którzy zazwyczaj wchodzą z ławki a w tym momencie grają od pierwszych minut i radzą sobie coraz lepiej.

Bramki zdobyli : Studnik Dawid

SMS Gwiazda Ruda Śląska wystąpiła w składzie : Marcin Ligendza (br),Patryk Mentel (br), Szymon Kostoń [C], Zawolik Mateusz,Przemek Gąsior, Denis Wardzichowski, Denis Ceroń, Karol Byrski, Studnik Dawid, Gorzawski Natan, Janik Bartosz, Buk Jakub, Alek Borys.

Po ostatnim nie najlepszym meczu chcieliśmy pokazać dzisiaj dobry futbol. Mierzyliśmy się z drużyną Grunwaldu i wiadomo było że łatwo nie będzie z drużyną z Halemby. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobywa Karol Byrski. Sytuacji na  strzelenie było bardzo wiele i wynik powinien być dużo wyższy i nawet w końcówce meczu gdzie nie strzelamy karnego to pokazaliśmy że potrafimy grać w piłkę i to jeszcze na tak trudnym terenie. Brawa przede wszystkim dla chłopaków za walkę i zaangażowanie do samego końca.

Bramka - Karol Byrski

SMS Gwiazda Ruda Śląska wystąpiła w składzie : Marcin Ligendza(br),Patryk Mentel (br), Szymon Kostoń [C], Zawolik Mateusz, Max Dworaczek, Przemek Gąsior, Denis Wardzichowski, Denis Ceroń, Karol Byrski, Studnik Dawid, Gorzawski Natan, Janik Bartosz, Buk Jakub, Alek Borys.

Po bardzo dobrym spotkaniu w ostanim meczu dzisiaj chłopcy rozegrali przeciętne spotkanie z drużyną Stadionu Śląskiego. Przeciwnik postawił wysoko poprzeczkę i nasza gra nie wyglądała poprawnie. Dopiero w II części spotkania zaczęliśmy próbować grać w piłkę. Przegrywamy spotkanie 1:0 i musimy zapomnieć o tym meczu jak najszybciej i w kolejnym spotkaniu zagrać na miarę naszych umiejętności bo wiemy na co nas stać i jak potrafimy grać w piłkę.
SMS Gwiazda Ruda Śląska wystąpiła w składzie : Marcin Ligendz a(br),Patryk Mentel (br), Szymon Kostoń [C], Zawolik Mateusz, Max Dworaczek, Przemek Gąsior, Denis Wardzichowski, Denis Ceroń, Karol Byrski, Studnik Dawid, Szaraniec Hubert, Gorzawski Natan, Kamil Wojciuch, Alek Borys, Buk Jakub.