Rocznik 2001

Juniorzy - SMS Gwiazda – GKS Katowice 3:0 (3:0)
niedziela, 19 listopad 2017 15:26

W ostatniej kolejce ligowej juniorów młodszych rocznika 2001/2002 podejmowaliśmy na własnym boisku GKS Katowice. Początek spotkania jak i cała pierwsza połowa to przewaga naszego zespołu w każdej strefie boiska, bardzo dobre poruszanie bez piłki, operowanie futbolówką oraz tworzenie sytuacji w konsekwencji wynik 3:0 do przerwy.  Duga połowa całkiem odmienna, zbyt rozluźnieni co prawda przeciwnik nie zagraża naszej bramce ale po prostu przestaliśmy grać w piłkę i w drugiej połowie nie strzelamy kolejnej bramki. Musimy pamiętać ze mecz składa się z 2 połów. Zmagania ligowe kończymy na 3 miejscu w tabeli i czekamy na wiosnę aby pokusić się o coś więcej.

Bramki zdobyli :

Byrski Karol - 1
Wardzichowski Denis - 2

SMS Gwiazda Ruda Śląska wystąpiła w składzie :

Patryk Mentel (br) – Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, , Gąsior Przemek, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis, Gorzawski Natan, Buk Jakub, Alek Borys, Szaraniec Hubert, Studnik Dawid, Marcin Ligendza, Kuba Opawski, Janik Bartosz, Zawolik Mateusz.

Nie było niespodzianki w spotkaniu ligi juniorów. Walczący jeszcze o drugie miejsce w tabeli zawodnicy Gwiazdy SMS pewnie pokonali najsłabszy w lidze zespół mikołowskiego AKS. Po ''małych'' kłopotach z transportem i krótkiej rozgrzewce rudzianie nie weszli w spotkanie rewelacyjnie. Wprawdzie mieli przewagę od pierwszych minut to jednak do przerwy zdołali tylko raz pokonać bramkarza gospodarzy. Po zmianie stron wyższość naszego zespołu nie podlegała już dyskusji. Bohaterem meczu był Byrski, który zdobył trzy bramki.

Juniorzy - Hetman Katowice - SMS Gwiazda 1:11 (0:8)
poniedziałek, 23 październik 2017 11:21

W sobotę w kolejnej kolejce rewanżowej mierzyliśmy się z drużyną Hetmana Katowice. Cała pierwsza połowa to dominacja naszej drużyny pod każdym względem. Już w  pierwszych minutach tworzymy sytuacje bramkowe i wynik do przerwy 0:8. W drugiej połowie wkradają się momenty rozluźnienia i tracimy jedyną bramkę w tym meczu a sami dokładamy kolejne 3. W tym meczu dokonaliśmy kilka roszad na pozycjach zawodników i napawa to optymizmem. Cieszy postawa chłopaków oraz to, że poszczególni zawodnicy biorą ciężar gry i odpowiedzialność na swoje barki.

Studnik Dawid x4
Szaraniec Hubert x3
Byrski Karol 1
Wardzichowski Denis 1
Wojcuch Kamil 1
Gąsior Przemek 1

Marcin Ligendza (br) – Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, , Gąsior Przemek, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis, Dworaczek Maksymilian, Wojciuch Kamil, Gorzawski Natan, Buk Jakub, Alek Borys, Szaraniec Hubert, Studnik Dawid.

Juniorzy - SMS Gwiazda - Unia Kosztowy 0:1 (0:0)

niedziela, 15 październik 2017 17:38

W rewanżowym spotkaniu podejmowaliśmy na własnym boisku Unię Kosztowy. Do tego meczu przystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie, w wyjściowej 11 zagrało 2 naszych bramkarzy zarówno Marcin spisał się dobrze między słupkami jak również Patryk grając w polu pokazał się z dobrej strony. Pierwsza połowa dobra w naszym wykonaniu goście nie mają zbyt wiele klarownych sytuacji bramkowych, dobra gra w obronie, mnóstwo walki i twardej gry z obu stron choć często na zbyt wiele sędzia pozwalał drużynie gości. W drugiej połowie momentami oddaliśmy pole gry przeciwnikowi bo widać było jak dużo sił kosztuje to spotkanie chłopaków. Po jednej z akcji gości z bocznego sektora boiska tracimy bramkę i wynik spotkania nie ulega zmianie. Szkoda bo z przebiegu meczu remis byłby sprawiedliwy. Po meczu pozostaje niedosyt lecz jak przegrywamy w takim stylu jak dziś to należy być dumnym z chłopaków bo zostawili serce i dużo zdrowia na boisku !!

Marcin Ligendza (br) - Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, Patryk Mentel, Gąsior Przemek, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis, Dworaczek Maksymilian, Wojciuch Kamil, Gorzawski Natan, Buk Jakub, Opawski Jakub

Po krótkiej przerwie ligowej (przełożony mecz z Józefką i vacat w lidze) wróciliśmy do ligowych rozgrywek. Ta przerwa nie wpłynęła chyba na chłopaków najlepiej. Pierwsza połowa to „męczarnia” w naszym wykonaniu brak jakiejkolwiek składnej akcji, tworzymy mało sytuacji bramkowych. Pierwsza połowa kończy się wynikiem bezbramkowym. W przerwie powiedzieliśmy sobie parę słów aby poprawić grę i podejście oraz dokonaliśmy zmian. Już na samym początku tworzymy sytuacje bramkową którą stworzył powracający po kontuzji Przemek Gąsior. W końcu zaczynamy grać w piłkę, tworzymy sytuacje bramkowe i nie pozwalamy przeciwnikowi na zbyt wiele. Pierwszy na listę strzelców wpisuje się Denis Wardzichowski. Z biegiem czasu wracamy na właściwe tory i gra wygląda poprawnie, wynik  podwyższa Karol Byrski przepięknym strzałem głową nie dając bramkarzowi szans. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobywa Hubert Szaraniec. Musimy wyciągnąć wnioski z dzisiejszego meczu szczególnie po pierwszej połowie, mamy nadzieję, że podziała to na nas motywująco i w kolejnym meczu to potwierdzimy.

Szaraniec Hubert
Denis Wardzichowski
Byrski Karol

W tym spotkaniu SMS Gwiazda zagrała w składzie –

Marcin Ligendza (br), Patryk Mentel (br) – Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, Zawolik Mateusz, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis,Wojciuch Kamil , Szaraniec Hubert, Dworaczek Maksymilian, Studnik Dawid, Buk Jakub,  Gorzawski Natan, Opawski Jakub, Gąsior Przemek.

W IV kolejce ligowej Juniorzy SMS Gwiazda podejmowali na swoim boisku AKS Mikołów. Początek spotkania tak jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach tworzymy sytuacje po których powinny padać bramki. W końcu po składnej akcji prowadzimy 1:0 w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania kontrolujemy przebieg spotkania, przeciwnik oddaje pole gry dzięki czemu szczególnie w środkowej strefie mamy dużo swobody i miejsca, brakuje jednak jakości i finalizacji akcji pod bramką przeciwnika. Goście tworzą sobie jedną sytuacje bramkową lecz świetnie w tej sytuacji spisuje się nasz bramkarz. Musimy być skoncentrowani przy kluczowych sytuacjach i wykorzystywać swoje szanse bramkowe gdyż z innym przeciwnikiem może to wyglądać inaczej. Po raz kolejny brawa dla wszystkich chłopaków za walkę i zaangażowanie w całym meczu.

Szaraniec Hubert x2
Gorzawski Natan

Marcin Ligendza (br)  – Kamil Wołoszyn, Szymon Kostoń, Zawolik Mateusz, Wardzichowski Denis, Byrski Karol, Ceroń Denis,Wojciuch Kamil , Szaraniec Hubert, Dworaczek Maksymilian, Buk Jakub,  Gorzawski Natan, Opawski Jakub, Alek Borys.

Juniorzy SMS Gwiazda doznali dziś pierwszej porażki na wyjeździe z drużyną Unii Kosztowy. Mimo porażki nie czujemy się w tym meczu jak przegrani gdyż nasza gra przez dłuższy okres wyglądała poprawnie, może w pierwszej połowie brakowało klarownych sytuacji bramkowych ale gra mogła się podobać natomiast w II części spotkania okazji bramkowych było na tyle by zdobyć 3pkt. Chłopcy nie odstawali od starszych kolegów drużyny gospodarzy co bardzo cieszy i na pewno w przyszłości zaprocentuje. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Hubert Szaraniec. Gratulacje dla chłopaków za grę do końca spotkania, walkę i zaangażowanie. Kolejne spotkanie ligowe już w czwartek szczegóły w późniejszym czasie.