Rocznik 2002

Drugi zespół juniorów Gwiazdy SMS pokonał dzisiaj w rudzkich derbach Slavię 4-2. W I połowie Gwiazda SMS dominowała na boisku - oprócz trzech bramek nasi zawodnicy trafiali w słupek i poprzeczkę. W II połowie gra była już bardziej wyrównana a rywale zdołali doprowadzić do wyniku 3-2. Bramka Dominika Breguły ostatecznie przesądziła, że nasz zespół zgarnął trzy punkty i umocnił się w czołówce tabeli V ligi.

4:2 Dominik Breguła

Po wygranych derbach z Grunwaldem dzisiaj przed południem juniorzy Gwiazdy SMS odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonali katowicki GKS 2-0. Ten wynik sprawił, że jeżeli nie potkniemy się w spotkaniach z zespołami z dolnej połówki tabeli to w meczu o mistrzostwo zagramy już wkrótce z chorzowską Józefką. Mecz w I połowie toczył się przy lekkiej przewadze naszej drużyny, jednak brakowały sytuacji podbramkowych. Po zmianie stron Gwiazda SMS ruszyła do bardziej zdecydowanych ataków, ale rywale dobrze się bronili. Wreszcie Denis Wardzichowski zdecydował się na indywidualną akcję - po minięciu trzech rywali dograł do Dawida Breitkopfa, który technicznym uderzeniem dał nam prowadzenie. Rudzianie dalej atakowali, ale w kluczowych momentach brakowało naszym zawodnikom zdecydowania. Dopiero na 10 minut przed końcem Maciej Mazur ustalił wynik meczu na 2-0.

Jutro o 11.00 nasz zespół z V ligi zagra w Nowym Bytomiu ze Slavią.

W derbowym spotkaniu Gwiazda pokonała Grunwald 3-0. Ekipa juniorów Gwiazdy SMS pozostaje na drugim spotkaniu w tabeli - po meczu derbowym za tydzień kolejny ciężki mecz z GKS Katowice. Dzisiaj wygrana naszej drużyny w pełni zasłużona - dwie bramki zdobył Karol Byrski a jedną Maciek Mazur.

Zawodnikowi rywali który doznał kontuzji i został odwieziony do szpitala życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko.

Dodajmy, że nasz drugi zespół grający w V lidze dzisiaj nie grał ... rywale poinformowali że boisko ''zryły'' dziki. Mecz został przełożony na drugą połowę października.

Juniorzy - Dwie pewne wygrane

niedziela, 30 wrzesień 2018 17:20

To był udany weekend dla naszych drużyn juniorskich. Dwie pewne wygrany dzięki którym zajmuje odpowiednio drugie i trzecie miejsce w swoich ligach. Cieszy gra ''na zero'' z tyłu, martwić musi słaba skuteczność i nonszalancja pod bramką rywali. Na pewno najbliższe dni trener Marcin Bladowski poświęci na pracę nad skutecznością ze swoimi podopiecznymi...

3:0 Jakub Kostowski

Czwartkowa kolejka IV ligi juniorów przyniosła naszej drużynie Gwiazdy SMS wysoką wygraną. Rudzianie wygrali pewnie w Kosztowach z miejscową Unią aż 9-0. Już do przerwy Gwiazda prowadziła 5-0, zmiany przeprowadzone przez trenera Marcina Bladowskiego nie zmieniły obrazu gry w II połowie i rudzianie dołożyli kolejne gole. Bramki dzisiaj zdobywali - Maciek Mazur 4, Karol Byrski 2 oraz Dawid Breitkopf, Jakub Widuch i Paweł Grzywaczewski.

Po tej wygranej Gwiazda SMS jest na drugiem miejscu w tabeli ze startą jednego punktu do pierwszej Józefki. Pozostajemy w grze o awans. Kolejna seria spotkań już w najbliższy weekend.

Juniorzy - Ze zmiennym szczęściem

poniedziałek, 24 wrzesień 2018 07:42

W IV lidze juniorów w meczu na szczycie Gwiazda SMS Ruda Śląska przegrała 3-4 z Józefką Chorzów. Mecz stał na dobrym poziomie, niestety lepsi okazali się rywale. Trzy bramki dla Gwiazdy zdobył Karol Byrski. Jeżeli rudzianie wygrają kolejny mecz to będą tracić do lidera - Józefki jeden punkt więc walka o mistrzostwo pozostaje otwarta.

W V lidze Gwiazda II SMS łatwo pokonała ostatni w tabeli Hetman Katowice. Bramki zdobyli Kostowski, Zdunkiewicz oraz Mateusz Panewski. Ten ostatni to nowy nabytek Gwiazdy SMS, który został na bieżący sezon wypożyczony z chorzowskiego Ruchu. Drugi zespół po sobotniej wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Wynik  spotkania oddaje w pełni dominację naszej drużyny w tym starciu. Wprawdzie do przerwy miejscowi jeszcze starali się dotrzymywać kroku rudzianom to po zmianie stron zabrakło im już argumentów - dość powiedzieć, że nasz bramkarz w II połowie zaliczył... chyba dwa kontakty z piłką i to po podaniach swoich obrońców. Jedyne co można zarzucić naszemu zespołowi to oprócz słabej skuteczności jeszcze spora liczba niecelnych podań. Niemniej pewne i zasłużone zwycięstwo Gwiazdy SMS.