Rocznik 2002

Juniorzy - Ze zmiennym szczęściem
sobota, 13 kwiecień 2019 17:17

W sobotnie przedpołudnie nasze zespoły juniorskie Gwiazdy SMS rozegrały swoje spotkania ligowe. W Nowym Bytomiu w III lidze pierwszy zespól zagrał z drugim zespołem GKS Katowice. Rudzianie byli zespołem lepszym i do przerwy powinni prowadzić różnicą 3-4 bramek. Tymczasem było tylko 1-0 po indywidualnej akcji Dawida Breitkopfa. W II połowie nadal inicjatywa należała do rudzian. Drugiego gola zdobył Karol Byrski. Gwiazda SMS wygrała 2-0 odnosząc drugie wygrane w trzecim spotkaniu sezonu.

O meczu drugiej drużyny najlepiej napisać tylko że przegrała w Halembie z Grunwaldem 0-3, tracąc bramki w ostatnim kwadransie meczu.

Juniorzy - Podwójna porażka z Ruchem
sobota, 06 kwiecień 2019 12:14

W ten weekend aż trzy razy zagramy z drużynami UKS Ruch Chorzów. Niestety starcia zespołów juniorów w 3 lidze wojewódzkiej i w  4 lidze zakończyły się naszymi porażkami. W Chorzowie w 2 lidze przegraliśmy 0-1 ze spadkowiczem z 2 ligi. Mecz był bezbarwny i bardziej zasłużonym wynikiem byłby remis.

Natomiast drugie zespoły Gwiazdy SMS i UKS Ruch zagrały w Nowym Bytomiu. Już po 20 minutach ''niebiescy'' prowadzili 4-0! W I połowie rywale dominowali na boisku. Rozmowa w przerwie i zmiany w ustawieniu spowodowały, że w 2 połowie mecz się wyrównał, a nawet Gwiazda SMS miała więcej ''czystych'' sytuacji bramkowych. Jednak to goście zdobyli kolejnego gola i mecz zakończył się zasłużoną wygraną przyjezdnych 5-0.

W niedzielę o 11.00 UKS Ruch podejmuje Gwiazdę w rozgrywkach Klasy B.

Juniorzy - dwie wygrane na początek wiosny
niedziela, 31 marzec 2019 20:12

Udanie rozpoczęły rundę rewanżową nasze drużyny juniorów. Ekipy Gwiazdy SMS po awansach do III i IV ligi wygrały swoje pierwsze spotkania. W Nowym Bytomiu rudzianie zasłużenie pokonali Sarmację Będzin 4-1. Wygrana mogła być nieco wyższa, ale w kilku sytuacjach zawiodła skuteczność. Najbliższe kolejki pokażą o co powalczymy w tym sezonie w III lidze.

Tymczasem udanie także dzisiaj zaprezentowali się zawodnicy, którzy zagrali w IV lidze. Pewna wygrana w Chorzowie cieszy.

0:6 Michał Długaj

Po słabym występie i porażce we wtorek z chorzowskim Ruchem tym razem podopieczni Marcina Bladowskiego grali w Bytomiu - przeciwnikiem była Polonia. W tym spotkaniu nikt się nie oszczędzał i trwała walka na całym boisku. Rudzianie i tym razem okazali się lepsi wygrywając 3-2. Ciekawostką była decydująca bramka, którą Karol Byrski zdobył z rzutu wolnego.

niedziela, 10 marzec 2019 20:32

Dobrą formę prezentuje nasz zespół juniorów, który przygotowuje się do nowego sezonu. Podopieczni Marcina Bladowskiego przed tygodniem pokonali pewnie SMS Radzionków 6-2 a w sobotę wygrali 3-2 z Grunwaldem Ruda Śląska. Cieszy dyspozycja strzelecka chociaż trener dość mocno żongluje składem. Już we wtorek kolejnym rywalem naszej drużyny będzie chorzowski Ruch.

Przypomnijmy, że jesienią świętowaliśmy dwa awanse - nasze drużyny awansowały do III i IV ligi. Start ligi w II połowie marca.

Juniorzy - W podwójnej koronie - TURNIEJ STALOK 2018

poniedziałek, 26 listopad 2018 08:15

W sobotę w Zabrzu nasi juniorzy rywalizowali w dwóch turniejach... i w obu zwyciężyli. W roczniku 2000 i młodsi nasz zespół pokonał kolejno MSPN "Górnik" Zabrze 5:1 (Wardzichowski 2, Ceroń, Wojciuch, Grzywaczewski Paweł), "Unię" Kosztowy 2:0 (Wojciuch, Wardzichowski), "Sparta" Zabrze 6:0 (Duda 2, Wardzichowski, Świerczyński, Wojciuch, Wypior) oraz doznali na zakończenie turnieju porażki z gospodarzami turnieju "Stalą" Zabrze 0:3 jednak ta porażka nie miała już wpływu na kolejność końcową w turnieju.
Z kolei zawodnicy z roczników 2002 - 2003 turniej rozpoczęli od remisu 1:1 z "Orłem" Kozy po golu Widucha. W kolejnych spotkaniach były tylko zwycięstwa. Tak kolejno "Gwiazda" pokonała "Polonię" Łaziska 3:2 (Wardzichowski, Mazur, Szołtysik), "Stal" Zabrza 3:1 (Szołtysik, Świerczyński, Widuch) oraz na zakończenie turnieju faworyta turnieju MSPN "Górnik" Zabrze 4:0 (Świerczyński, Breitkopf, Mazur, Wardzichowski). Szkoda, że rywale nie umieli do końca pogodzić się z porażką a nasz zespół pokazał zabrzanom jak gra się skutecznie w defensywie i ofensywie.
Miłosz Lis z naszej drużyny zdaniem wszystkich trenerów został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.
Trenerem obu zespołów był Michał Grzywaczewski a w roli kierowników pomagali mu Andrzej Wojciuch i Adam Widuch.

Dziękujemy klubowi MOSiR Stal Zabrze za zaproszenie na turniej.

Juniorzy IV liga - Mistrz!

sobota, 17 listopad 2018 18:19

W ostatniej kolejce IV ligi juniorów ekipa Gwiazdy SMS postawiła "kropkę nad i". Rudzianie pokonali 6-0 Naprzód Lipiny potwierdzając prymat w lidze - nasz zespół zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach i awansował do 3 ligi wojewódzkiej. Do przerwy Gwiazda SMS prowadziła tylko 1-0, po zmianie stron rudzianie potwierdzili dominację wykorzystując tylko niewielką liczbę stworzonych sytuacji. Gratulacje dla sztabu, gratulacje dla zawodników. Przypomnijmy, że nasz drugi zespół juniorów w V lidze także spisał się bardzo dobrze zdobywając wicemistrzostwo swojej ligi.

W IV lidze wygraliśmy 10 spotkań, jedno zremisowaliśmy i jedno przegraliśmy - bramki 56 do 8!

Naprzód Lipiny - Gwiazda SMS Ruda Śląska 0-6 (0-1)