Rocznik 2002

Juniorzy - W podwójnej koronie - TURNIEJ STALOK 2018
poniedziałek, 26 listopad 2018 08:15

W sobotę w Zabrzu nasi juniorzy rywalizowali w dwóch turniejach... i w obu zwyciężyli. W roczniku 2000 i młodsi nasz zespół pokonał kolejno MSPN "Górnik" Zabrze 5:1 (Wardzichowski 2, Ceroń, Wojciuch, Grzywaczewski Paweł), "Unię" Kosztowy 2:0 (Wojciuch, Wardzichowski), "Sparta" Zabrze 6:0 (Duda 2, Wardzichowski, Świerczyński, Wojciuch, Wypior) oraz doznali na zakończenie turnieju porażki z gospodarzami turnieju "Stalą" Zabrze 0:3 jednak ta porażka nie miała już wpływu na kolejność końcową w turnieju.
Z kolei zawodnicy z roczników 2002 - 2003 turniej rozpoczęli od remisu 1:1 z "Orłem" Kozy po golu Widucha. W kolejnych spotkaniach były tylko zwycięstwa. Tak kolejno "Gwiazda" pokonała "Polonię" Łaziska 3:2 (Wardzichowski, Mazur, Szołtysik), "Stal" Zabrza 3:1 (Szołtysik, Świerczyński, Widuch) oraz na zakończenie turnieju faworyta turnieju MSPN "Górnik" Zabrze 4:0 (Świerczyński, Breitkopf, Mazur, Wardzichowski). Szkoda, że rywale nie umieli do końca pogodzić się z porażką a nasz zespół pokazał zabrzanom jak gra się skutecznie w defensywie i ofensywie.
Miłosz Lis z naszej drużyny zdaniem wszystkich trenerów został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.
Trenerem obu zespołów był Michał Grzywaczewski a w roli kierowników pomagali mu Andrzej Wojciuch i Adam Widuch.

Dziękujemy klubowi MOSiR Stal Zabrze za zaproszenie na turniej.

Juniorzy IV liga - Mistrz!
sobota, 17 listopad 2018 18:19

W ostatniej kolejce IV ligi juniorów ekipa Gwiazdy SMS postawiła "kropkę nad i". Rudzianie pokonali 6-0 Naprzód Lipiny potwierdzając prymat w lidze - nasz zespół zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach i awansował do 3 ligi wojewódzkiej. Do przerwy Gwiazda SMS prowadziła tylko 1-0, po zmianie stron rudzianie potwierdzili dominację wykorzystując tylko niewielką liczbę stworzonych sytuacji. Gratulacje dla sztabu, gratulacje dla zawodników. Przypomnijmy, że nasz drugi zespół juniorów w V lidze także spisał się bardzo dobrze zdobywając wicemistrzostwo swojej ligi.

W IV lidze wygraliśmy 10 spotkań, jedno zremisowaliśmy i jedno przegraliśmy - bramki 56 do 8!

Naprzód Lipiny - Gwiazda SMS Ruda Śląska 0-6 (0-1)

Bramki:
0:1 Paweł Grzywaczewski (k)
0:2 Paweł Grzywaczewski
0:3 Maciej Mazur
0:4 samobójcza Lipiny
0:5 Dominik Szołtysik
0:6 Kuba Widuch

Co raz bliżej mistrzostwa IV ligi i awansu jest nasz zespół juniorów. W niedzielne południe Gwiazda SMS potwierdziła dobrą dyspozycję z ostatnich tygodni. Podopieczni Marcina Bladowskiego wysoko pokonali Unię Kosztowy. Od początku była wyraźna pewność w grze i dominacja gospodarzy. Rudzianie spokojnie konstruowali swoje akcje. Oczywiście sytuacji bramkowych było wiele więcej ale wynik i tak jest wysoki.

Za tydzień w sobotę o 9.00 nasi juniorzy zagrają w Lipinach z Naprzodem. Do wygrania ligi potrzebny jest punkt!.

Bramki:
1:0 Maciej Mazur
2:0 Paweł Grzywaczewski
3:0 Paweł Grzywaczewski
4:0 Maciej Mazur
5:0 Dawid Breitkopf
6:0 Denis Ceroń
7:0 Maciej Mazur

Juniorzy IV liga - Bramki z meczu z Jóżefką

poniedziałek, 05 listopad 2018 07:45

Nasi sympatycy na pewno zauważyli, że na naszym kanale youtube na bieżąco dodajemy relację video z wybranych spotkań naszych zespołów. Tym razem zachęcamy do obejrzenia bramek z meczu na szczycie IV ligi juniorów pomiędzy Józefką Chorzów i Gwiazdą SMS Ruda Śląska. Przy okazji zachęcamy do obejrzenia naszych wcześniejszych materiałów.

https://youtu.be/hUFxKvIPbV4

Mocnym akcentem nasi juniorzy grający w V lidze zakończyli rundę jesienną. podopieczni Marcina Bladowskiego pokonali Kolejarz 8-1. Wynik mówi sam za siebie, nasz wyższość na boisku nie podlegała dyskusji. W sumie w 9 spotkaniach odnosimy 8 zwycięstw przegrywając tylko jedno pierwsze w sezonie spotkanie w Chorzowie.

Bramki:
1:0 Mateusz Świerczyński
2:0 Denis Wardzichowski
3:0 Mateusz Świerczyński
4:0 Mateusz Świerczyński
5:0 Dominik Szołtysik
6:0 Radosław Wypiór
6:1 Kolejarz
7:1 Dawid Jaskólski
8:1 Radosław Wypiór

W meczu na szczycie IV ligi rudzianie rozgromili lidera Józefkę Chorzów. Trzeba przyznać, że nasz zespół rozegrał jedno z lepszych spotkań w tym sezonie a na pochwałę zasłużyli wszyscy zawodnicy. Już do przerwy Gwiazda SMS punktowała rywali skutecznie odbierając chorzowianom ochotę do gry. Po zmianie strony rudzianie czekali cierpliwie na swoje okazje i skutecznie je kończyli. Brawa za zasłużoną wygraną. Gwiazda SMS zbliżyła się do Józefki na dwa punkty mając jedno spotkanie rozegrane mniej. Wszystko w rękach i nogach naszych zawodników - przed nami kluczowe mecze z Unią Kosztowy i Naprzodem Lipiny, które powinny dać nam awans do III ligi wojewódzkiej.

Bramki:
0:1 Paweł Grzywaczewski
0:2 Karol Byrski
0:3 Denis Wardzichowski
0:4 Denis Wardzichowski
0:5 Maciej Mazur
0:6 Maciej Mazur

W najbliższą sobotę o 10.00 w Chorzowie miejscowy zespół Józefki podejmować będzie w IV lidze juniorów Gwiazdę SMS Ruda Śląska. Zagrają lider i wicelider tabeli - tylko wygrana Gwiazdy da nam prowadzenie w tabeli i prawie pewny awans do III ligi. Na to samo liczą rywale, którym z kolei wystarczy nawet remis.

Póki co raporty z ostatnich spotkań:

IV liga

SMS Gwiazda - Wyzwolenie 7-1

Bramki:
0:1 AKS
1:1 (20) Paweł Grzywaczewski
2:1 (20) Paweł Grzywaczewski
3:1 (11) Dawid Breitkopf
4:1 (20) Paweł Grzywaczewski
5:1 (5) Jakub Drosdzol
6:1 (21) Mateusz Różycki
7:1 (7) Denis Wardzichowski

V liga

Górnik MK Katowice - Gwiazda SMS 2-3

Bramki:
0:1 Patryk Zdunkiewicz
1:1 UKS
1:2 Jakub Kostowski
1:3 Radosław Wypiór
2:3 UKS

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN