Rocznik 2004

W rewanżowym derbowym pojedynku przy ulicy Czarnoleśnej, Nasz zespół odniósł zdecydowane zwycięstwo. Choć nie jest ono tak przekonujące jak w pierwszym pojedynku, to przebieg spotkania był bardzo podobny. Od pierwszej do ostatniej minuty SMS kontrolował przebieg gry i wykorzystując tylko kilka z stworzonych sytuacji w okresie całego spotkania, odniósł zdecydowane zwycięstwo.

Skład SMS II Ruda Śląska:

Gąsior – Mirosławski, Marek, Różycki – Pospiszyl, Plonka, Cwajna, Jakieła – Janus /Urbaniak, Foltynowicz, Garbulowski

Rocznik 2004 - Porażka z liderem
wtorek, 23 maj 2017 16:14

Spotkanie w Radzionkowie było jednostronnym widowiskiem, rywale od samego początku prowadzili grę i po wykorzystaniu swoich sytuacji z olbrzymią przewagą zakończyli spotkanie. Nasza drużyna w dzisiejszym meczu nie była w stanie przeciwstawić się w żadnym elemencie gry, ani zwolnić rywala co mogło by spowodować mniejszą porażkę.

Skład SMS Ruda Śląska:

Grabowski – Mirosławski, Liwowski, Plonka – Sowa – Bauszek (kpt), Bembenek, Garbulowski – Janus /Bednarczyk, Urbaniak, Mameła, Foltynowicz

Bramka:

  • Janus

W niedzielnym pojedynku, na boisku przy ulicy Czarnoleśnej padł bezbramkowy remis. Naszej drużynie udało się wywalczyć punkt po bardzo heroicznej walce i nieustępliwości przez całe spotkanie. mimo iż rywal stworzył więcej bramowych sytuacji (szczególnie w drugiej połowie), to nie można powiedzieć abyśmy byli słabszą drużyną w tym meczu. Należą się olbrzymie brawa dla całego składu za bardzo ładną grę, walkę o każdy centymetr i chęć zwycięstwa do samego końca.

Skład SMS Ruda Śląska:

Gąsior – Mirosławski, Liwowski, Plonka – Bauszek (kpt), Foltynowicz, Sowa Arek, Garbulowski – Bembenek / Urbaniak, Bednarczyk

Te weekend można zaliczyć do bardzo udanych, zwycięstwo z liderem IV ligi i remis w I lidze na pewno może napawać optymizmem i radością.

W kolejnym pojedynku o Mistrzostwo I ligi, nasza drużyna zmierzyła się z rywalem z Katowice. Zespół Rozwoju okazał się dziś rywalem ponad nasze siły i możliwości. Dominując w każdym aspekcie gry, co chwile stwarzał sobie kolejne sytuacje do strzelenia bramki. Gdy do tego doszło, osłabienie motywacyjne i fizyczne, w drugiej części gry nasz zespół stracił grad bramek.

Skład: Gąsior – Mirosławski, Foltynowicz, Plonka – Sowa – Bauszek, Bembenek, Garbulowski – Janus / Liwowski, Marek, Bednarczyk, Nawa

W niedzielne przedpołudnie 07.05 po jednostronnym pojedynku, Nasza drużyna odniosła okazałe zwycięstwo nad rywalem z Wirku. Mecz toczył się przez prawie cały czas w okolicach pola karnego gospodarzy, padało wiele bramek, a Nasi zawodnicy nie odpuszczając dążyli do powiększenia końcowego rezultatu.

Skład SMS II Ruda Śląska

Gąsior – Mameła, Plonka, Bednarczyk – Sowa – Garbulowski, Bembenek, Cwajna – Urbaniak / Różycki, Marek

Bramki: Urbaniak – x10 , Marek – x4, Bembenek – x3, Garbulowski – x3, Cwajna – x2, Bednarczyk – x1, Mameła – x1, sam. – x1

W miniony weekend udało się rozegrać część spotkań ligowych. Wprawdzie nie zagrała pierwsza drużyna rocznika 2004 SMS, ale za to na boisku pojawili się zawodnicy reprezentujący SMS II. W Katowicach rywalem był 1 FC. Nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i zainkasował zasłużenie trzy punkty - na listę strzelców wpisywali się - Bembenek, Sowa, i jedno trafienie  samobójcze. 

Czołówka IV ligi okręgowej - Tabela rozgrywek w sezonie 2016/2017

Lp.DrużynaMeczePktZwRemPoBramki
1 UKS RUCH CHORZÓW 5 13 4 1 0 24:7
2 UKS SZOPIENICE 5 12 4 0 1 25:9
3 GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA 4 7 2 1 1 15:9
4 SZKOŁA MISTRZ. SPORT. II RUDA ŚL. 5 7 2 1 2 12:14

Było to dziwne spotkanie w którym na pewno nasz zespół zasłużył na trzy punkty - rudzianie prowadzili następnie po fatalnych błędach indywidualnych przegrywali już 2-3 by ostatecznie po trafieniu w samej końcówce cieszyć się ze zdobytego punktu. W sumie SMS II powinien spokojnie to spotkanie wygrać - niestety zakończyło się na podziale punktów i remisie 3-3. Bramki dla naszej drużyny zdobywali - Urbaniak, Garbulowski i Bauszek.

Skład SMS II w tym pojedynku - 1. Maksymilian Gąsior 2. Natan Pospiszyl 3. Mikołaj Mameła 4. Paweł Różycki 5. Allan Urbaniak 6. Tymoteusz Łukaszczyk 7. Mateusz Bauszek 8. Jakub Garbulowski 9. Karol Bednarczyk 10. Karol Mirosławski 11. Oliwier Plonka 12. Arkadiusz Sowa 13. Kamil Foltynowicz 14. Filip Liwowski 15. Jakub Janus

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN