Rocznik 2006

Zebranie rodziców przed obozem
czwartek, 29 czerwiec 2017 11:56

W piątek 30 czerwca w hali widowiskowo - sportowej MOSiR w Halembie o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie obozu sportowego dla członków szkółki piłkarskiej Gwiazda. Przypominamy, że nasi podopieczni spędzą w Bielsku-Białej na obiektach Centrum Sportowego Rekord ostatnie 10 dni sierpnia. Pozostały jeszcze wolne miejsca na wyjazd. Zapraszamy rodziców na krótkie spotkanie informacyjne - osoby, które nie mogą pojawić się na spotkaniu mogą uzyskać także informacje telefonicznie pod numerem 504 197 289

Reprezentacja Starej Lubovni najlepsza
sobota, 10 czerwiec 2017 20:11

W sobotę w Nowym Bytomiu odbył się doroczny Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej 11-latków o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska. W tym roku odbył się już po raz XV w historii. Impreza zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Reprezentacji OZPN Stara Lubovna. Słowacy pokonali Gwiazdę Ruda Śląska 3-1 i tym samym zrewanżowali się naszej ekipie za porażkę w finałach w minionym roku. Trzecie miejsce zajął Śląsk Świętochłowice a czwarte nowobytomska Pogoń.

Młodym zawodnikom przyszło dzisiaj rywalizować w deszczowej aurze – słońce pojawiło się tylko podczas wręczenia nagród , kiedy to wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a zespoły okazałe puchary. Turniej został dofinansowany jako co roku ze środków Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Sponsorem turnieju była także firma JOMA. Nasz partner ufundował piłki, które otrzymali najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach.

Specjalne podziękowania należą się także portalowi sportrudzki.pl , który na bieżąco relacjonował i prezentował wyniki turnieju.

Cieszy występ młodych zawodników Gwiazdy, którzy są z rocznika 2007 i dzisiaj rywalizowali ze starszymi o rok kolegami. Wypadli bardzo dobrze. Gratulacje dla chłopaków i duetu trenerskiego Ala Wojciuch – Dawid Cieślok.

Liga 2006: SRS GWIAZDA - Zantka Chorzów 6:2
czwartek, 08 czerwiec 2017 21:45
Kolejny już w tym tygodniu mecz zaliczyli piłkarze Gwiazdy rocznika 2006 i 2007. Przeciwnikiem była drużyna Zantki Chorzów. Goście przybyli w bardzo okrojonym składzie więc dzisiaj nie mogło być inaczej, niż zwycięstwo naszej drużyny. Od początku przeważaliśmy na boisku, a po nielicznych błędach i kontrach, przeciwnik stwarzał sobie sytuację. U nas było można zauważyć dużo niedokładnych podań i braku wykończenia akcji. Pewnie jest to spowodowane wyjazdami na zielone szkoły i brakiem kilku piłkarzy, ale musimy to również przetrwać.
Ostatecznie wygrywamy 6:2.

Poniedziałkowy mecz z zespołem Jastrzębia okazał się bratobójczym pojedynkiem rudzkich drużyn. Pierwszy fragment gry należał do gospodarzy, którzy rozpoczęli strzelanie od pierwszej minuty. Drugiego gola tracimy w piątej po własnym błędzie. Od tego momentu Gwiazda zaczyna grać zdecydowanie lepiej. To my atakujemy i stwarzamy sobie sytuacje po których powinniśmy strzelić bramki. Pierwszy gol pada jednak dopiero w w dwudziestej szóstej minucie, kiedy to Dominik pokonuje bramkarza gospodarzy. Kolejne trafienia padły błyskawiczne. Najpierw Nataniel a potem Dominik Lisiak kolejny raz strzela pięknego gola. Po przerwie inicjatywa należała do Gwiazdy, która dłużej utrzymywała się przy piłce i starała się zdobyć kolejne gole. W czterdziestej siódmej minucie mamy powody do radości, gdy Dominik strzałem z ostrego konta pokonuje bramkarza. Przytrafia nam się fatalny błąd w ustawieniu i pozostawiony napastnik gości pokonuje Tytusa z bliskiej odległości. Gospodarze ruszyli do zdecydowanego ataku i na siedem minut przed końcem wyrównują. Ostatnie minuty należały do drużyny z Halemby, która raz za razem marnowała świetnie sytuacje bramkowe. W tym dniu jednak nie było mocnego na Dominika, który z łatwością ograł obrońce i strzelił swojego czwartego gola w tym meczu.  Gratulujemy zespołowi wygranej oraz postawy na boisku. Brawa.

Kolejną wygraną zakończył się pojedynek chłopaków z rocznika 2006. Gwiazda pewnie wygrała 5:2 ze Śląskiem Świętochłowice. Gospodarze trzy punkty w dużej mierze zawdzięczają ambitnej grze od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszym fragmencie gry Gwiazda nieoczekiwanie stworzyła dwie sytuacje bramkowe jednak zabrakło zimnej krwi w szesnastce przeciwnika.  Dopiero kolejne akcje przyniosły bramki. Pierwsze dwa gole zdobywają Rudzianie po uderzeniu Pawła i Macieja. Od tego momentu goście zaczęli odważniej atakować i zdobywają kontaktowego gola w dwudziestej minucie spotkania. Przed przerwą jeszcze kilka razy zagrozili naszej bramce. Po zmianie stron sytuacja na boisku się zmieniła. Wszystko za sprawą Pawła, który w trzydziestej szóstej minucie zdobywa trzecią bramkę dla Rudzian.  Po błędzie bramkarza gości Maciek zdobywa swojego drugiego gola i prowadzimy cztery do jednego. Błąd ustawienia przy rzucie rożnym i Śląsk zdobywa drugiego gola. Zrobiło się nerwowo w końcówce. Dopiero trafienie Stasia w 59 minucie uspokoiło nastroje na boisku. Gwiazda mogła cieszyć się  z wygranej i  kolejnych trzech punktów w rozgrywkach.

 

W minioną sobotę rozegraliśmy mecz w lidze rocznika 2006. W nieco eksperymentalnym składzie, ulegamy Orlikowi 1:6. 

Należy pochwalić wszystkich chłopaków za grę, gdyż pomimo różnicy wieku każdy zawodnik pokazał się z dobrej strony, a wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, bo mieliśmy dużo sytuacji które powinno zakończyć się bramkami. 

Skład: Lis, Siedlaczek, Schulz, Rawicz - Grotowska, Doza, Heinz, Kasza, Muskietorz, Plonka, Podmorański, Nowak, Lach, Skornia

Strzelec: Szymon Podmorański

W poniedziałkowe słoneczne popołudnie rozegraliśmy mecz w lidze rocznika 2006 z drużyną TP Jastrząb Bielszowice. Tym razem Gwiazdę reprezentowałi chłopcy rok młodsi. Mecze w starszym roczniku zazwyczaj działały na nas paraliżująco, ale nie tym razem. Od początkowych minut gra toczyła się pod nasze dyktando.

Na boisko weszliśmy z zamiarem wykonania założeń przekazanych przez trenera Dawida. Każdy zawodnik miał za zadanie nauczyć się odpowiedniego poruszania na przydzielonej pozycji. Wszyscy wykonali zadanie przyzwoicie :) Musimy pamiętać, że gra bez piłki jest bardzo ważna ! Brawa dla całej drużyny za zaangażowanie i dobrą grę! 

Skład: Tytek, Lisiu, Szerszeń, Ebi, Cypek, Macio, Remol, Kuba, Paweł

Strzelcy:

Lisiu x4

Kuba x4

Paweł x1

Remol x1

Szerszeń x1

Ebi x1

 

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN