Współpraca międzynarodowa

Kończący się weekend dla naszego stowarzyszenia był bardzo ważny ze względu na naszą międzynarodową współpracę. Już w piątek do odległego o ponad 700 km Schwerina w Niemczech wyjechał na dwudniowy turniej zespół reprezentujący Gwiazdę SMS Ruda Śląska. Rudzianie zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując czwarte miejsce - wkrótce obszerna relacja z turnieju. Cieszymy się z zaproszenia bowiem najpewniej udział w turnieju i wyjazd zaowocuje kolejną wymianą międzynarodową. Zostawiliśmy dobre wrażenia a przy okazji zebraliśmy kolejne turniejowe doświadczenia.

Współpraca z klubami z Niemiec trwa jednak od wielu lat. W ten weekend w Rudzie Sląskiej gościł zespół Grun-Weiss Piesteritz. Nasi przyjaciele z Wittenbergii pojawili się w sobotę w Rudzie Śląskiej - zaliczyli wyjście do Aqudromu a wieczorem była okazja do wymiany doświadczeń. Pyszna pizza w Pizzerii Vinci w Halembie temu sprzyjała. Warto w tym miejscu dodać, że Pizzeria Vinci została partnerem SSR Gwiazda, SMS Ruda Śląska i SRS Orlik. Zawodnicy klubów otrzymają karty partnerskie na podstawie których nasi zawodnicy otrzymają stały 10% rabat.

W niedzielę klub z Wittenbergii wystąpił w turnieju rocznika 2006 o  Puchar Prezesa SRS Gwiazda zajmując szóste miejsce. Wiadomo już że obydwa kluby będą aplikowały o środki unijne związane ze współpracą międzynarodową i niewykluczone, że jeszcze w tym roku dojedzie do kolejnej wymiany.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN