Rocznik 2007

Niestety nie udało nam się rewanżowe spotkanie z drużyną Ruchu Chorzów. Wiedzieliśmy, że mecz nie będzie łatwy i tylko nasza ambicja i zaangażowanie pozwoli nam cieszyć się z korzystnego wyniku.

W pierwszej połowie, chyba nikt nie spodziewał się że to nasza drużyna zdobędzie pierwszą bramkę, co więcej sytuacji do jej zdobycia było przynajmniej z sześć, ale niestety do siatki piłka wpada tylko raz. Było sporo niedokładności i nerwowości w naszej grze, ale przynajmniej walczyliśmy.

Druga połowa to bezradność naszej drużyny... stanęliśmy i przestaliśmy grać. Chyba nie potrafimy sobie poradzić ze stratą tylu bramek i tracimy chęć do gry. Nie może tak być! Gra się do samego końca! Wtedy wynik na pewno byłby inny.

Bramki strzelili: niezawodny Daniel Dobroń i najbardziej waleczna osoba w naszej drużynie czyli Gosia

Skład: Lis, Dobroń, Jagielski A., Jagielski S., Grotowska, Wesołowski, Paździor, Chmielewski, Podmorański, Gnutek.

HARMONOGRAM TYGODNIA
wtorek, 22 maj 2018 09:11

PONIEDZIAŁEK: mecz z Ruchem S.A. zbiórka o 15:00 na Kresach w Chorzowie

ŚRODA: trening 17:30 Pogoń Nowy Bytom ul. Czarnoleśna

PIĄTEK: wyjazd do ENERGYLANDII - trening nie odbędzie się.

Meczem z Pogonią rozpoczęliśmy rundę rewanżową rozgrywek w lidze orlików. Niestety nie udało się powtórzyć wysokiego zwycięstwa z pierwszej kolejki ze względu na bardzo słabą skuteczność naszej drużyny. Po pierwszej połowie schodziliśmy bez bramki z naszej strony, co więcej przegrywając 0:1. Na szczęście w drugiej połowie udało się wstrzelić w bramkę gości i wychodzimy zwycięsko z tego pojedynku. Na pochwałę należy fakt, iż udało nam się skoncentrować w drugiej połowie i po kilku ładnych podaniach zakończyć akcję strzałem na bramkę. Może zbyt duża pewność siebie zgubiła nas tego dnia, pamiętajmy nigdy nie należy lekceważyć żadnego przeciwnika!

Bramki zdobyli:

Dawid Chmielewski
Michał Doleżych
Aleksander Gnutek

Skład naszej drużyny: Lis, Jagielski A., Jagielski S., Gnutek, Doleżych, Chmielewski, Dobroń. Grotowska, Paździor, Wesołowski

Zaplanowany na 25 maja wyjazd naszych zawodników i zawodniczek do Parku Energylandia spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Cieszymy się z tego powodu ponieważ na wyjazd zgłosiło się... prawie 100 osób! Super, że chcecie Państwo z nami wspólnie spędzić na zabawie praktycznie cały dzień. Wyjazd zaplanowany został  na godzinę 8.30. Zbiórka 8.15 na dolnym parkingu w Halembie obok hali i Aqaudromu.

Przypominamy o warunkach

Warunki udziału dla naszych członków są następujące - koszt wyjazdu dla dziecka - 20 zł, (w tym bilet wejścia do Parku i transport). Rodzice uiszczają opłatę zgodnie z cennikiem za wstęp (kwota biletu - 99,00 zł) ale transport także gratis. Jak co roku wszyscy jedziemy wspólnie autokarem, a właściwie dwoma autokarami.

Oferta wyjazdu na przedstawionych warunkach dotyczy członków naszego klubu na bieżąco regulujących składki.

UWAGA - Prosimy o wpłatę kwot u trenerów lub kierowników drużyn do dnia 20 maja.

W miniony poniedziałek zmierzyliśmy się w derbowym pojedynku z drużyną Uranii Ruda Śląska. Wiedzieliśmy, że jeżeli chcemy utrzymać trzecią pozycję w tabeli musimy ten mecz wygrać. Zdeterminowani wychodzimy na boisko i po niezłej grze w pierwszej połowie, udaje nam się "dowieźć" zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Pierwsza połowa przyzwoita w naszym wykonaniu. Utrzymywaliśmy się przy piłce, próbowaliśmy konstruować składne akcje, które kończyliśmy strzałem na bramkę, to my narzuciliśmy swój styl gry co pozwoliło nam 4 razy wpakować piłkę do siatki gości. Przeważaliśmy pod wieloma względami, byliśmy szybsi, zwinniejsi i lepsi technicznie. Oczywiście nie mogło obyć się bez prezentów i znów po dwóch prostych błędach przy wyprowadzaniu piłki od naszej bramki pozwalamy przeciwnikom na strzelenie dwóch goli.

Druga połowa, to już zupełnie inna gra, albo byliśmy już tak rozluźnieni i pewni zwycięstwa po pierwszej połowie, albo dostosowaliśmy się do stylu gry naszych rywali. Nie ma co opisywać, zabrakło gry zespołowej i pomysłu, zrobiła się jedna wielka kopanina. Szkoda bo mogliśmy odnieść w tym meczu efektowne zwycięstwo. Na przyszłość pamiętajmy, że gra się do końca! W tej części gry udaje nam się strzelić tylko jedną bramkę po ładnej akcji Dawida i Szymka. Na pochwały zasługuje również Kamil, który z tyłu spisał się dziś bardzo dobrze! oraz Sebastian, który strzelił swoją pierwszą bramkę w tym sezonie - jak rasowy napastnik uwolnił się od obrońcy i na pełnym spokoju wpakował piłkę do siatki. Brawa również dla kapitana naszego zespołu czyli Gosi!

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Sebastian, Daniel, Olek i Szymek, jedno trafienie było samobójcze.

Skład Gwiazdy: Lis, Grotowska, Jagielski A., Jagielski S., Doleżych, Dobroń, Gnutek, Wesołowski, Paździor, Podmorański, Chmielewski.

PLAN TYGODNIA :)

niedziela, 06 maj 2018 12:38

PONIEDZIAŁEK: Mecz Ligowy z Uranią. Zbiórka o 15:00 na Pogoni Nowy Bytom ul. Czarnoleśna - zabieramy sprzęt meczowy czyli stroje ochraniacze, legitymacje i wodę!

Proszę o telefon gdyby ktoś nie miał jak dojechać :)

ŚRODA: Trening 17:30 Nowy Bytom ul. Czarnoleśna

PIĄTEK: 19:00 Trening Nowy Bytom ul. Czarnoleśna

W miniony poniedziałek rozegraliśmy kolejną kolejkę ligi orlików, tym razem pokazaliśmy bardzo dobrą grę i zaangażowanie co przełożyło się na zdobycie 3 punktów!

Już od pierwszego gwizdka mecz zapowiadał się na dość wyrównany i trzymający w napięciu, od pierwszych minut zarówno gospodarze jak i nasza drużyna ruszają do ataku, my nie wykorzystujemy dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem, natomiast drużyna z Świętochłowic po naszej prostej stracie zdobywa bramkę na 1:0. Niestety to my musimy dążyć do wyrównania, ale w tym meczu podnosimy się bardzo szybko bo już minutę później Daniel wchodzi na boisko i przy pierwszym kontakcie z piłką zdobywa wyrównującą bramkę. Z minuty na minutę gra układa nam się coraz lepiej i to my przez większość czasu posiadamy piłkę. W pierwszej połowie udaje nam się strzelić jeszcze dwie braki, ponownie Daniel wykorzystuje podanie świetnie asystującego w tym dniu Olka i na 1:3 trafia z rzutu rożnego bardzo efektownie Kamil. Na przerwę schodzimy z wynikiem 1:3.

Druga połowa należała już tylko do nas. Byliśmy bardzo skoncentrowani i nie popełnialiśmy jak w ostatnich meczach tak prostych błędów. Spokojnie prowadziliśmy grę, ładnie rozgrywając piłkę raz za razem atakując bramkę przeciwników. Bardzo cieszy strzelenie 5 bramek w 2 połowie po dokładnych podaniach. Pochwały należą się również Pawłowi, który dziś z tyłu był naszym pewniakiem! Tak ambitnie grającą naszą drużynę chcemy oglądać, która nie załamuje się po stracie bramki a zabiera się do odrabiania strat.

Przed nami kolejne mecze, które mam nadzieję zagramy tak ambitnie jak ten ! Wielkie brawa dla całej ekipy !