Rocznik 2007

SMS Ruda Śląska - Pomagają
czwartek, 23 listopad 2017 19:44

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej to nie tylko sport i nauka. Uczniowie pokazali, że potrafią również pomagać i nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt. W krótkim czasie dla przebywających w rudzkim schronisku "Fauna" czworonogów naszym chłopakom udało się zebrać aż 58 kg karmy, koce, kołdry i ręczniki. To imponujący wynik! W imieniu SMS dary przekazali uczniowie klas czwartych. Gratulujemy i oby tak dalej!

W przyszłym tygodniu kolejna ciekawa inicjatywa SMS Ruda Śląska tym razem we współpracy z Centrum Inicjatyw Społecznych w Orzegowie. Szczegóły wkrótce - przedstawimy naszych uczniów piłkarzy w zupełnie innej roli.

HARMONOGRAM ZIMOWY
poniedziałek, 20 listopad 2017 10:18

W okresie zimowym trenujemy: 

PONIEDZIAŁEK: 17.30 - 18.30 SP4 Czarny Las ul. Tołstoja (jeżeli po 18.30 hala nie będzie zajmowana to trenujemy do 19.00)

CZWARTEK: 17:45 - 19.00 SP4 Czarny Las ul. Tołstoja 

PIĄTEK: 16:00 - 17.30 Nowy Bytom ul. Czarnoleśna - trening na dworze w zależności od pogody (przypominam o odpowiednim stroju: czapka, rękawiczki, komin, koszulka termo, spodnie termo, spodnie dresowe bądź spodenki, koszulka, bluza, ortalion)

O ewentualnych zmianach będę informowała na bieżąco, powyższy plan obowiązuje wstępnie do świąt. 

 

W hali bielszowickiej Zgody w sobotę odbył się turniej rocznika 2007 - był to pierwszy akt Ogólnopolskiego Turnieju Silesia Orlik Cup. Jutro w niedzielę rywalizować będą zespoły rocznika 2008 i młodszych. W Bielszowicach rywalizowało 10 zespołów a na parkiecie pojawiło się prawie 150 chłopców i dziewczynek. Rewelacją był zespół UKKS Sprint Katowice gdzie przy wsparcie dwóch chłopaków dziewczyny radziły sobie bardzo dobrze zdobywając trzecie miejsce. Imprezę wygrała chorzowska Józefka w finale pokonując MKS Żory. Nasz zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Ruda Śląska zajął IV miejsce, druga ekipa była VII.

Dodajmy, że turniej został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - po raz pierwszy w historii Stowarzyszenie SMS Ruda Śląska skutecznie aplikowało o środki, któe zostały przeznaczone na organizację turniejów.

W rozwinięciu komplet wyników , wyróżnień i nagród.

Sezon jesienny zakończony. 

Meczem w Chorzowie kończymy tegoroczne rozgrywki ligowe, niestety przegrywając dość wysoko i ponownie nie strzelając żadnych bramek.

Początek nie należał do najgorszych, to my przez pierwsze minuty zagrażamy bramce przeciwnika, niestety znów brakuje nam finalizacji. W kolejnych minutach tracimy kilka przypadkowych bramek i gra się posypała. 

Należy jednak pochwalić cały zespół za kilka składnych akcji i zaangażowanie. Wyróżnienie dla Olka, który rozegrał bardzo dobre zawody. 

To nie była łatwa runda, w szczególności na dużą rotację w składzie, godziny meczy i warunki atmosferyczne. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych zawodników i rodziców. Miejmy nadzieję że okres przygotowawczy do rundy wiosennej przepracujemy na najwyższych obrotach i przynajmniej zaczniemy strzelać bramki! :D 

Przed nami teraz turnieje halowe :) 

Skład: Lis, Rawicz-Grotowska, Kubela, Gnutek, Doleżych, Wesołowski, Paździor, Podmorański, Jagielski A., Jagielski S. 

 

HARMONOGRAM TYGODNIA

wtorek, 31 październik 2017 13:54

TRENINGI NA TEN TYDZIEŃ:

Wtorek: 18.15 Pogoń ul. Czarnoleśna

Piątek: 16.00 Pogoń ul. Czarnoleśna 

 

TP Jastrząb Bielszowice - SRS Gwiazda 12:2 (4:0)

wtorek, 31 październik 2017 13:43

Niestety nie udało nam się powtórzyć wyniku z ostatniego spotkania gdzie zremisowaliśmy z drużyną Jastrzębia 2:2. Tym razem przegrywamy i to dość wysoko. 

Na pewno na taki a nie inny wynik wpływ miała nieobecność kilku podstawowych zawodników. Szkoda, ale wyrazy uznania dla wszystkich walczących, którzy w bardzo kiepskich warunkach atmosferycznych zostawili serducho na boisku. 

W meczu zagrali: Lis, Kubela, Rawicz-Grotowska, Lach, Jagielski A., Jagielski S., Chmielewski, Doleżych, Gnutek. 

Przed nami jeszcze jeden mecz. Za tydzień mamy pauzę ze względu na wycofanie się drużyny Zantki. Kolejny mecz gramy 13 listopada w Chorzowie o godzinie 14.00 będzie zbiórka. 

INFORMACJE

piątek, 27 październik 2017 12:02

Przypominam, że ze względu na mecz na boisku przy ul. Czarnoleśnej dzisiejszy trening niestety się nie odbędzie. 

W poniedziałek gramy przedostatni mecz ligowy. Spotykamy się o godzinie 14.30 na boisku w Bielszowicach - orlik w Parku Strzelnica. Miejmy nadzieję, że szczęści w końcu do nas wróci i będziemy się cieszyć ze zdobycia 3 punktów :) 

Zabieramy legitymację, ochraniacze, stroje meczowe, wodę lub ciepłą herbatę jak będzie kiepska pogoda :) Do zobaczenia!

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN