Rocznik 2007

W przedostatniej kolejce ligi orlików, przegrywamy z drużyną UKSu 0:3. Wielka szkoda bo z przebiegu całego meczu, nasza drużyna miała równie dogodne sytuacje do zdobycia bramki co Ruch, a może nawet mieliśmy ich więcej...

Wiedzieliśmy, że drużyna z Chorzowa jest w naszym zasięgu. Już w pierwszym meczu mimo przegranej, to my lepiej wyglądaliśmy na boisku. Wczoraj było podobnie, od pierwszych minut atakowaliśmy bramkę przeciwników, ale niestety ta jak zaczarowana i piłka nie potrafiła odnaleźć drogi do siatki.

W drugiej połowie troszkę zeszło z nas powietrze, pierwsze minuty należały do gości, którzy w krótkim czasie zdobyli 3 bramki. Końcówka należała do nas przez 10 minut atakowaliśmy bramkę przeciwników trafiając albo w słupek albo w obrońcę który z linii bramkowej wybijał piłkę, mieliśmy również kilka efektownych kontr, ale nasz rasowy napastnik Daniel, niestety nie zdołał wykończyć dość klarownych sytuacji. Szkoda, ale pochwały za grę z głową podniesioną do góry, cieszy że potrafimy sobie stworzyć dogodną sytuację do zdobycia bramki, choć ze skutecznością mamy poważy problem.

Pochwały należą się całemu zespołowi, który walczył i pokazał charakter do gry. Mimo małej ilości zmian i ogromnego upału, każdy dał z siebie maxa! Na osobne wyróżnienie na pewno zasługuje Gosia, nasza wojowniczka :) oraz Kamil!

Skład: Lis, Chmielewski, Jagielski A., Grotowska, Gnutek, Doleżych, Dobroń, Paździor, Wesołowski

Przed nami jeszcze jeden mecz z Uranią. Mobilizujemy się na treningu, wygrywamy i utrzymamy 3 pozycje w tabeli! :)

HARMONOGRAM TYGODNIA
wtorek, 29 maj 2018 10:57

PONIEDZIAŁEK: mecz ligowy ze Śląskiem Świętochłowice

ŚRODA: trening godzina 18:00 Nowy Bytom ul. Czarnoleśna

PIĄTEK: trening godzina 19:00 Nowy Bytom ul. Czarnoleśna

Kolejne 3 punkty na naszym koncie !

Wysoka wygrana wydawałoby się może świadczyć o dobrej grze naszego zespołu to niestety, ale w tym meczu odnotowaliśmy najwięcej niedokładności. Gra w głównej mierze toczyła się na połowie przeciwników, ale zabrakło "ładu i składu", sporo niedokładnych podań, mało gry bez piłki i ogrom zmarnowanych sytuacji...

Humory oczywiście dopisywały, każdy chciał spędzić na boisku jak najwięcej czasu - pomimo tego że żar lał się z nieba, mamy nadzieję, że takie podejście będzie też w tych meczach gdzie wynik jest "na styku".

Niestety, ale ostatnio frekwencja na treningach nie powala, stąd bardzo słaba gra podczas meczy ligowych - w tym tygodniu ze względu na długi weekend już sporo osób zapowiedziało swoją nieobecność, bardzo proszę o mobilizację i utrzymanie tygodniowego rytmu pracy! :)

Bramki zdobyli:

Wesołowski x2, Doleżych x4, Chmielewski x4, Lis x1.

Skład:

Lis, Podmorański, Paździor, Wesołowski, Doleżych, Chmielewski, Rawicz-Grotowska, Jagielski A., Jagielski S., Dobroń.

Niestety nie udało nam się rewanżowe spotkanie z drużyną Ruchu Chorzów. Wiedzieliśmy, że mecz nie będzie łatwy i tylko nasza ambicja i zaangażowanie pozwoli nam cieszyć się z korzystnego wyniku.

W pierwszej połowie, chyba nikt nie spodziewał się że to nasza drużyna zdobędzie pierwszą bramkę, co więcej sytuacji do jej zdobycia było przynajmniej z sześć, ale niestety do siatki piłka wpada tylko raz. Było sporo niedokładności i nerwowości w naszej grze, ale przynajmniej walczyliśmy.

Druga połowa to bezradność naszej drużyny... stanęliśmy i przestaliśmy grać. Chyba nie potrafimy sobie poradzić ze stratą tylu bramek i tracimy chęć do gry. Nie może tak być! Gra się do samego końca! Wtedy wynik na pewno byłby inny.

Bramki strzelili: niezawodny Daniel Dobroń i najbardziej waleczna osoba w naszej drużynie czyli Gosia

Skład: Lis, Dobroń, Jagielski A., Jagielski S., Grotowska, Wesołowski, Paździor, Chmielewski, Podmorański, Gnutek.

wtorek, 22 maj 2018 09:11

PONIEDZIAŁEK: mecz z Ruchem S.A. zbiórka o 15:00 na Kresach w Chorzowie

ŚRODA: trening 17:30 Pogoń Nowy Bytom ul. Czarnoleśna

PIĄTEK: wyjazd do ENERGYLANDII - trening nie odbędzie się.

Meczem z Pogonią rozpoczęliśmy rundę rewanżową rozgrywek w lidze orlików. Niestety nie udało się powtórzyć wysokiego zwycięstwa z pierwszej kolejki ze względu na bardzo słabą skuteczność naszej drużyny. Po pierwszej połowie schodziliśmy bez bramki z naszej strony, co więcej przegrywając 0:1. Na szczęście w drugiej połowie udało się wstrzelić w bramkę gości i wychodzimy zwycięsko z tego pojedynku. Na pochwałę należy fakt, iż udało nam się skoncentrować w drugiej połowie i po kilku ładnych podaniach zakończyć akcję strzałem na bramkę. Może zbyt duża pewność siebie zgubiła nas tego dnia, pamiętajmy nigdy nie należy lekceważyć żadnego przeciwnika!

Dawid Chmielewski
Michał Doleżych
Aleksander Gnutek

Skład naszej drużyny: Lis, Jagielski A., Jagielski S., Gnutek, Doleżych, Chmielewski, Dobroń. Grotowska, Paździor, Wesołowski

Zaplanowany na 25 maja wyjazd naszych zawodników i zawodniczek do Parku Energylandia spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Cieszymy się z tego powodu ponieważ na wyjazd zgłosiło się... prawie 100 osób! Super, że chcecie Państwo z nami wspólnie spędzić na zabawie praktycznie cały dzień. Wyjazd zaplanowany został  na godzinę 8.30. Zbiórka 8.15 na dolnym parkingu w Halembie obok hali i Aqaudromu.