Rocznik 2009

W dzisiejszej kolejce Ligi Orlika nasze zespoły rywalizowały w grupie 3. z AKSem Mikołów, oraz w grupie 1. Orlikiem Ruda Śląska.

W grupie pierwszej nasza drużyna pokonała Orlik 9:4. Z kolei w grupie trzeciej wygraliśmy z AKSem 8:2.

Klub reprezentowali: Gisder, Kostorz, Kokoszka, Klein, Musialski, Wieczorek, Rogosz, Berus, Tuszy, Szeląg, Szolc, Grygonis, Salamon, Jagielski, Kopieniok, Smoła.

Nasze drużyny rywalizowały dzisiaj ze Stadionem Śląskim oraz z Orlikiem Ruda Śląska. W obu meczach odniosły dwa przekonujące zwycięstwa.

W grupie pierwszej pokonaliśmy  Stadion Śląski 7:2, w składzie: Gisder, Kokoszka, Grygonis, Musialski, Smoła, Rogosz, Salamon, Wieczorek, Szolc.

W grupie trzeciej pokonaliśmy Orlik Ruda Śląska 12:2, w składzie: Kostorz, Hiszpański, Kopieniok, Jagielski, Klein, Szeląg, Herwy, Tuszy, Berus.

Wyjazd do Energylandii!
niedziela, 05 maj 2019 20:03

Przypominamy o organizowanym wyjeździe do Energylandii! Termin 24.05 Calkowity koszt: dzieci 30zł, dorośli 109zł, dzieci, które nie są członkiem klubu 50zł Zapisy do 12.05 u trenerów i kierowników.

Rocznik 2009 - Bohater derbów

środa, 01 maj 2019 14:09

Zapraszamy do przeczytania wywiadu w którym zawodnik rocznika 2009 podsumowuje mecz z Grunwaldem.

Bartek jest zawodnikiem którego nieustępliwość często krzyżuje plany przeciwnikowi. Jego dużym atutem jest mocne uderzenie piłki.

Nazywam się Bartek Musialski. W barwach Gwiazdy gram od trzech miesięcy. Wcześniejszym moim klubem był Orlik Ruda Śląska. Wczoraj podczas meczu z Grunwaldem strzeliłem swoje dwie pierwsze bramki w meczu o punkty w barwach Gwiazdy. Byłem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Grałem na pozycji prawego obrońcy. Moim zdaniem zagraliśmy średnio, mało graliśmy podaniami ale udało się wygrać. Bardzo dobrze bronił nasz bramkarz Kamil Gisder. Dobrze zagrałem w pierwszej połowie, ale w drugiej było dużo lepiej. Muszę dużo trenować z moją nową drużyna żeby się zrozumieć i dopasować.

Kolejne spotkania już w przyszłym tygodniu...

Derbowe pojedynki pomiędzy Gwiazdą, a Grunwaldem zawsze należą do ciekawych. Nie inaczej było tym razem. Gwiazda zwyciężyła 2:0, jednak zdecydowanie widzieliśmy już lepsze mecze w wykonaniu naszych chłopaków... Na szczęście pomimo braku skuteczność naszej drużyny dwie bramki Bartka Musialskiego zapewniły 3 punkty dla Gwiazdy.

Klub reprezentowali:

Gisder, Musialski, Salamon, Szeląg, Wieczorek, Klein, Szolc, Kopieniok, Kokoszka, Grygonis, Smoła,

Wczoraj nasze zespoły Gwiazdy mierzyły się z Pogonią Ruda Śląska i GKS Katowice. Mecz w pierwszej grupie ligi Orlika zapowiadał się ciekawie. Pogoń w ostatnim czasie pokonała wysoko Wawel Wirek i Uranię Ruda Śląska, dlatego nasza drużyna podeszła do meczu bardzo zmobilizowana i skoncentrowana aby od początku realizować swoje założenia. Mecz z Pogonią wygrywamy 17:0. Brawa należą się również dla przeciwników, ponieważ schodząc na przerwę z wynikiem 12:0 nie przestali walczyć ciągle starając sie wybijajać w drugiej połowie nasza drużynę z rytmu meczowego. Brawa należą się również dla naszej obrony prowadzonej przez Błażeja Kokoszke. Drużynę reprezentowali: Brunon Kostorz, Bartek Grygonis, Błażej Kokoszka, Jakub Salamon, Mateusz Klain, Oskar Rogosz, Jakub Smoła, Adrian Wieczorek, Mateusz Tuszy Drugi mecz z GKS Katowice nie odbył się po naszej myśli. Trzeba pochwalić klasę naszego przeciwnika, który bardzo dobrze, szczególnie w drugiej połowie wykorzystał brak bramkarza w naszym zespole. Schodzimy na przerwę przegrywając 1:4. W rolę golkipera w tym dniu wcielił się Bartek Musialski, który kilkukrotnie popisał się dobrymi interwencjami. Druga część spotkania odbiła się na naszych chlopcach, podlamani wynikiem i brakiem sił, przegrywamy 1:12. Gratulujemy GKS-ie zwycięstwa. Drużynę Reprezentowali: Bartek Musialski, Aleks Hiszpański, Sebastian Jagielski, Bartek Majetny, Paweł Szelag, Artur Kopieniok, Paweł Szolc, Filip Berus

Badania lekarskie dla zainteresowanych

wtorek, 16 kwiecień 2019 09:29

Badania lekarskie dla zainteresowanych odbędą się 24 i 25 kwietnia tj. w przyszłą środę i czwartek w hali MOSiR w Halembie. Koszt badania wynosi 35,00 - badania przeprowadzi doktor Artur Domerecki. Początek o godz. 16.00

Przypominamy, że po zmianie przepisów nowe badania są ważne przez okres 12 miesięcy. Mogą je wykonywać także lekarze innych specjalizacji niż medycyna sportowa. Ze względu jednak na sygnały rodziców o potrzebie zorganizowania badania przez stowarzyszenie dajemy taką możliwość.

Przypominamy, że wszyscy zawodnicy uczestniczący w zajęciach treningowych oraz biorący udział w rozgrywkach muszą posiadać ważne badania lekarskie. Wyniki badań/książeczkę zdrowia sportowca należy przekazać trenerowi swojego rocznika.