Rocznik 2010

Rocznik 2010 - Udany rewanż
czwartek, 16 maj 2019 20:18

Zwycięstwo w dobrym stylu w Lidze Orlików.

Podczas 16 kolejki jako gospodarz podejmowaliśmy drużynę Podlesianki Katowice z którą w pierwszym meczu minimalnie przegraliśmy po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu 6-4. Do rewanżu przystąpiliśmy bez nominalnego bramkarza, a w roli tej na zmianę występowali chłopcy na co dzień grający w polu. Już w pierwszej minucie dobrą interwencją która pozwoliła nam przeprowadzić zabójczy kontratak popisał się Szymon Jędrzejczak. W raz z pierwszą bramka nasza przewaga rosła i kontrolowaliśmy to spotkanie do samego końca stwarzając sobie kolejne dogodne sytuacje do zdobycia bramki, a nasza gra cieszyła oko. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 15-2. Mimo wysokiego zwycięstwa czeka nas w dalszym ciągu praca nad koncentracją oraz finalizacją akcji.

Wystąpiliśmy w składzie: Baranowicz, Piperek, Robełek, Przyłóg, Janus, Gaczyński, Zieliński, Litwiński, Łuszczek, Jędrzejczak.

Rocznik 2010 - Minimalna porażka
czwartek, 09 maj 2019 21:26

Mecz walki w środku pola na korzyść Katowiczan.

Podbudowani ostatnim sukcesem wybraliśmy się na mecz do Katowic gdzie w lidze 2009 czekał na nas miejscowy Rozwój. Początek spotkania był obiecujący i mimo malutkiego boiska stwarzaliśmy sobie dogodne sytuacje w których brakowało tylko ostatniego podania. Bramka dająca nam prowadzenie i zmiany w szeregach naszego zespołu wprowadziły chaos, który wykorzystali młodzi zawodnicy drużyny przeciwnej co raz śmielej atakując naszą bramkę i przez kolejne minuty zostaliśmy zamknięci na własnej połowie. Pod koniec pierwszej połowy odzyskaliśmy inicjatywę ale wynik nie uległ zmianie i na przerwę schodziliśmy z niekorzystnym wynikiem 2-1.Początek drugiej połowy rozpoczęliśmy od groźnych ataków których autorem był aktywny tego dnia Bartłomiej Gaczyński. Również w szeregach obronnych z bardzo dobrej strony spisywał się Dawid Piperek. Reszta spotkania to walka w środku pola i wymiana ataków przez obie drużyny których więcej wykorzystała drużyna Rozwoju Katowice. Przeciwnicy byli skuteczniejsi i dlatego zasłużenie 3 punkty zostały w Katowicach. Rozwój Katowice 5-4 SR-S Gwiazda Ruda Śląska.
Kolejne bardzo dobre doświadczenie dla naszych zawodników którzy na pewno odczuwają zmęczenie intensywnego okresu który jest za nami co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Już w piątek kolejna kolejka ligi MOSiR w której przeciwnikiem będzie Urania Ruda Śląska oraz w niedzielę w ramach ligi Żaków zagramy ze Śląskiem Świętochłowice

Rocznik 2010 - Wisła Cup 2019
wtorek, 07 maj 2019 21:30

Rocznik 2010 niepokonany podczas turnieju Małych Mistrzów.

Turniej majówkowy w Wiśle w którym rywalizowało 15 drużyn rozpoczęliśmy w piątek. Zaraz po podróży udaliśmy się na spacer by zwiedzić okolicę, zobaczyć boisko oraz rynek gdzie zjedliśmy mały obiad bo po powrocie do hotelu czekała na nas kolacja po której wszyscy mieli czas wolny. W tym czasie gdy rodzice wspólnie spędzali czas dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji m.in: bilard, piłkarzyki, ping pong czy też gry planszowe. Kreatywność niektórych pozwoliła również na stworzenie mini boiska. Dzień zakończyliśmy szybkim turniejem w FiFE 19

Rocznik 2010 - Intensywny piątek

sobota, 27 kwiecień 2019 14:30

Po przerwie wielkanocnej wracamy do ciężkiej pracy.

O 15:45 rozegraliśmy III kolejkę ligi Żaków starszych. Na świetnie przygotowanej naturalnej murawie ugościł nas zespół Orła Mokre. Mecze z tą drużyną mimo że zawsze były zwycięskie to należały do tych zaciętych i ciekawych w których nasi zawodnicy musieli zostawić dużo zdrowia. Tak było i tym razem z tym że z każdą kolejną minutą nasza gra wyglądała co raz lepiej i nasza przewaga rosła. Dobra gra naszego zespołu wpadła w oko również innym trenerom przebywającym w tym czasie na obiekcie, a ozdobą meczu były bardzo dobre akcje oraz bramki m.in. Kamila Baranowicza czy też Bartłomieja Klisowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 4-16.

Część zawodników udała się prosto na drugi mecz gdzie punktualnie o 17:30 w I kolejce ligi MOSiR podejmowaliśmy Slavię Ruda Śląska.  W tym spotkaniu dominowaliśmy przez całe 40 minut dając rywalowi zaledwie kilka okazji do zdobycia bramki na posterunku której stał Dawid Gąsior. Również w tym spotkaniu padło kilka ładnych goli jednego z nich po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzeniem z woleja zdobył Dawid Piperek. Mecz w Nowym Bytomiu zakończył się wynikiem 15-1.

We wtorek drugi raz pod rząd zmierzyliśmy się z drużyną Kamionki Mikołów, tyle że w roczniki 2009. Po drobnych problemach z dokładnością podań na początku i szybko straconej bramce po rzucie karnym, chłopcy ostro wzięli się do pracy. Momentami nasza gra wyglądała bardzo dobrze: pressing, agresja, doskakiwanie do przeciwnika powodowały zamieszanie i stratę piłek przez rywali. Długimi fragmentami zamykaliśmy Mikołów na ich połowie. Pojawiły się jednak problemy z ostatnim podaniem i wykańczanie akcji, zwłaszcza brakowało strzałów spoza pola karnego.

Rocznik 2010 - Wysoka wygrana

sobota, 13 kwiecień 2019 08:31

Poprawa stylu gry w drugiej kolejce ligi Żaków.

Do drugiej kolejki Żaków starszych przystąpiliśmy mocno zmotywowani po ostatniej wpadce. Cieszy postawa chłopaków którzy po szybko straconej bramce ruszyli do ataku i szybko wyszliśmy na prowadzenie. Całe spotkanie zostało zdominowane przez naszą drużynę i mimo że drużyna Kamionki Mikołów starała się grać agresywnie stwarzaliśmy sobie kolejne sytuacje po ciekawych i przemyślanych akcjach zespołowych. W dniu dzisiejszym było widać zaangażowanie, walkę i przede wszystkim zabawę oraz uśmiech na twarzy czego ostatnio mocno brakowało. A to wszystko przełożyło się na wysoką aktywność na boisku i w przyszłym tygodniu będziemy dalej ciężko pracować. Już we wtorek spotkamy się po raz drugi z drużyną Kamionki Mikołów tym razem w lidze Orlików Młodszych.

Gwiazda Ruda Śląska 25 - 5 Kamionka Mikołów.

Rocznik 2010 - Lekcja

wtorek, 09 kwiecień 2019 19:11

W Parku Pszczelnik zespół Gwiazdy rocznika 2010 zagrał z liderem grupy rocznika 2009 Jednością Siemianowice. Podobnie jak w pierwszej rundzie tak i w drugiej lider rozgromił nasz zespół. Siła fizyczna , szybkość i dobra gra dzisiaj dominowały na boisku. Szkoda, że nasz zespół już przed meczem ''przegrał'' to spotkanie. Zabrakło walki i ... biegania. Przegrywamy 1-20. Co ciekawe nasz zespół rocznika 2010 w grupie IV nadal utrzymuje trzecią pozycję w tabeli i to jest cel na ten sezon. Dzisiaj na wyróżnienie zasłużyli Kamil Fojcik i Kamil Przyłóg. W kolejnym meczu walczymy o trzy punkty!