Rocznik 2010

Nasza drużyna rocznika 2010 w weekend przebywała na trzydniowym turnieju w Krakowie. W piątek zawodnicy mieli czas dla siebie w hotelu. Po kolacji wspólnie z innymi drużynami oglądali bajkę, a następnie już w swoich pokojach grali w grę integracyjną. Gdy trwał seans trenerzy wzięli udział w losowaniu grup. Rozlosowani zostaliśmy do grupy B, w której rywalizowaliśmy z zespołami: KS Zakopane (zwycięzca turnieju), Gdovia Gdów, AP Proszowianka, Syrenka Soccer Scholl Poland i Borek Kraków. W sobotę rano po śniadaniu nasi zawodnicy udali się na Krakowski Rynek skąd później pojechaliśmy na halę w której odbywał się pierwszy dzień turnieju. Spacer po Krakowie może nie był najlepszym pomysłem ze względu na panujący smog o którym w ostatnich czasach mówi dużo.

Poznajmy się
sobota, 10 listopad 2018 08:28

Kolejnym bohaterem naszego cyklu jest zawodnik zespołu rocznika 2010 -  prezentujemy Bartka Klisowskiego który jest już z nami od 3 lat.

Nasz lewonożny obrońca występujący z numerem 16. Klisu nigdy nie odstawia nogi, a czasem pokusi się również o uderzenie z dystansu niczym jego portugalski idol.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu

środa, 24 październik 2018 20:57

Dzisiaj w cyklu "Poznajmy się" prezentujemy zawodnika rocznika 2010

Kamil Przyłóg który dla was wszystkich specjalnie posprzątał swój pokój!!!

Jest jedną z naszych najjaśniejszych gwiazd. Bardzo dobrze radzi sobie zarówno w defensywie jak i ofensywie. Kamil występuje z numerem 6

Zapraszamy do oglądania

Rocznik 2010 - Zasłużona wygrana

środa, 24 październik 2018 20:49

Dobra postawa wszystkich zawodników i zasłużona wygrana.

Mimo ciężkich warunków pogodowych oglądaliśmy bardzo ciekawe spotkanie. Do Rudy Śląskiej przyjechała drużyna Sparty Katowice, która do tej pory rozegrała 4 spotkania w ktorych zdobyła 6 pkt. Warunki fizyczne rok starszych zawodników drużyny gości w pierwszych minutach spotkania sprawiły problemy oraz bojaźń u naszych zawodników ale szybko zdobyta bramka Grzegorza Janusa dodała otuchy naszym "gwiazdeczką". Hat tricka ustrzelił nasz kapitan , a dwie bramki dołożył Dawid Piperek ale to cały zespół rozegrał dzisiaj bardzo dobre spotkanie z ciężkim przeciwnikiem. Szóstym golem dla naszego zespołu była bramka samobójcza. Sparta od samego początku grała pressingiem z czym sobie dobrze radziliśmy grając na dwa kontakty. Dobre sporkanie w obronie rozegrał Kamil Baranowicz oraz Kamil Przyłóg. Ostatecznie zasłużenie wygraliśmy 6:3. Brawo drużyna!

Rocznik 2010 - Ostatnia jesienna kolejka

wtorek, 23 październik 2018 09:22

Dwa zwycięstwa oraz remis na pożegnanie ligi Żaków.

W tym roku kalendarzowym żegnamy się z ligą Żaków. W ostatniej kolejce byliśmy gospodarzem turnieju w którym gościliśmy drużyny: Stadion Śląski, AKS Mikołów oraz Orzeł Mokre. W chłodną ale słoneczną niedziele mieliśmy do dyspozycji szeroką kadrę i każdy z zawodników miał swoje przysłowiowe pięć minut na boisku. Pierwsze minuty wszystkich spotkań przestaliśmy na boisku oddając inicjatywę przeciwnikowi ale wraz z upływem minut nasza przewaga rosła i stwarzaliśmy sobie sytuacje za sytuacją. Byliśmy świadkami również kilku ładnych bramek z dystansu a najładniejszą zdobył Grzegorz Janus, który w ostatnim meczu trafił do bramki przeciwnika aż 5 bramek. Liga zakończona teraz zaczynamy przygotowania do zbliżającego się turnieju smoka w Krakowie który odbędzie się od 9 do 11 listopada.

Rocznik 2010 - Mecz walki

czwartek, 18 październik 2018 20:31

"Niewykorzystane sytuacje się mszczą" tak można nazwać tą kolejkę ligi Orlików Młodszych.

We wtorek rywalizowaliśmy z Podlesianką Katowice. Był to dla naszych młodych "gwiazd" udany mecz mimo niekorzystnego wyniku. W pierwszej połowie spotkania toczył się wyrównany pojedynek w którym było mnóstwo walki. Dzielnie walcząc zdołaliśmy stworzyć sobie dwie dogodne sytuacje w tej odsłonie meczu ale to przeciwnik po świetnej akcji zespołowej na przerwę schodził z jednobramkową przewagą. Tuż po zmianie stron ruszyliśmy do ataku i już w drugiej akcji licznie zebrani kibice zobaczyli gola Bartłomieja Gaczyńskiego, który był kopią bramki zdobytej przez katowiczan. Kilka minut później wyszliśmy na prowadzenie i mogliśmy pokusić się o podwyższenie wyniku niestety nasza stu procentowa sytuacja zamienia się w bramkę dla przeciwnika. Przy wyniku remisowym bramkarz gospodarzy trzykrotnie daruje nam świąteczny prezent podając do naszego zawodnika niestety nie zamieniamy tych sytuacji na bramkę. Znane wszystkim komentatorskie stwierdzenie: "niewykorzystane sytuacje się mszczą" sprawdziło się tego dnia po raz drugi i ostatni z prezentów który otrzymaliśmy zamiast znaleźć się w siatce gospodarzy znajduje się w naszej bramce. Nie udało się odskoczyć przeciwnikowi a były ku temu znakomite okazje za to przeciwnik był bezlitośnie skuteczny i dlatego zasłużenie wygrał to spotkanie. Mimo porażki i kilku prostych błędów rozegraliśmy nasze najlepsze spotkanie do tej pory. Nie zabrakło walki, składnych akcji zespołowych oraz akcji indywidualnych. Tak walczących i grających chłopaków chcemy oglądać zawsze nie ważne kto jest przeciwnikiem.

Dobry mecz...

wtorek, 16 październik 2018 19:52

Dobry mecz.

W dniu dzisiejszym rywalizowaliśmy z Podlesianką Katowice. Był to dla naszych młodych "gwiazd" udany mecz mimo niekorzystnego wyniku. W pierwszej połowie spotkania toczyła się wyrównany pojedynek w którym było mnóstwo walki. Dzielnie walcząc zdołaliśmy stworzyć sobie dwie dogodne sytuacje w tej odsłonie meczu ale to przeciwnik po świetnej akcji zespołowej na przerwę schodził z jednobramkową przewagą. Tuż po zmianie stron ruszyliśmy do ataku i już w drugiej akcji licznie zebrani kibice zobaczyli gola Bartłomieja Gaczyńskiego, który był kopią bramki zdobytej przez katowiczan. Kilka minut później wyszliśmy na prowadzenie i mogliśmy pokusić się o podwyższenie wyniku niestety nasza stu procentowa sytuacja zamienia się w bramkę dla przeciwnika. Przy wyniku remisowym bramkarz gospodarzy trzykrotnie daruje nam świąteczny prezent podając do naszego zawodnika niestety nie zamieniamy tych sytuacji na bramkę. Znane wszystkim komentatorskie stwierdzenie: "niewykorzystane sytuacje się mszczą" sprawdziło się tego dnia po raz drugi i ostatni z prezentów które otrzymaliśmy zamiast znaleźć się w siatce gospodarzy znajduje się w naszej bramce. Nie udało się odskoczyć przeciwnikowi a były ku temu znakomite okazje za to przeciwnik był bezlitośnie skuteczny i dlatego zasłużenie wygrał to spotkanie. Mimo porażki i kilku prostych błędów rozegraliśmy nasze najlepsze spotkanie do tej pory. Nie zabrakło walki, składnych akcji zespołowych oraz akcji indywidualnych. Tak walczących i grających chłopaków chcemy oglądać zawsze nie ważne kto jest przeciwnikiem. Zagrali: Schiwon, Gąsior - Janus, Gaczyński, Piperek, Baranowicz, Jędrzejczak, Fojcik, Kopel, Przyłóg.

SR-S Gwiazda RUda Śląska 4:6 Podlesianka Katowice

0:1 Podlesianka Katowice
1:1 Gaczyński (Piperek)
2:1 Janus (Piperek)
2:2 Podlesianka Katowice
2:3 Podlesianka Katowice
2:4 Podlesianka Katowice
3:4 Piperek (Janus)