Rocznik 2010

Udany turniej z okazji Dnia Niepodległości...
poniedziałek, 13 listopad 2017 20:19

W niedzielę 12 listopada w Halembie odbył się turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Niepodległości dzieci rocznika 2010 i młodszych. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, w tym dwa zespoły Gwiazdy ,,Niebieska" i ,,Żółta". Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B.  Każda drużyna rozegrała po cztery spotkania i nie była prowadzona klasyfikacja punktowa mimo to na boisku nie brakowało zaangażowania, woli walki i pięknych bramek. Obie nasze drużyny spisały się bardzo dobrze wygrywając w grupach wszystkie swoje spotkania. Ze względu że oba zespoły zajęły najwyższe miejsce w swojej grupie i miał się odbyć pojedynek niebiescy kontra żółci organizator i trenerzy postanowili zmienić założoną wcześniej fazę finałową i rozegrać mecz dodatkowy z drużną z która jeszcze nie rywalizowaliśmy w tym dniu.

Wystąpiliśmy w składach:

Gwiazda Ruda Śląska - niebieska:
Gąsior, Przyłóg, Piperek, Robełek, Kopel, Łuszczek, Baranowicz, Hemlecki, Pyclik, Lasek, Jaśniok.

Gwiazda Ruda Śląska - żółta:
Sojda, Janus, Gaczyński, Jasiczek, Józefiok, Fojcik, Perdyła, Miler, Klisowski, Bojanek, Kowalski.


GRUPA A
- Gwiazda Ruda Śląska - niebieska
- TP Jastrząb Bielszowice
- GSF Gliwice
- UKS Kuźnica Katowice

Wyniki spotkań:

SR-S Gwiazda Ruda Śląska 1:0 TP Jastrząb Bielszowice
1:0 - Bramka: Przyłóg, Asysta Robełek.

SR-S Gwiazda Ruda Śląska 3:2 GSF Gliwice
0:1 - Bramka: GSF Gliwice,
1:1 - Bramka: Przyłóg,
2:1 - Bramka: Kopel, Asysta Robełek, 
2:2 - Bramka: GSF Gliwice,
3:2 - Bramka: Piperek, Asysta Robełek.

SR-S Gwiazda Ruda Śląska 2:1 Kuźnica Katowice
1:0 - Bramka: Piperek, 
2:0 - Bramka: Robełek, 
2:1 - Bramka: samobójcza.

Mecz dodatkowy:

SR-S Gwiazda Ruda Śląska 0:1 Akademia Piłkarska 21
0:1 - Bramka AP 21


GRUPA B
- Gwiazda Ruda Śląska - żółta
- Orlik Ruda Śląska
- Millenium Gliwice
- Akademia Piłkarska 21

Wyniki spotkań:

SR-S Gwiazda Ruda Śląska 3:0 Orlik Ruda Śląska
1:0 - Bramka: Janus, 
2:0 - Bramka: Gaczyński, Asysta: Janus, 
3:0 - Bramka: Józefiok, Asysta Gaczyński. 

SR-S Gwiazda Ruda Śląska 5:0 Millenium Gliwice
1:0 - Bramka: Janus, Asysta: Józefiok, 
2:0 - Bramka: Janus, Asysta: Klisowski, 
3:0 - Bramka: Klisowski, Asysta: Jasiczek, 
4:0 - Bramka: Klisowski, 
5:0 - Bramka: Józefiok, Asysta: Fojcik. 

SR-S Gwiazda Ruda Śląska 2:1 Akademia Piłkarska 21
0:1 - Bramka: AP 21, 
1:1 - Bramka: Józefiok, Asysta Janus, 
2:1 - Bramka: Fojcik, Asysta Gaczyński. 

Mecz dodatkowy:

SR-S Gwiazda Ruda Śląska 2:2 TP Jastrząb Bielszowice
0:1 - Bramka: TP Jastrząb, 
0:2 - Bramka: TP Jastrząb, 
1:2 - Bramka: Gaczyński, Asysta Janus, 
2:2 - Bramka: Józefiok. 

Wszystkie drużyny otrzymały takie same puchary i dyplomy za udział w turnieju, każdy z uczestników otrzymał medal oraz został wybrany najlepszy zawodnik w każdej z drużyn.
Gwiazda Ruda Śląska - niebieska: Kamil Przyłóg,
Gwiazda Ruda Śląska - żółta: Piotr Józefiok, 

Wszystkim dzieciom gratulujemy. "Swój turniej" z tym że poza boiskiem rozgrywali rodzice, którzy w tym co robią dla swoich małych "gwiazd" są nie do pokonania. W imieniu organizatorów, trenerów, wszystkich rodziców, a przede wszystkim dzieci serdecznie dziękujemy wam wszystkim zaangażowanym w stworzenie przepysznego bufetu oraz niesamowitej loterii. W "turnieju pod trybunami" wyróżnieni zostali: Karinie Przyłóg, Monice Lasek i Łukaszowi Klisowskiemu. Jeszcze raz dziękujemy!

Rocznik 2010 - Dzień Niepodległości na sportowo
poniedziałek, 13 listopad 2017 18:29

W hali MOSiR w Halembie odbył się turniej z okazji Dnia Niepodległości. W imprezie wzięło udział 8 zespołów rocznika 2010. Drużyny w I fazie turnieju rywalizowały w grupach a w II części każdy z uczestników rozegrał swój mecz finałowy. W niedzielnych naszych zmaganiach nie była prowadzona klasyfikacja punktowa. Każdy z uczestników rozegrał identyczną liczbę spotkań – ważna była zabawa i fajne akcje! Zresztą docenili to chyba także rodzice i kibice, których blisko 300 obserwowało zmagania młodych piłkarzy

Uczestnicy opuszczali rudzką halę w dobrych humorach z medalami, statuetkami, pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Warto wspomnieć, że organizację turnieju wsparły – Centrum Dystrybucyjne Kaufland, które prowadziło akcję rekrutacyjną podczas turnieju, Bank Zachodni WBK promujący swoje najnowsze produkty bankowe , koncern Tauron, który przekazał nagrody na loterię oraz oczywiście rodzice, którzy zapewnili m.in. obsługę gastronomiczno – organizacyjną turnieju.

Wszystkim za pomoc serdecznie dziękujemy.

Turniej był dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląska w ramach cyklu Puchar Śląska w piłce nożnej

Sparing na plus...
piątek, 10 listopad 2017 19:04

Sparing przeciwko Jastrzębiowi Bielszowice był bardzo dobrą jednostką treningową gdzie mogliśmy się "oswoić" z halą przed niedzielnym turniejem. Był to dopiero drugi kontakt z tą halą chłopaków i można było zauważyć że wraz z kolejnymi minutami spędzonymi na boisku przyzwyczajaliśmy się do zmiany nawierzchni. Na początku spotkania mimo wielu stwarzanych sytuacji mieliśmy dużo kłopotów z opanowaniem piłki dlatego też je marnowaliśmy i na boisku długo utrzymywał się wynik 1:1. Z biegiem czasu młodzi piłkarze przyzwyczaili się do tego jak reaguje piłka na hali i najpierw bo ładnie rozegranych akcjach dwa razy trafia Bartek Gaczyński, a następnie szybkie dwa gole strzela Grzesiu Janus. W naszej bramce bardzo dobre spotkanie rozegrał Piotrek Sojda oraz Dawid Gąsior, którzy nie mieli wielu okazji do pokazania się ale gdy przeciwnicy zdołali wyprowadzić kontratak wtedy bardzo dobrze interweniowali. Obaj zachowali czyste konto. Pod koniec spotkania drużynie z Jastrzębia po kontrataku udało się zdobyć drugą bramkę i mieliśmy 6:2. Gdy wszyscy zgromadzeni byli pewni że się już nic nie wydarzy na kilkanaście sekund przed końcem niezawodny tego dnia Bartek Gaczyński zdobył swoją czwartą bramkę, a siódmą naszego zespołu. Sparing zakończył się wynikiem 7:2. 

SR-S Gwiazda Ruda Śląska 7:2 Jastrząb Bielszowice

1:0 - Bramka: Jozefiok, Asysta: Piperek,
1:1 - Bramka: Jastrząb Bielszowice,
2:1 - Bramka: Gaczynski,
3:1 - Bramka: Gaczynski, Asysta: Janus,
4:1 - Bramka: Janus, Asysta: Piperek,
5:1 - Bramka: Janus, Asysta: Robelek,
6:1 - Bramka: Gaczynski, Asysta: Kopel,
6:2 - Bramka: Jastrząb Bielszowice,
7:2 - Bramka: Gaczynski, Asysta: Przylog.

Zbiórka dzieci na turniej o godzinie 7:30. Rodziców organizujących sklepik proszę o dogadanie się między sobą. Prosimy również o pomoc Prezesowi w rozłożeniu stanowisk.

 

Sparing z Jastrzębiem...

środa, 08 listopad 2017 19:04

W czwartek zamiast tradycyjnego treningu, dzieci rozegrają sparing z rówieśnikami z Bielszowic. Będzie to trzecia styczność z parkietem dzieciaków dlatego jest to okazja do sprawdzenia się oraz przyzwyczajenia do hali przed niedzielnym turniejem Niepodległościowym organizowanym przez nasze Stowarzyszenie. Zbiórka o godzinie 16:55 hali sportowej MOSiR w Rudzie Śląskiej przy ul. Kłodnickiej 85, natomiast początek meczu z Jastrzębiem o godzinie 17:15.

Przypomnienie dla rodziców o pomocy w organizacji turnieju oraz przynoszeniu fantów na loterię.

 

12 listopada w hali MOSiR w Halembie odbędzie się turniej piłki nożnej dzieci z okazji Dnia Niepodległości. W imprezie wystąpią zespołu rocznika 2010 i młodsi. W I części imprezy odbędzie się rywalizacja w grupach a następnie każdy z zespołów rozegra jeszcze jedno spotkanie finałowe -  w turnieju nie będzie jednak prowadzone klasyfikacja punktowa. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają pamiątkowe medale, okolicznościowe puchary trafią do rąk zespołów a najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużynach otrzymają pamiątkowe statuetki. Nie zabraknie także niespodzianek oraz bufetu i loterii dla uczestników turnieju oraz kibiców.

W pierwszych spotkaniach zagrają:

Godz. 8.00 Gwiazda Ruda Śląska (niebieska) - TP Jastrząb Bielszowice

Godz. 8.20 Orlik Ruda Śląska - Gwiazda Ruda Śląska (żółta)

Godz. 8.40 GSF Gliwice - UKS Kuźnica Katowice

Godz. 9.00 Milenium Gliwice - Akademia Piłkarska 21 Kraków - filia Łąka

Turniej został dofinansowany przez Zarząd Województwa Śląskiego

Warto dodać, że dla dorosłych przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje - otóż podczas trwania turnieju czynne będzie stoisko informacyjne w ramach akcji rekrutacyjnej prowadzonej przez Centrum Dystrybucyjne Gliwice - Magazyn firmy Kaufland. Zainteresowani będą mogli poznać warunki zatrudnienia się w tym przedsiębiorstwie.

Dodatkowo swoje stanowisko będzie także miał Bank Zachodni WBK oddział w Rudzie Śląskiej, który promować będzie m.in. nowy produkt - Konto Jakie Chcę

Zapraszamy w niedzielę do hali w Halembie!

 

 

Zespół Gwiazdy rocznika 2010 w kategorii U8 wygrał rywalizację na szczeblu powiatu i awans do finału wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarku. We wtorek zespoły rywalizowały  w kilku kategoriach wiekowych na obiekcie Naprzodu Lipiny. Gwiazda I pokonała reprezentację SP nr 2 10-1 oraz Gwiazdę II 4-1. W eliminacjach drugie miejsce zajął drugi zespół Gwiazdy dodatkowo remisując z SP nr 2 3-3. Nasi zawodnicy w przyszłym roku zagrają z mistrzami innych powiatów o Mistrzostwo Śląska.

Był to debiut naszej drużyny w tych rozgrywkach.

Warto dodać, że w swoje kategorii wiekowej także pierwsze dwa miejsca wywalczyły zespoły Szkoły Mistrzostwa Sportowego rocznika 2007/2008, które także zagrają w finałach w swojej kategorii wiekowej.

 

Rocznik 2010 - Przenosimy się na halę...

piątek, 03 listopad 2017 13:45

W czwartek odbył się ostatni trening na dworze. Wraz z początkiem nowego tygodnia przenosimy się na halę. Wszystkich rodziców prosimy aby pamiętać o odpowiednim obuwiu sportowym. W okresie zimowym puki co będziemy trenować w następujące dni:

Wtorek:
od godziny 16:00 do godziny 17:30,
hala sportowa, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Lompy,
Adres: Tołstoja 1, 41-709 Ruda Śląska

Czwartek:
od godziny 17:30 do godziny 19:00,
hala sportowa MOSiR,
Adres: Kłodnicka 85, 41-706 Ruda Śląska

Zakończyła się również liga Żaków oraz liga MOSiR dlatego w miarę możliwości dodatkowymi jednostkami treningowymi będą sparingi oraz turnieje halowe o których będziemy informować na bieżąco.
Najbliższy sparing już w czwartek w ramach treningu, natomiast turniej którego jesteśmy organizatorami w niedzielę 12 listopada.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN