Rocznik 2010

Rocznik 2010 - Dwa zwycięstwa
sobota, 14 wrzesień 2019 21:47

W pierwszym meczu podejmowaliśmy jako gospodarz Pogoń Ruda Śląska. Już w 15 sekundzie meczu wyszliśmy na prowadzenie i do samego końca spotkania kontrowaliśmy sytuację na boisku stwarzając sobie kolejne sytuacje na strzelenie bramki. Zarówno w tym meczu jak i w meczu drugiej drużyny brakowało świeżości co przełożyło się na wolniejsze podejmowanie decyzji, niedokładności oraz zabrakło szybkości u naszych zawodników. Mimo to w obu spotkaniach zobaczyliśmy kilka ładnie rozegranych akcji na dobrym tempie, a niektóre z nich zakończyły się golem dla naszej drużyny. 

W drugim meczu w Siemianowiach Śląskich początek nie był najgorszy lecz bramka zdobyta na 2-5 rozluźniła nasze młode gwiazdy co wykorzystali zawodnicy MKS SIemianowiczanki. Zabawa z tyłu dwukrotnie skończyła się utratą bramki. Tym samym do ostatniego gwizdka sędziego musieliśmy walczyć o korzystny wynik co nie było łatwe ponieważ tego dnia z bardzo dobrej strony zaprezentował się zarówno bramkarz rywali jak i Dawid Gąsior. Był to mecz walki z wymagającym przeciwnikiem w którym mimo widocznego zmęczenia dobrze sobie poradziliśmy i trzy punkty zabraliśmy do Rudy Śląskiej.

SR-S Gwiazda 16-5 Pogoń Ruda Śląska

MKS Siemianowiczanka  6-7 SR-S Gwiazda

Będziemy jak Ajax
wtorek, 25 czerwiec 2019 20:26

Miło nam poinformować, że swoją wiedzą poszerza także inny trener Gwiazdy - Wojciech Działach.

Nasz trener rocznika 2010 i 2013 jest uczestnikiem certyfikowanego oficjalnego Stażu trenerskiego Ajax Camp 2019. Kurs jest zorganizowany w Krakowie przez Ajax Amsterdam Academy. Trwające tydzień seminarium dla 24 trenerów z całej Polski pozwoli poznać budowę, strukturę i organizację Akademii oraz jej oryginalne i niepowtarzalne fundamenty rozwoju w kategoriach wiekowych u8-u12, u13-u15 oraz u16-u18.

Głównym Trenerem/ Edukatorem podczas Campu Ajax w Krakowie jest Sonny Silooy - Ponad 250 występów w I drużynie AFC Ajax oraz reprezentant swojego kraju.
Z Ajaxem na swoim koncie ma m.in:
➡️ 6 Mistrzostw Holandii
➡️ Puchar Holandii
➡️ Wygraną w Lidze Mistrzów

Śląski Związek Piłki Nożnej wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Stadionem Śląskim zapraszają w sobotę 29 czerwca do wspólnej zabawy w "Kotle czarownic":

Już od godzin porannych na obiekcie odbędą się finałowe turnieje Ligi Żaków. W turniejach zagrają zespoły Gwiazdy rocznika 2010 i 2011.

Zapraszamy do udział w 2 Pikniku Piłkarskim na Stadionie Śląskim!

 

Rocznik 2010 - Mistrzowie Cider Cup 2019!

poniedziałek, 17 czerwiec 2019 09:20

Zasłużone zwycięstwo w turnieju o puchar Burmistrza miasta Radzionków. 

Bardzo dobra organizacja oraz wysoki poziom sportowy w Radzionkowie. W silnie obsadzonym turnieju wzięło udział 16 zespołów m.in ROW Rybnik, Moda Gieksa, Ruch Radzionków, Gwarek Tarnowskie Góry oraz Gwarek Zabrze.
W pierwszej części turnieju znaleźliśmy się w jednej grupie z zespołami: Gwarek Tarnowskie Góry, Akademia Jaworzno oraz Sokół Orzech. Wzmagania w grupie drugiej kończymy z kompletem punktów i wraz z Akademią Jaworzno przyszło nam rywalizować dalej w Lidze Mistrzów gr. A.
W drugiej fazie rozegraliśmy dwa spotkania z najlepszymi drużynami z grupy pierwszej czyli Młodą Gieksą oraz Ruchem Radzionków, a wynik trzeciego został przepisany tym samym po kolejnych dwóch zwycięstwach meldujemy się w wielkim finale gdzie czekała na nas Drama Zbrosławice.
W całym turnieju rozegraliśmy sześć spotkań w których zdobyliśmy komplet zwycięstw z bilansem bramowym 32-10. Cieszy bardzo dobra postawa wszystkich zawodników od pierwszego do ostatniego meczu i mimo różnych warunków pogodowych w każdym momencie na boisku graliśmy swoją piłkę tym samym prezentując bardzo wysoki poziom, którego pod wrażeniem były również inne zespoły. Bez dwóch zdań zasłużenie nasi młodzi piłkarze wznieśli puchar za zajęte I miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników a przede wszystkim dla całej drużyny której częścią są również najwierniejsi kibice w której było widać kolektyw zarówno na boisku jak i poza nim.

Wystąpiliśmy w składzie: Gąsior Dawid, Robełek Szymon, Kopel Przemysław, Gaczyński Bartłomiej, Janus Grzegorz, Jędrzejczak Szymon, Zieliński Szymon, Przyłóg Kamil, Piperek Dawid. Trener: Działach Wojciech.

Wyniki spotkań:

Grupa 2:
SR-S Gwiazda 8-0 Gwarek Tarnowskie Góry
SR-S Gwiazda 3-2 Akademia Jaworzno
SR-S Gwiazda 6-1 Sokół Orzech

Liga Mistrzów gr. A:
SR-S Gwiazda 7-2 Ruch Radzionków
SR-S Gwiazda 4-1 Młoda Gieksa

Wielki finał:
SR-S Gwiazda 4-3 Drama Zbrosławice

 

Rocznik 2010 - Nabór uzupełniający

sobota, 15 czerwiec 2019 10:39

Zapraszamy na zajęcia naszej szkółki piłkarskiej. Przypominamy, że prowadzimy nabór do wszystkich grup od rocznika 2009 do rocznika 2014!

Aktualnie zachęcamy do skorzystania z zaproszenia na treningi rocznika 2010. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy!

 
Od godziny 8:00 w sobotę nasi chłopcy rocznika 2010 zagrali w turnieju finałowym ligi MOSiR. W tym dniu jak i całej lidze byliśmy niepokonani. Oprócz naszej drużyny w lidze rywalizowało jeszcze 5 zespołów. Slavia Ruda Śląska, Urania Ruda Śląska, Wawel Wirek, SMS Ruda Śląska oraz Orlik Ruda Śląska. W całych rozgrywkach rozegranych zostało dziesięć meczy w których zdobyliśmy komplet 30 punktów, strzeliliśmy 117 bramek tracąc zaledwie 10.! Na zakończenie młodzi piłkarze otrzymali puchar oraz kosz pełen słodyczy. Najlepszy zawodnikiem został wybrany Dawid Piperek.

Wyniki turnieju finałowego (grano 1 x 12 minut):

SR-S Gwiazda 2-1  Slavia Ruda Śląska
SR-S Gwiazda 4-0  Urania Ruda Śląska
SR-S Gwiazda 7-0  Orlik Ruda Śląska
SR-S Gwiazda 7-1  Wawel Wirek
SR-S Gwiazda 4-0  SMS Ruda Śląska
 
 

Na zakończenie ligi Orlików Młodszych remisujemy. 

Mecz z GieKSą rozpaczą się planowo o godzinie 17, ale można powiedzieć, że Gwiazdorzy dotarli z małym opóźnieniem. Po 5 minutach i naszych prostych błędach tracimy dwie szybkie bramki. Kolejnego gola gospodarze strzelają po ładnej wymianie podań. Co ważne, taki wynik wpłynął mobilizująco na Naszych zawodników. Mając przewagę strzelamy trzy bramki, tracąc jedną i na przerwę schodzimy przegrywając jedną bramką. W drugiej połowie dominuje walka Gwiazdy przeciwstawiona przewadze technicznej GieKSy i doprowadzamy do remisu 5:5. To nie koniec emocji, gdyż potwierdzenie znajduje powiedzenie, że niewykorzystane sytuację się mszczą. Stwarzamy sobie kilka sytuacji w której brakuje milimetrów: trafiamy w poprzeczki, przeciwnicy w ostatniej chwili blokują strzały lub piłka minimalnie mija bramkę rywala... Nasi rywale wykazują się lepsza skutecznością i wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. Nie załamujemy się jednak i po ciężkiej walce doprowadzamy do remisu z wymagającym przeciwnikiem. W ostatniej minucie mamy piłkę meczowa, jednak nieskuteczność i zmęczenie daje o sobie znać. Wynik remisowy jest jak najbardziej sprawiedliwy, brawa należą się obu drużynom za stworzenie ciekawego i emocjonującego widowiska. Cieszy, że zawodnicy nie załamali się i przegrywając długimi fragmentami walczyli do końca oraz fakt, że potrafili się podnieść po kilku prostych błędach na początku spotkania. Takie mecze pozwalają wyciągnąć konstruktywne wnioski do pracy na treningach oraz kształtować mentalność młodych zawodników.

Młoda Gieksa 7-7 SR-S Gwiazda

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN