Rocznik 2010 - Minimalna porażka

Mecz walki w środku pola na korzyść Katowiczan.

Podbudowani ostatnim sukcesem wybraliśmy się na mecz do Katowic gdzie w lidze 2009 czekał na nas miejscowy Rozwój. Początek spotkania był obiecujący i mimo malutkiego boiska stwarzaliśmy sobie dogodne sytuacje w których brakowało tylko ostatniego podania. Bramka dająca nam prowadzenie i zmiany w szeregach naszego zespołu wprowadziły chaos, który wykorzystali młodzi zawodnicy drużyny przeciwnej co raz śmielej atakując naszą bramkę i przez kolejne minuty zostaliśmy zamknięci na własnej połowie. Pod koniec pierwszej połowy odzyskaliśmy inicjatywę ale wynik nie uległ zmianie i na przerwę schodziliśmy z niekorzystnym wynikiem 2-1.Początek drugiej połowy rozpoczęliśmy od groźnych ataków których autorem był aktywny tego dnia Bartłomiej Gaczyński. Również w szeregach obronnych z bardzo dobrej strony spisywał się Dawid Piperek. Reszta spotkania to walka w środku pola i wymiana ataków przez obie drużyny których więcej wykorzystała drużyna Rozwoju Katowice. Przeciwnicy byli skuteczniejsi i dlatego zasłużenie 3 punkty zostały w Katowicach. Rozwój Katowice 5-4 SR-S Gwiazda Ruda Śląska.
Kolejne bardzo dobre doświadczenie dla naszych zawodników którzy na pewno odczuwają zmęczenie intensywnego okresu który jest za nami co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Już w piątek kolejna kolejka ligi MOSiR w której przeciwnikiem będzie Urania Ruda Śląska oraz w niedzielę w ramach ligi Żaków zagramy ze Śląskiem Świętochłowice