Rocznik 2010 - Remis z GKS Katowice na koniec rozgrywek

Na zakończenie ligi Orlików Młodszych remisujemy.

Mecz z GieKSą rozpaczą się planowo o godzinie 17, ale można powiedzieć, że Gwiazdorzy dotarli z małym opóźnieniem. Po 5 minutach i naszych prostych błędach tracimy dwie szybkie bramki. Kolejnego gola gospodarze strzelają po ładnej wymianie podań. Co ważne, taki wynik wpłynął mobilizująco na Naszych zawodników. Mając przewagę strzelamy trzy bramki, tracąc jedną i na przerwę schodzimy przegrywając jedną bramką. W drugiej połowie dominuje walka Gwiazdy przeciwstawiona przewadze technicznej GieKSy i doprowadzamy do remisu 5:5. To nie koniec emocji, gdyż potwierdzenie znajduje powiedzenie, że niewykorzystane sytuację się mszczą. Stwarzamy sobie kilka sytuacji w której brakuje milimetrów: trafiamy w poprzeczki, przeciwnicy w ostatniej chwili blokują strzały lub piłka minimalnie mija bramkę rywala... Nasi rywale wykazują się lepsza skutecznością i wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. Nie załamujemy się jednak i po ciężkiej walce doprowadzamy do remisu z wymagającym przeciwnikiem. W ostatniej minucie mamy piłkę meczowa, jednak nieskuteczność i zmęczenie daje o sobie znać. Wynik remisowy jest jak najbardziej sprawiedliwy, brawa należą się obu drużynom za stworzenie ciekawego i emocjonującego widowiska. Cieszy, że zawodnicy nie załamali się i przegrywając długimi fragmentami walczyli do końca oraz fakt, że potrafili się podnieść po kilku prostych błędach na początku spotkania. Takie mecze pozwalają wyciągnąć konstruktywne wnioski do pracy na treningach oraz kształtować mentalność młodych zawodników.

Młoda Gieksa 7-7 SR-S Gwiazda