Wywiad z "Gwiazdami" - dzisiaj nietypowo...

Wielu naszych wychowanków a także coraz częściej absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej kontynuuje karierę w innych klubach. Jednym z absolwentów SMS jest Szymon Kostoń (rocznik 2002) , z którym porozmawialiśmy przy okazji ... meczu juniorów Gwiazdy SMS.
 
Cześć Szymon, znalazłeś czas aby obejrzeć swoich kolegów z SMSu? Czy utrzymujesz kontakt z chłopakami z byłej drużyny, jak podobał Ci się mecz z GKS Katowice?
Jasne, z chłopakami dalej utrzymuję kontakt i staram się sporadycznie przychodzić na ich mecze ligowe. Mecz z GieKsą zdecydowanie mi się podobał pod każdym aspektem piłkarskim. Było widać, że panowie walczą w tym sezonie o awans do ligi wyżej, a wygrana z GieKsą była tego świadectwem. Mocno im kibicuję i trzymam za nich kciuki w najbliższych meczach! 
 
Co U Ciebie słychać - trafiłeś do Górnika Zabrze - w którym zespole występujesz - na jakiej pozycji?
Występuję w juniorach Górnika Zabrze - toczymy bój w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Moja rola na boisku się nie zmieniła od zadań boiskowych w SMS-ie - dalej występuje na pozycji środkowego obrońcy i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.
 
Skoro grasz w podstawowym składzie to chyba nie żałujesz przenosin do Zabrza?
Transfer do Górnika pozwolił mi na dalszy rozwój piłkarski oraz wykorzystanie w pełni mojego potencjału, więc mogę śmiało powiedzieć, że nie żałuję przenosin do Zabrza. Fakt - ostatnie spotkania zaczynałem od pierwszych minut, ale nie ma się czym zachwycać - należy dalej ciężko pracować i udowadniać trenerom na treningach i poza boiskiem, że mogą na Ciebie liczyć.
 
Kończyłeś gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej - do jakiej teraz chodzisz szkoły, jak sobie radzisz z nauką i w jaki sposób pomogła Ci edukacja w naszej szkole?
Uczęszczam do Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu, a dokładnie do liceum ogólnokształcącego. Z nauką radzę sobie bardzo dobrze. W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej panuję wysoki poziom nauczania, dzięki czemu nie napotykam się na problemy z nauką i mogę śmiało rzec, że łączę pasje z nauką. 
 
Czy zagrasz w barwach SMSu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu?
Bardzo chętnie, ale nie mogę nic obiecać - jeśli nie będzie to przeszkodą na tamtejszą chwilę, to czemu nie. Mam nadzieję, że zimą będę miał okazje ponownie założyć żółto-niebieski trykot "Gwiazdy".
 
Na zakończenie kiedy zobaczymy Cię... w pierwszej drużynie Górnika?
Szczerze...? To jeszcze nie wybiegam w tak daleką przyszłość - do takich kwestii należy podchodzić z chłodną głową i pokorą, a szansa na grę w pierwszym zespole sama nadejdzie. 
 
Dzięki i do zobaczenia ...

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN

Reklama